Постанова № 219363, 06.07.2006, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
06.07.2006
Номер справи
49/174-а
Номер документу
219363
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

  ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.486-65-72

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.07.06 м. Київ 49/174-А

За позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі міста

Києва

До Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

Про стягнення 3997,50 грн.

Суддя Митрохіна А.В.

Секретар судового засідання Дмитрук О.В.

Представники:

Від позивача: Степаненко С.Д.- гол. держ. под. інсп. (дов. в справі)

Від відповідача: не з'явились

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 06.07.2006р о 12 год. 30 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Обставини справи :

Позивач звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом про стягнення з відповідача на користь державного бюджету податкового боргу у сумі 3 997,50 грн., крім того просить покласти на відповідача витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем було здійснено контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_1. За результатами перевірки складена довідка від 04.11.2005 р. № НОМЕР_1, якою встановлено порушення п.1, п.2, п.5, п.12, п.13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; при покупці споживачем товару, продавець не провів відповідну розрахункову операцію та не видав розрахунковий документ, встановленої форми, на суму проведеної операції; книга обліку розрахункових операцій та розрахункові книги відсутні.

За результатами перевірки позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від НОМЕР_2 на суму 3997,50 грн., за яким нараховано податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб.

Відповідачеві були виставлені податкові вимоги: перша податкова вимога від НОМЕР_3 на суму 3997,50 грн. та друга податкова вимога від НОМЕР_4 на суму 3997,50 грн.

Відповідач вимог суду, викладених в ухвалах суду у справі № 49/174-А не виконав, в судове засідання представники відповідача не з'явилися. Ухвали суду направлені відповідачу за адресою, зазначеною позивачем в позовній заяві та в довідці Головного управління статистики в м. Києві. Відповідно до частини 8 статті 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Відповідно до частини 1 статті 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою. Відповідач не скористався своїми процесуальними правами, в судове засідання не з'явився, про зміну адреси суд не повідомив, заперечень на позовну заяву не надав.

Відповідно до ч.6 ст.71 КАСУ справа вирішується на основі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, оглянувши в судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться у матеріалах справи, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа Печерською районною державною адміністрацією м. Києва 11.09.2000 р. за адресою: м. Київ, вул. АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_5.

Позивачем було здійснено контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_1. За результатами перевірки складена довідка від 04.11.2005 р. № НОМЕР_1, якою встановлено порушення п.1, п.2, п.5, п.12, п.13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; при покупці споживачем товару, продавець не провів відповідну розрахункову операцію та не видав розрахунковий документ, встановленої форми, на суму проведеної операції; книга обліку розрахункових операцій та розрахункові книги відсутні.

Позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення від НОМЕР_2, яким відповідачу визначено суму податкового зобов2язання по податку з доходів фізичних осіб на суму 3997,50 грн., яке було отримане особисто відповідачем під підпис, про що свідчить корінець податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п. 1.3 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000р. податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків, або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 5.2.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.200 р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися  документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Відповідачем податкове повідомлення-рішення ДПІ у Печерському районі м. Києва від НОМЕР_2 на суму 3997,50 грн. не було оскаржено.

СПД ОСОБА_1. звернувся до ДПІ У Печерському районі з заявою від 23.11.2005 р. про розстрочку сплати донарахованого податку з доходів фізичних осіб, у зв'язку з відсутністю коштів.

Позивач, розглянувши вказану заяву, направив СПД ОСОБА_1 лист від 01.12.2005 р. № НОМЕР_6, яким відмовлено у розстрочці податкових зобов'язань.

Сума боргу СПД ОСОБА_1. по податку з доходів фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності перед бюджетом станом на 23.06.2006 р. складає 3997,50 грн. (згідно акту звірки розрахунків з бюджетом, довідки про стан розрахунків з бюджетом та облікової картки платника податку).

Згідно з п. 1.3 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000р. податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків, або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.6.2. ст.6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, які мають містити у т.ч. посилання на підставу їх виставлення, суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій.

Позивачем на адресу відповідача було направлено рекомендованою кореспонденцією першу податкову вимогу №НОМЕР_3. на суму 3997,50 грн. Перша податкова вимога була вручена особисто відповідачеві під підпис 02.12.2005 р., про що свідчить поштове повідомлення.

Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки (абзац „б” п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).

Друга податкова вимога №НОМЕР_4. на суму 3997,50 грн., направлена рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача. Друга податкова вимога була вручена особисто відповідачеві під підпис 17.01.2006 р., про що свідчить поштове повідомлення.

Відповідно до п.п. 8.2.1. п. 8.2. ст.. 8 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III (із змінами та доповненнями) право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Згідно з пп. 1.6, 1.7. ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2001р. примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків. Активи платника податків -кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ст.7 п.7.1. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначений перелік джерел самостійної сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу. П.7.2. зазначеної статті визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів).

Пунктом 2.3.1. п.2.3. Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами про стягнення фінансових санкцій, а саме штрафу передбачене 8 ст.11, п.11. ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-XII в редакції Закону України від 24.12.1993р. №3813-XII (із змінами та доповненнями) та ч.5 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 19.12.1995р. №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями), який встановлює, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів щодо сплати штрафу до бюджету, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 158-163 КАС України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (м. Київ, вул. АДРЕСА_1, рахунок у банку відсутній) податковий борг по податку з доходів фізичних осіб -суб”єктів підприємницької діяльності в розмірі 3997,50 грн. (три тисячі дев'ятсот дев'яносто сім грн., 50 коп.) на рахунок №33212801600007, банк одержувача УДК у м. Києві, МФО 820019, одержувач: ВДК у Печерському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077922, код платежу 11010200.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя

А.В. Митрохіна

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі -