Постанова № 21905440, 06.09.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2011
Номер справи
1170/2а-2160/11
Номер документу
21905440
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 вересня 2011 року Справа № 1170/2а-2160/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до приватного підприємства "Газопровод" про стягнення боргу по єдиному соціальному внеску,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулося до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Газопровод", в якому просило стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по єдиним внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1 261,50 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що відповідачем самостійно нараховано єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2011 року в сумі 420,50 грн., за лютий 2011 року 420,50 грн., за березень 2011 року 420,50 грн., а всього за вказаний період 1261,50 грн. Платежів в рахунок сплати нарахованого єдиного внеску за вказаний період відповідачем не здійснювалось.

Відповідачем надано до суду заперечення, в яких він просив відмовити у задоволенні адміністративного позову, оскільки заборгованість перед Пенсійним фондом України у підприємства відсутня.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вважає, що адміністративний позов належить задовольнити.

Матеріалами справи підтверджено, що приватне підприємство "Газопровод" зареєстроване як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (а. с. 17).

Відповідно до положень Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08 липня 2010 року № 2464- та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21 -5 від 27.09.2010ра та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за N 994/18289 (далі - Інструкція) на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню та сплаті в установлені строки та в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У відповідності до ч.8 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для відповідача є календарний місяць.

Згідно з ч.12 ст.9 цього Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з ч.6 ст.25 Закону, за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Відповідно до статті 12 Закону завданням Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску, відповідно забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, здійснення контролю за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Крім того п.7 ст.13 Закону встановлено Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Так, зокрема в п. 1 ч. 1 ст.4 Закону та п. 2.1 ст.2 Інструкції встановлено, що підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію їх як підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами є платниками єдиного внеску на ¦загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Крім того, у відповідності до п. 4.1 ст. 4 Інструкції єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати

Відповідно до п.3.1 ст.3 Інструкції єдиний внесок встановлюється у відсотках від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Єдиний внесок нараховується незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Відповідно до п.8 ст.9 Закону та пп. 4.6.2 п. 4.6 ст. 4 інструкції, платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини (а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом), або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, (грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним Періодом є календарний місяць.

Відповідно до поданих відповідачем звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за січень 2011 року сума єдиного внеску становить 420,50 грн., за лютий 2011 року 420,50 грн. та за березень 2011 року 420,50 грн., а всього за вказаний період 1261,50 грн. У той же час, за вказаний період відповідачем платежів в рахунок оплати нарахованих єдиних внесків за вказаний період не здійснювалось. (а. с. 5, 17-22).

Відповідачем отримано та не оскаржено вимоги №Ю-15У від 03.03.2011 року на суму 420,50 грн., №Ю-15У від 04.04.2011 року на суму 420,50 грн., №76-У від 05.05.2011 року на суму 420,50 грн., до яких включено вказану недоїмку, однак такий захід не призвів до її погашення. Зазначені вимоги про сплату боргу до органів державної виконавчої служби не направлялись. (а. с. 5, 9-16).

Суд вважає безпідставними посилання відповідача про відсутність у підприємства недоїмки перед Пенсійним фондом України, оскільки вони не підтверджені відповідними доказами та суперечать матеріалам справи. Зокрема, відповідачу вручені вимоги про сплату боргу, які ним не оскаржені і вважаються узгодженими.

Суд не приймає посилання позивача на неотримання адміністративного позову, оскільки в матеріалах справи міститься оригінал фіскального чеку, що підтверджує направлення позову відповідачу (а.с.24).

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладено та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Газопровод" (код ЄДРПОУ 23227999, 25006, м. Кіровоград, вул. Кропивницького, 165 Б,, р/р №29024866100023 в КБ „Приватбанк”, МФО 305299) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді недоїмку по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1261 грн. 50 коп. ( одна тисяча двісті шістдесят одна гривня 50 коп.), з яких:

-1153 грн. 50 коп. на рахунок №37194052001101 в ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016;

-108 грн. 78 коп. на рахунок №37196083001101 в ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанову піддати негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А. В. Сагун