Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2012 р. № 2а-574/12/1370
м. Львів
09 год. 25 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддяКоморний О.І.,
секретар судового засіданняГнилиця Р.І.
від
позивача Водолазський Д.Д.
відповідача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про повернення коштів.
Обставини справи.
Позивач, Львівський міський центр зайнятості, звернувся до суду з позовом про стягнення в користь Львівського міського центру зайнятості з ОСОБА_2 коштів в сумі 648 грн. 14 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач перебуваючи на обліку та отримуючи допомогу по безробіттю працював за сумісництвом та одержував доходи.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач не прибув, повідомлений належним чином, заперечень на позов чи клопотань процесуального характеру до суду не надходило.
З урахуванням визначених ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства строків розгляду справи, суд відповідно до ч.4 ст. 128 та ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України розглядає справу за відсутності відповідача на основі наявних доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та
встановив:
Відповідач, ОСОБА_2, згідно поданої заяви зареєстрована 15.12.2010 року в Львівському міському центрі зайнятості як така, що шукає роботу.
Згідно Акта про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 25.10.2011р., складеного позивачем за результатами звірки з ДПА, позивачем встановлено отримання доходу відповідачем в період перебування на обліку як безробітної.
Вказані обставини підтверджуються копією наказу з ЛКП «ШРП Личаківського району»про прийняття на роботу з 01.01.2011р. та копією наказу ЛКП «ШРП Галицького району»про прийняття на роботу за сумісництвом з 17.01.2011р., відповідно до яких відповідач був влаштований на роботу.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Закріплений у ч. 1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Законом України „Про зайнятість населення" визначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роби не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі відсутності такої роботи державною службою зайнятості приймається рішення про надання громадянам статусу безробітних за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу. Особи, визнані у встановленому порядку безробітними, мають право на одержання, відповідно до чинного законодавства України, допомоги з безробіття, передбаченої ст.23 Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Відповідно до п.5 ст. 12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків, та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням Фонду.
Відповідно до п.5 ст. 12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків, та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням Фонду.
Згідно п.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»безробітні зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
З урахуванням вищенаведених норм чинного законодавства та фактичних обставин справи, Суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства Україна з сторін не стягуються.
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) на користь Львівського міського центру зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122, ЄДРПОУ 25555035, р./р. 37170001000584, Банк ГУДК у Львівській обл., МФО 825014) виплачену допомогу по безробіттю в сумі 648 (шістсот сорок вісім) грн. 14 коп.
3.Судові витрати з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 27.02.12 року о 17:00.
Суддя(підпис)Коморний О.І.
З оригіналом згідно.
СуддяКоморний О.І.