Ухвала суду № 21910891, 08.02.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2012
Номер справи
2а-4248/11/1370
Номер документу
21910891
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

У Х В А Л А

м. Львів

08.02.2012 р.№ 2а-4248/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-суддіКоморного О.І.

секретарГнилиця Р.І.

з участю

представника позивачаПетролюк А.М.

представника відповідачаСтародуб В.Я.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Енергія-Плюс» до Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області про визнання неправомірними дій.

В с т а н о в и в:

Позивач, приватне підприємство «Енергія плюс»звернувся до суду з позовом, у якому з урахуванням уточнення позовних вимог просить:

- визнати незаконними, протиправними дії ДПІ у Самбірському районі Львівської області по проведенню документальної невиїзної перевірки ПП «Енергія-Плюс»з питань правомірності формування податкового кредиту по взаєморозрахунках з ПП «Західна енергетична спілка»(код за ЄДРПОУ-36153242) та формування податкових зобов'язань по взаєморозрахунках з ДП «Енерготранссервіс»(код за ЄДРПОУ-34943698) за період з 01.12.2010 року по 31.12.2010 року, які викладені (виготовлені) в акті від 05.04.2011 року за №493/23-1/32703801 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Енергія-Плюс»(код ЄДРПОУ 32703801) з питань правомірності формування податкового кредиту по взаєморозрахунках з ПП «Західна енергетична спілка»(код за ЄДРПОУ-36153242) та формування податкових зобов'язань по взаєморозрахунках з ДП «Енерготранссервіс» (код за ЄДРПОУ-34943698) за період з 01.12.2010 року по 31.12.2010 року.»:

- визнати незаконними, протиправними дії ДПІ у Самбірському районі Львівської області, які полягають у викладенні в акті перевірки від 05.04.2011 року за №493/23-1/32703801 протиправних висновків про безтоварність, нікчемність та фіктивність правочинів по придбанні та продажу товарів (послуг) вчинених приватним підприємством "Енергія-Плюс" та про визнання Державною податковою інспекцією у Самбірському районі Львівської області того, що у приватного підприємства «Енергія-Плюс»відсутній об'єкт оподаткування податком на додану вартість операцій по придбанню та продажу товарів (послуг за період - грудень 2010 року, які підпадають під визначення ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість».

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Самбірському районі Львівської області відновити детальну інформацію по платнику ПДВ - приватному підприємству ««Енергія-Плюс»(код ЄДРПОУ 32703801) в обліковій картці - розшифровці результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, а саме відновити податковий кредит з податку на додану вартість у звітному періоді - грудні 2010 року в розмірі 258480,42 грн. та податкове зобов'язання з податку на додану вартість у звітному періоді - грудні 2010 року в розмірі 258000,00 грн.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області за №0000162300 від 15.04.2011 року яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 480,42грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 120,11 грн., а всього в розмірі 600.53 грн.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Юрисдикція адміністративних судів відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Провадження у справі в адміністративному суді може бути порушено за наявності між сторонами публічно-правового спору, оскільки у розумінні ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод (ст.2, п.1 ч.1 ст.17 КАС України).

З наведених норм права випливає, що позивач на власний розсуд визначає, чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.

Порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, здійснюється у відповідності до Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України № 276 від 18.07.2005р.

Цією Інструкцією встановлюється виключно порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), надходження яких контролюється органами державної податкової служби і які передбачені бюджетною класифікацією України за доходами до Державного бюджету України, місцевих бюджетів та державних цільових фондів, надходжень на погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками, а також сум штрафних (фінансових) санкцій та пені, що застосовуються до платників податків відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 3.1 розділу 3 згаданої Інструкції визначено мету відкриття органами державної податкової служби на кожний поточний рік особових рахунків за кожним платником та кожним видом платежу - облік нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету.

З правового аналізу наведених положень вбачається, що облік платежів у картках особового рахунку за своєю юридичною природою не є тими діями суб'єкта владних повноважень, які породжують для підприємства будь-які правові наслідки.

Отже, саме по собі відображення у картці особового рахунку відповідних даних не породжує для платника податків настання будь-яких юридичних наслідків та не впливає на його права і обов'язки.

Таким чином, дії податкового органу по обліку платежів у картці особового рахунку неможливо вважати його рішенням, дією чи бездіяльністю, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки позивача у сфері публічно-правових відносин, а відтак вони не підпадають під дію п.1 ч.1 ст.17 КАС України.

Згідно з п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Зважаючи на те, що обраний позивачем спосіб захисту права не відповідає його змісту та не підлягає розгляду в суді, провадження в адміністративній справі в частині вимог про зобовязання зобов'язати Державну податкову інспекцію у Самбірському районі Львівської області відновити детальну інформацію по платнику ПДВ - приватному підприємству ««Енергія-Плюс»(код ЄДРПОУ 32703801) в обліковій картці - розшифровці результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, а саме відновити податковий кредит з податку на додану вартість у звітному періоді грудні 2010 року а розмірі 258480,42 грн. та податкове зобов'язання з податку на додану вартість у звітному періоді - грудні 2010 року в розмірі 258000,00 грн. слід закрити.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 157, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Провадження у справі за позовом приватного підприємства «Енергія-Плюс»до Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області про визнання неправомірними дій в частині вимоги зобов'язати Державну податкову інспекцію у Самбірському районі Львівської області відновити детальну інформацію по платнику ПДВ - приватному підприємству ««Енергія-Плюс»(код ЄДРПОУ 32703801) в обліковій картці - розшифровці результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, а саме відновити податковий кредит з податку на додану вартість у звітному періоді грудні 2010 року а розмірі 258480,42 грн. та податкове зобов'язання з податку на додану вартість у звітному періоді - грудні 2010 року в розмірі 258000,00 грн. закрити.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Повний текст ухвали виготовлено 13.02.2012р.

Суддя Коморний О.І.