ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" березня 2012 р. Справа № 2a-322/12/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Позов мотивовано тим, що 02.08.2011 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлено порушення відповідачем під час надання послуг з перевезення пасажирів вимог положень статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: відсутність дорожнього листа, ліцензійної картки, одноразового договору із замовником на перевезення, документів про оплату транспортних послуг. Зазначені порушення зафіксовані в акті за № 037063 від 02.08.2011 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 04.08.2011 року винесено постанову за № 124338 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень за вчинене правопорушення. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 183-2 КАС України 01.02.2012 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яка разом із інформацією про процесуальні права та обов'язки направлена відповідачу для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову, яка ним отримана 18.02.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення
Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 КАС України, не надходили.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав
Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 21.04.2005 року зареєстрований Богородчанською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області як фізична особа-підприємець (а.с.7).
Під час проведення перевірки 02.08.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтоінспекції в Івано-Франківській області виявлено та задокументовано в акті за № 037063 (а.с.8) факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів без наявності дорожнього листа, ліцензійної картки, одноразового договору із замовником на перевезення, документів про оплату транспортних послуг, що є порушенням вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Відповідно пункту 25 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт призначений на 04.08.2011 року. Відповідач про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить підпис ОСОБА_1 на даному запрошенні.
Позивачем, у відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за виявлене порушення винесено постанову за № 124338 від 04.08.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень (а.с.9), яка направлена ОСОБА_1 рекомендованим листом із повідомленням відповідно до супровідного листа за № 09-3-20/3054 від 10.06.2011 року. Згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення відповідач отримав постанову 12.08.2011 року (а.с.10), однак ним фінансові санкції не сплачено.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України "Про автомобільний транспорт".
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Відповідно до зазначеної статті в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, документами для нерегулярних пасажирських перевезень є:
для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Стаття 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Згідно довідки територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 12.01.2012 року встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (а.с.11).
Відповідно до аб.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України визначено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому пунктом 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалася.
Суд зазначає, що при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень, наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" є обов’язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Доказів сплати фінансових санкцій відповідачем суду не подано.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансової санкції в розмірі 1700,00 гривень за постановою про застосування фінансових санкцій за № 124338 від 04.08.2011 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача - 20568100 з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в с умі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень за постановою про застосування фінансових санкцій № 124338 від 04.08.2011 року.
Постанову звернути до негайного виконання.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 та частини 8 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Біньковська Н.В.