Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2012 року 2а-92/12/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Головенко О.Д., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області до Державного підприємства «Дослідне господарство «Немішаєве»інституту Картоплярства Української академії аграрних наук про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Бородянському районі Київської області звернулась з адміністративним позовом до Державного підприємства «Дослідне господарство «Немішаєве»інституту Картоплярства Української академії аграрних наук про стягнення заборгованості в розмірі 7509,92 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на здійсненні податковим органом визначеної законом компетенції щодо здійснення контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.
Вказує, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку з доходів фізичних осіб, податку на прибуток та фіксованого сільськогосподарського податку.
Сторони в судове засідання не з’явилися. Про час, місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з’явився, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідків чи експертів.
Розглянувши подані документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Державного підприємства «Дослідне господарство «Немішаєве»інституту Картоплярства Української академії аграрних наук має статус юридичної особи, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. 19.12.1996 за № 99 взятий на облік в органах державної податкової служби. Станом на день подачі позову перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Бородянському районі Київської області.
На підставі п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, ст. 81 Податкового кодексу України, направлення від 19.07.2011 № 82 та наказу від 19.07.2011 № 232 проведено документальну позапланову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009 по 20.07.2011.
За результатами перевірки було складено акт від 01.08.2011 № 517/17-00496892 відповідно до якого було встановлено порушення п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 та п. 19.2 ст. 19 Закону України від 22.05.2003 № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб»(надалі – Закон № 889-IV), а саме податок з доходів перераховувався до бюджету не своєчасно.
Отже, відповідно до акту перевірки у підприємства перед бюджетом встановлена заборгованість.
Також, як вбачається з матеріалів справи у відповідача рахується заборгованість з податку на прибуток та фіксованого сільськогосподарського податку. Згідно даних позивача, загальна сума заборгованість відповідача становить 7509,92 грн.
Статтею 8 Закону № 889-IV встановлено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету. Так, п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889-IV визначено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно п. 19.2 ст. 19 Закону № 889-IV особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок;
б) надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які фактично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається;
в) надавати платнику податку на його вимогу відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку;
г) надавати податковому органу інші відомості з питань оподаткування доходів окремого платника податку в обсягах та за процедурою, визначеною цим Законом та Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Щодо заборгованості відповідача по фіксованому сільськогосподарському податку, суд вважає за необхідне вказати наступне.
Відповідно до ст. 14 Закону України від 25.06.1991 № 1251-XII «Про систему оподаткування»до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), як фіксований сільськогосподарський податок та інші.
Згідно з Указом Президента України «Про фіксований сільськогосподарський податок»платниками фіксованого сільськогосподарського податку (далі - платники податку) є сільськогосподарські товаровиробники різних організаційно-правових форм - колективні та державні сільськогосподарські підприємства, акціонерні товариства, агрофірми, селянські (фермерські) господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі - підприємства), в яких сума, одержана від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.
Об'єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому у користування, в тому числі на умовах оренди.
Платники податку визначають суму податку у порядку і в розмірах, передбачених цим Указом, за підсумками звітного (податкового) року і сплачують її в бюджет до 20 січня року, що настає за звітним.
Платники податку протягом звітного (податкового) року щомісяця до 20 числа сплачують в бюджет фіксований сільськогосподарський податок рівними частками не менш як 60 відсотків сум податків та зборів (обов'язкових платежів), які входять до його складу, за попередній звітний (податковий) рік.
Розрахунок цього податку щороку до 1 лютого подається до відповідного органу державної податкової служби.
Закон України від 20.12.2000 № 2181«Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі –Закон № 2181) встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.п. 2.2.2 п. 2.2 ст. 2 Закону № 2181–III інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), у тому числі за запитами правоохоронних органів.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Всього загальна сума не сплачених податків відповідача до бюджету становить 7509,92 грн.
Згідно із ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Статтею 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи, що у добровільному порядку відповідач кошти не сплатив, зобов'язання перед бюджетом не виконав, тому на думку суду заборгованість підлягає стягненню.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Дослідне господарство «Немішаєве» інституту Картоплярства Української академії аграрних наук (07853, Київська область, Бородянський район, смт. Немішаєве, вул. Чкалова, 42) на користь державного бюджету (рахунок одержувача 33218812600129, код одержувача 23569872 ГУ ДКУ у Київській області, МФО 821018) податкову заборгованість в розмірі 7 509 (сім тисяч п’ятсот дев’ять) грн. 92 коп.
.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Головенко О.Д.