ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2011 року 14:50 Справа № 2а-0870/7656/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Татаринова Д.В.
при секретарі Урсуленко Ю.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Прокурора Ленінського району м. Запоріжжя в інтересах Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до: Відкритого акціонерного товариства виробничого об’єднання «Запоріжспецсільгоспремонт»
про: стягнення штрафу в розмірі 850,00 грн.,-
за участю представників сторін:
від прокурора: не прибув;
від позивача: не прибув;
від відповідачів: не прибув;
ВСТАНОВИВ:
21 вересня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Ленінського району м. Запоріжжя (далі - прокурор) в інтересах Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – позивач, ДКЦПФР) до Відкритого акціонерного товариства виробничого об’єднання «Запоріжспецсільгоспремонт» (далі – відповідач, ВАТ ВО «Запоріжспецсільгоспремонт»), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача суму штрафу у розмірі 850,00 грн.
Прокурор та представник позивача у судове засідання не прибули, до суду надали клопотання про розгляд справи без їх участі. Позовні вимоги підтримують у повному обсязі.
Представник відповідача вдруге у судове засідання не з’явився. Про місце, час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, яке міститься в матеріалах справи. Про причини неявки у судове засідання суд не повідомлено.
Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами ст. 41, КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12 липня 2011 року Запорізьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відносно Відкритого акціонерного товариства Виробничого об’єднання «Запоріжспецсільгоспремонт» винесено постанову № 199-ЗП про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Відкрите акціонерне товариство Виробниче об’єднання «Запоріжспецсільгоспремонт» порушуючи норми законодавства, не оприлюднило в загальнодоступній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів регулярну річну інформацію за 2010 рік.
Тобто, товариством було порушено ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» № 3480-IV та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями).
Згідно ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента – річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пункт 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів встановлює, що розкриття річної інформації має здійснюватися шляхом розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до комісії. Розкриття інформації шляхом розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування у офіційному друкованому виданні –у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, подання до комісії – не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
14 липня 2011 року ДКЦПФР на підставі п. 4 розділу VII, п. 4 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР № 2272 від 11 грудня 2007 року було надіслано на адресу відповідача постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 193-ЗП від 12 липня 2011 року.
Оскільки відповідачем протягом п’ятнадцяти днів штраф сплачений не був, а постанова комісії не оскаржена, прокурор був змушений звернутися до суду з позовом про стягнення штрафу у розмірі 850,00 грн. в доход держави.
Таким чином, судом встановлено порушення ВАТ ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 гл. 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, що останнім не спростовано. Тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Виробничого об’єднання «Запоріжспецсільгоспремонт» суму штрафу у розмірі 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень), яка підлягає зарахуванню в доход державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 21081100, на р/р 31117106700006 в Управлінні Держказначейства в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 34677103.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Д.В. Татаринов