Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
22 лютого 2012 р. справа № 2а-1087/12/1470
Суддя Миколаївського окружного адімністративного суду Гордієнко Т. О., розглянув позовну заяву і додані до неї матеріали
товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМСТРОЙЕЛЕКТРО",
пр. Жовтневий, 55, кв. 7, м.Миколаїв, 54018
додержавної податкової інспекції у Ленінському районі
м. Миколаєва, вул. Гмирьова, 1/1, м.Миколаїв, 54028
провизнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕМСТРОЙЕЛЕКТРО" звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва з вимогою про визнання протиправними дії відповідача, які полягають у визнанні в акті від 27.01.2012р. №177/23-100/34851424 штучного формування податкового кредиту, податкових зобовязань з податку на додану вартість, валових витрат та валових доходів з податку на прибуток за період травень-вересень 2011р. та у звязку з цим визнанні нікчемними правочинами укладеними з контрагентами.
Статтею 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивачем оскаржуються дії відповідача, які виразились у зазначенні в акті перевірки певних обставин, з якими позивач не погоджується, тобто останній по суті оскаржує не дії відповідача, а висновки акта перевірки та викладені в ньому обставини.
Акт перевірки не є тим рішенням субєкта владних повноважень, яке б само по собі породжувало для субєкта господарювання певні правові наслідки, було спрямоване на регулювання тих чи інших відносин і мало обовязковий характер для субєктів цих відносин, та, відповідно, могло бути предметом адміністративного позову. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені податковим органом порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання. Акт є документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому його оцінка, в тому числі і оцінка дій посадових осіб податкового органу щодо його складання, викладення у ньому висновків перевірки, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акту.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин включає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо предявлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже не підпадають під судову юрисдикцію.
У разі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. № 3674-VІ сплачена сума судового збору повертається в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати товариству з обмеженою відповідальністю "РЕМСТРОЙЕЛЕКТРО".
3. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" повернути судовий збір у сумі 2146, 00 грн., сплачений платіжним дорученням №10 від 16.02.2012р.
Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т. О. Гордієнко