ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" грудня 2011 р. Справа № 2a-3458/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Біньковської Н.В.
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
Позов мотивовано тим, що 03.05.2011 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлені порушення відповідачем вимог статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за №226358 від 03.05.2011 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 09.06.2011 року винесено постанову за №124285 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 510 гривень за вчинене правопорушення. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 510 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
26.10.2011 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі. Ухвала разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлена судом відповідачу та отримана ним 28.10.2011 року.
Заперечення проти позову чи заяву про визнання позову відповідач суду не подав.
Ухвалою від 18.11.2011 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом адміністративну справу призначено до судового розгляду у зв'язку з необхідністю розгляду справи за загальними правилами КАС України.
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, проте на адресу суду направила письмове клопотання про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, з підстав, наведених у позовній заяві. Надала на адресу суду докази, що ОСОБА_1 і ОСОБА_1 є однією особою.
Відповідач повторно в судове засідання не зявився, хоча про дату, час і місце судового розгляду повідомлений, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення, наявними в матеріалах справи, своїм правом на подання заперечення на адміністративний позов не скористався, не повідомив суд про причини неприбуття та не направив жодних заяв про відкладення справи чи проведення судового розгляду без його участі.
За таких обставин, враховуючи положення ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що розгляд справи можливий у відсутності позивача і відповідача та ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 26.07.2011 року зареєстрований виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як фізична особа-підприємець.
Відповідно до повідомлення СГІРФО Коломийського МВ УМВС №25643 від 28.11.2011 року (а.с.24) та заяви ОСОБА_1 про видачу паспорта (а.с.25), ОСОБА_1 змінив прізвище на ОСОБА_1
Під час проведення перевірки 03.05.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтоінспекції в Івано-Франківській області було виявлено факт експлуатації відповідачем легкового автомобіля (державний номерний знак НОМЕР_1), облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, про що був складений відповідний акт №226358.
Начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області на підставі вищезазначеного акту, зясувавши вірно усі обставини справи виніс постанову №124285 від 09.06.2011 року про застосування до відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу на суму 510 грн., яку 10.06.2011 року направлено відповідачу.
Відповідач штраф в загальній сумі 510 грн. в добровільному порядку не сплатив.
Стаття 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема за порушення - експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Винесена постанова до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду не оскаржувалась.
Суд зазначає, що при здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі, наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” є обов”язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обгрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", ст.ст.158 -163 КАС України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача 20568100 з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікацйний номер НОМЕР_2) фінансові санкції в с умі 510 (п'ятсот десять) гривень за постановою про застосування фінансових санкцій №124285 від 09.06.2011 року.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.