Постанова № 21906967, 21.02.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2012
Номер справи
2а/1270/875/2012
Номер документу
21906967
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/875/2012 Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Кисельової Є.О.,

при секретарі судового засідання Гришиній О.Ю.

за участю представників сторін

прокурора заявника не прибув

від позивача - ОСОБА_1 (довіреність №15/07-02 від 03.01.2012),

відповідач - ОСОБА_2 (довіреність №29/1 від 01.09.2011)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування на загальну суму 8225,85 грн., -

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування на загальну суму 8225,85 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що публічне акціонерне товариство «Луганськ-Лада» зареєстроване в УПФУ в Жовтневому районі м. Луганська. В порушення вимог ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, у звязку з чим станом на 01.12.2011 утворилась заборгованість ( недоїмка) по внескам за період з вересня по жовтень 2011 року у розмірі 8225,85 грн. Для стягнення суми заборгованості з ПАТ «Луганськ-Лада», УПФУ в Жовтневому районі у м. Луганську на підставі ч.4 ст.25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» сформувало та направило вимогу про сплату боргу боржника на загальну суму 43170,87 грн. Вимога №Ю-1077 була отримана представником підприємства, у встановлено законом строк не оскаржена, сума заборгованості не погашена.

У звязку з чим прокурор-заявник просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 8225,85 грн. за період з вересня по жовтень 2011 року.

Прокурор заявник у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов, стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 8225,85 грн. за період з вересня по жовтень 2011 року.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, про що надав відзив на позовну заяву.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі прокурора заявника, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Постановою Правління пенсійного фонду України N 8-2 від 30.04.2002 затверджено Положення про управління Пенсійного фонду (далі - Постанова № 8-2).

Згідно із Положенням № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню “адміністративної справи ”.

Відповідач публічне акціонерне товариство, і.к. 13382368, зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 09.12.1997 № рішення 203/9291. ( а.с.12).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” від 08.07.2010 № 2464 ( далі ЗУ №2464) , який набрав чинності 01 січня 2011 року.

Відповідно до ч.3 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення ЗУ № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Як платник страхових внесків відповідач зареєстрований в УПФУ в Жовтневому районі у м. Луганську та з 01.01.2011 вважається платником єдиного внеску.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 вищезазначеного Закону платники єдиного внеску зобовязані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

П.1 ч.1 ст.7 Закону України № 2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами

Згідно ч 5. вищезазначеної статті єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно ч. 8 ст. 9. Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 12 вищезазначеної статті передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

В порушення вищезазначених норм відповідач не сплачує єдиний внесок, у звязку з чим за період з вересня по жовтень 2011 року утворилась заборгованість на загальну суму 43170,87 грн., з яких, відповідно до зазначеного позивачем у позові вже подано до суду стягнення суми в розмірі 34945,02 грн.(а.с.13-14).

Згідно ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

У звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем єдиного внеску, на підставі ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI, управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі у м. Луганську на адресу відповідача було надіслано вимогу № Ю-1077У від 07.11.11 про сплату боргу, що виник станом на 01.11.2011 року на загальну суму 43170,87 грн.( а.с.6).

Зазначена вимога була отримана представником відповідача 10.11.2011, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення ( а.с.8 звор.бок) та у встановлений законом строк не оскаржена.

Відповідно до абз.6-7 ч.4 ст.25 ЗУ № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

До теперішнього часу сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску за період з вересня по жовтень 2011 року на суму 8225,85 грн. не погашена.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та те, що відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування на загальну суму 8225,85 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» (і.к. 13382368) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська ( 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе,121, і.к. 21792318, р/р 25608301724 в ЛОУ Ощадбанку, МФО 304665) заборгованість по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з вересня по жовтень 2011 року у розмірі 8225,85 грн.( вісім тисяч двісті двадцять п'ять гривень 85 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 27 лютого 2012 року.

СуддяЄ.О. Кисельова