Постанова № 21905914, 22.11.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2011
Номер справи
1170/2а-4250/11
Номер документу
21905914
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-4250/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді СагунаА.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді о 09 год. 30 хв. адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія до державного підприємства Трест "Олександріярозрізобуд" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія звернулося до суду з адміністративним позовом до державного підприємства Трест "Олександріярозрізобуд", в якому просило стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по єдиним внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 189 030,68 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що відповідачем за серпень місяць 2011 року самостійно нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 189 030,68 грн., який у встановлені терміни не сплачений.

Відповідачу направлялась вимога №Ю 986 від 04.10.2011 на суму 189030,68 грн.

Зазначену вимогу отримано відповідачем нарочно. До ДВС зазначена вимога для примусового стягнення не надсилалась.

Представник відповідача надав письмові заперечення, в яких зазначив, що заборгованість за період з 01.09.2011 по 01.10.2011 не могла виникнути 04.10.2011, пославшись на абз. 1 ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до положень Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі Закон № 2464-VI) та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21 -5 від 27.09.2010 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за N 994/18289 (далі - Інструкція) на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню та сплаті в установлені строки та в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно до ч.2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У відповідності до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для відповідача є календарний місяць.

Згідно з ч.12 ст.9 Закону № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до положень статті 12 Закону № 2464-VI завданням Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску, відповідно забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, здійснення контролю за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Пунктом 7 ст.13 Закону № 2464-VI встановлено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Так, зокрема в п. 1 ч. 1 ст.4 Закону № 2464-VI та п. 2.1 розділу 2 Інструкції встановлено, що підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію їх як підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Крім того, у відповідності до п.п. 4.1.2 п. 4.1 розділу 4 Інструкції єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати

Відповідно до п.3.1 розділу 3 Інструкції єдиний внесок встановлюється у відсотках від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Єдиний внесок нараховується незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI та пп. 4.6.2 п. 4.6 розділу 4 інструкції, платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини (а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом), або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, (грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним Періодом є календарний місяць.

Згідно поданого відповідачем звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за серпень сума 2011 року сума єдиного внеску становить 189030,68 грн. (а.с. 8-9).

07.10.2011 відповідачем отримано вимогу №Ю 986 від 04.10.2011 на суму 189 030,68 грн. (а.с.11), яку на час розгляду справи не оскаржено.

Відповідно до п.п. 1,6,7 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Враховуючи те, що вимога №Ю 986 від 04.10.2011 про сплату боргу у розмірі 189030,68 грн. до органів державної виконавчої служби не направлялись, заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 189030,68 грн. підлягає стягненню у судовому порядку.

Враховуючи викладене, а також те, що відповідачем не сплачені кошти, відповідно до поданої звітність зі сплати єдиного внеску у розмірі 189030,68 грн. за серпень місяць 2011 року, суд не погоджується із письмовими запереченням відповідача про те, що заборгованість за період з 01.09.2011 по 01.10.2011 не могла виникнути 04.10.2011, так як відповідач у відповідності до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI зобов'язаний був сплатити єдиний внесок до 20 вересня 2011 року.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладено та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з державного підприємства Трест "Олександріярозрізобуд" (р/р 26007049944980, в ФБ «ПРРУ»«Фінанси та Кредит», МФО 331564, код ЄДРПОУ 05473312 на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія (р/р 37192052001103, 37194083001103, 37191086001103, 37194072001103, 37193073001103, головне управління Державного казначейства України в Кіровоградській області, МФО 823016, код ЄДРПОУ 20650177) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 189 030 гривень 68 коп. (сто вісімдесят девять тисяч тридцять гривень 68 коп.).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанову піддати негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А.В. Сагун