Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/16898/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Нарадча кімната
м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Володарському районі Донецької області до Приватного підприємства «Жилкомсервіс-ЛВ» про стягнення грошових коштів з рахунків платника податку в рахунок погашення податкової заборгованості з єдиного податку, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Володарському районі Донецької області звернулася до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Жилкомсервіс-ЛВ» про стягнення податкового боргу з єдиного податку, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ у Володарському районі Донецької області як платник податків та має заборгованість перед бюджетом з єдиного податку в розмірі 155,31 грн. Також зазначив, що прийняті ним заходи, направлені на погашення наявної суми боргу відповідача, не призвели до позитивних результатів, що стало підставою для звернення до суду із позовом про стягнення з відповідача наявної суми боргу. Просить стягнути з відповідача податковий борг у повному обсязі.
Представник позивача належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив, але надав заяву про розгляд у його відсутність.
Представник відповідача належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надав.
Оскільки належним чином повідомлені сторони в судове засідання не зявились, суд, у відповідності до приписів ст. 128 КАС України та на підставі Ухвали від 20.10.2011р. здійснює розгляд справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши всі обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції, зокрема, виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до приписів абз. 1-2 ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
П.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1. ст.41 Податкового кодексу України, - контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2. цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п. 4.15. ст. 41 Податкового кодексу України, - органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач - ДПІ у Володарському районі Донецької області, - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Приватне підприємство «Жилкомсервіс-ЛВ» (ідентифікаційний код 35560371; 87000, Донецька область, Володарський район, смт. Володарське, вул. Леніна, 134) 30.10.2008 р. зареєстровано Володарською районною державною адміністрацією Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з ЄДРПОУ.
На облік до ДПІ у Володарському районі Донецької області як платник податків підприємство взято з 31.10.2008 р. за № 4341, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.
Заборгованість перед бюджетом з єдиного податку, з урахуванням часткової сплати, в розмірі 155,31 грн. виникла в наслідок несплати штрафних санкцій за неподання податкової звітності з єдиного податку.
Правове регулювання спрощеної системи оподаткування субєктів господарської діяльності запроваджене Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» і закріплене в Законі України «Про державну підтримку малого підприємництва», суть якої відповідно до статті 11 цього Закону полягає в заміні сплати, передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку. Наведеним Указом субєктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та обєкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.
Згідно з пунктом 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.
19.08.2011 р. ДПІ у Володарському районі Донецької області була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з єдиного податку ПП «Жилкомсервіс-ЛВ» за 2 квартал 2011 р., про що складено акт № 149/15-35560371 від 19.08.2011 р.
Перевіркою встановлено порушення пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, п. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 р. № 727/98, а саме платником єдиного податку не поданий розрахунок сплати єдиного податку за 2 квартал 2011 р.
За результатами акту перевірки від 19.08.2011 року № 149/15-35560371 ДПІ у Володарському районі Донецької області винесено податкове повідомлення-рішення за № 0000541500 від 19.08.2011 р., згідно якого до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 170 грн.
Податкове повідомлення-рішення № 0000541500 від 19.08.2011 р. було спрямовано боржнику поштою, та повернуто у звязку з незнаходженням підприємства за юридичною адресою.
Посадовими особами ДПІ у Володарському районі Донецької області складено акт № 9 від 25.08.2011 р. про не находження підприємства за юридичною адресою.
В матеріалах справи відсутні дані щодо оскарження відповідачем податкового повідомлення-рішення № 0000541500 від 19.08.2011 р.
Таким чином, сума податкового боргу зі сплати єдиного податку, з урахуванням часткової сплати, складає 155,31 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг (недоїмка) - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання; податкове зобовязання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
З огляду на наведене, оскільки застосовані до відповідача фінансові санкції (штраф) не сплачено в установлені строки, таке зобовязання є податковим боргом.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обовязки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Пунктом 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З метою погашення податкового боргу відповідача по сплаті єдиного податку ДПІ сформувало податкову вимогу від 28.03.2011 № 26 ПП «Жилкомсервіс-ЛВ», яку отримано 28.03.2011, про що свідчить підпис уповноваженої особи. Однак даний захід не призвів до погашення боргу. Враховуючи, що строк 60 днів з моменту надіслання податкової вимоги сплив, борг відповідача по сплаті єдиного податку підлягає стягненню.
Таким чином, необхідні заходи щодо самостійного погашення платником податків боргу податковим органом вжиті.
Відповідно до п. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 р. № 727/98 субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунку та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
Беручи до уваги те, що сума податкового боргу ПП «Жилкомсервіс-ЛВ» у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджена матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 121, 122-143, 151-154, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Володарському районі Донецької області до Приватного підприємства «Жилкомсервіс-ЛВ» про стягнення грошових коштів з рахунків платника податку в рахунок погашення податкової заборгованості з єдиного податку задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків платника податків - Приватного підприємства «Жилкомсервіс-ЛВ» (ідентифікаційний код 35560371; 87000, Донецька область, Володарський район, смт. Володарське, вул. Леніна, 134), у банках, обслуговуючих такого платника податків на користь місцевого бюджету Володарської селищної ради (р/р 31511969700215, отримувач УДК у Володарському районі, МФО 834016, код ОКПО 34686888, банк одержувач ГУ ДКУ у Донецькій області) суму податкової заборгованості з єдиного податку в розмірі 155 (сто пятдесят пять) грн. 31 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Ушенко С. В.