Справа №2-1227/08 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Ковель 12 червня 2008 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді Восковської О.А.
за участю секретаря Грищук О.М
представника позивача Гарбарчук Н.М
відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Ковелі цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги малозабезпеченій сім'ї, суд, -
в с т а н о в и в:
Управління праці та соцзахисту населення виконкому Ковельської міськради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги малозабезпеченій сім'ї. Свої вимоги обгрунтовує тим, що 08.08.03 року, 13.02.04 року, 06.08.04 року, 11.08.06 року, 02.02.07 року відповідачка зверталась в управління праці та соцзахисту населення з заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, подавши при цьому всі документи, необхідні для призначення вказаної допомоги. ОСОБА_1 була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї з 01.08.03р по 31.12.03р в розмірі 121,86 гривень щомісячно, з 01.01.04р по 31.01.04р - 201,06 грн щомісячно, з 01.02.04р по 31.07.04р - 68,54грн щомісячно, з 01.08.04р по 31.12.04р - 84,52 грн щомісячно, з 01.01.05р по 31.01.05р - 106,52 грн щомісячно, з 01.08.06р по 31.01.07р - 292,88 грн щомісячно, з 01.02.07р по 31.07.07р - 193,28 грн щомісячно. Розрахунок вказаних видів допомог проводився на підставі даних, записаних в декларації про доходи та майновий стан сім'ї та довідок про доходи виданих ВАТ „Ковельльон” на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Державним соціальним інспектором управління 21.03.07 року проведено перевірку достовірності довідок про доходи, поданих для призначення всіх видів соціальних допомог та субсидій, виданих на підприємстві ВАТ „Ковельльон”, в ході якої було виявлено, що ніяких підтверджуючих документів про роботу на даному підприємстві ОСОБА_2 та ОСОБА_1 немає, а тому довідки про доходи від є недійсними, а державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї призначена безпідставно. Відповідно до акту перевірки від 21.03.07 року ОСОБА_1 припинено виплату допомоги та визначено переплату (в межах строків позовної давності) в розмірі 2638,38 гривень. 11.05.07 року відповідачці ОСОБА_1 направлялось повідомлення про необхідність повернення коштів до 01.01.08 року, і остання повернула на рахунок управління 20 гривень, що є недостатнім згідно того терміну і тієї суми, яка була визначена спеціалістами в повідомленні, а тому позивач звернувся до суду та просить стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу в розмірі 2638,38 гривень та стягнути судові витрати на користь держави.
В попередньому судовому засіданні представник позивача Управління праці та соцзахисту населення виконкому Ковельської міськради позовні вимоги змінила та просить стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу в розмірі 2468,38 гривень, оскільки останньою повернуто на рахунок Управління праці та соціального захисту 190 гривень.
Відповідачка ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні змінені позовні вимоги визнала повністю, не заперечує проти їх задоволення та просить постановити рішення на попередньому судовому розгляді, про що відповідно подала суду письмову заяву.
Суд вислухавши пояснення представника позивача, відповідачки, дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку про можливість постановлення судового рішення про задоволення позову в ході попереднього судового засідання.
Вимогами ч.4 ст.130 ЦПК України встановлено, що при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, передбаченому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Стаття 1166 ЦК України передбачає, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст.4 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, у заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, і органи праці та соціального захисту населення для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів державної податкової адміністрації.
Стаття 22 Закону України „Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми” та ст.13 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” передбачають, що органи, які призначають і здійснюють виплати державної допомоги, мають право перевіряти майновий стан сім'ї через соціальних інспекторів.
Згідно ст.7 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, п.12 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабміну України від 24.02.03 року №250, - у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисне подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється, а суми допомоги надміру виплачені внаслідок зловживань з боку громадян, стягуються відповідно із законом.
Із заяв від 02.02.07 року, від 11.08.06 року, від 13.02.04 року та від 06.08.04 року вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово зверталась в Управління праці та соцзахисту населення виконкому Ковельської міськради про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.
Управлінням праці та соцзахисту населення виконкому Ковельської міськради така допомога була призначена ОСОБА_1, на підставі представлених останньою довідок, і на період з 01.02.04 року по 31.07.06 року така допомога становила 68,54 гривні, в період з 01.08.04 року по 31.12.04 року допомога становила 84,52 гривень, в період з 01.01.05 року по 31.01.05 року допомога становила 106,52 гривні, в період з 01.08.06 року по 31.01.07 року - 292,88 гривень, а в період з 01.02.07 року по 31.07.07 року - 193,28 гривень, що стверджується довідками від 10.05.07 року виданими Ковельським міським УПСЗН, з яких вбачається, що загальна сума виплаченої ОСОБА_1 соціальної допомоги становить 2658,38 гривень.
Проведеною Управлінням праці та соцзахисту населення перевіркою виявлено факти фіктивно виданих довідок про доходи, відсутність документів громадян про їх роботу на ВАТ „Ковельльон”. Даний факт стверджується актом по результатах перевірки достовірності подання громадянами довідок про доходи, виданих ВАТ „Ковельльон”, для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та надання субсидій від 02-03 квітня 2007 року, з якого вбачається, що на ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ніяких підтверджуючих документів про роботу на ВАТ „Ковельльон” представлено не було.
Таким чином, проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку, що представлені ОСОБА_1 довідки для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям №7 від 05.02.07 року, №193 від 14.08.06 року, №173 від 03.08.04 року та №7 від 03.02.04 року з ВАТ „Ковельльон”, є недійсними, а тому і нарахована та отримана, в цей період, соціальна допомога є незаконною та підлягає поверненню.
Відповідно до повідомлення №1062 від 11.05.07 року про повернення зайво нарахованих коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям відповідно до ЗУ „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” ОСОБА_1 була повідомлена про небхідність повернення зайво виплачених коштів державної соціальної допомоги на користь Управлінням праці та соцзахисту населення в сумі 2658,38 гривні до 01.01.2008 року. Віповідачкою ОСОБА_1 було повернуто позивачу кошти в сумі 20 гривень, крім цього, відповідачкою на даний час ще повернуто позивачу 190 гривень, а тому сума, яка підлягає стягненню становить 2468,38 гривень, і дана сума визнана самою відповідачкою в попередньому судовому засіданні.
Крім цього, згідно вимог ст. 88 ЦПК України з відповідачки ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10,60,88,130,174,212,213,215,218 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, Законом України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, Законом України „Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми”, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути ОСОБА_1 в користь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради (р/р 35411011001449, код 03191974, в УДК у Волинській області м.Луцьк, МФО 803014) незаконно отриману соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї в розмірі 2468 (дві тисячі чотириста шістдесят вісім) гривень 38 (тридцять вісім) копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 30 (тридцять) гривень за інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи до Ковельського міськрайонного суду Волинської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуюча: О.А.ВОСКОВСЬКА