Постанова № 21893020, 28.02.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2012
Номер справи
2а/0570/1364/2012
Номер документу
21893020
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/1364/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Давиденко Т.В.

при секретаріПавленко М.С.

Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.

при секретарі судового засідання Павленко М.С.

за участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_1 довір. від 20.02.2012 року б/н

від відповідача не зявились

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до відповідача Приватного акціонерного товариства «ДМС-ЕКО»

про стягнення фінансових санкцій в сумі 850 грн.

ВСТАНОВИВ:

Донецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «ДМС-ЕКО» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 850 грн.

Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що внаслідок порушення ТОВ «ДМС-ЕКО» п. 3 розділу I, п. 10 гл. 2 та п.1 гл. 3 розділу II «Положення про подання адміністративних даних емітентами з закритим (приватним) розміщенням цінних паперів» відносно товариства винесена постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів на загальну суму 850 грн., які відповідачем у добровільному порядку не сплачені, постанова у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржена.

Зазначає, що згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Враховуючи наведене. просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в розмірі 850 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав доводи позовної заяви надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позовну заяву задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на позовну заяву та заяву про розгляд справи за участю його представника не надав.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, заслухавши представника позивача, суд встановив.

ПрАТ «ДМС-ЕКО» є юридичною особою, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ідентифікаційний номер 34828332), зареєстроване за юридичною адресою: 83049, Донецька область, м. Донецьк, Куйбишевський район, вул. Олімпієва, 222 «в», про що свідчить витяг з ЄДРПОУ (а.с. 10).

28.07.2011 року Донецьким територіальним управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку поведена перевірка відомостей про проведення загальних зборів ПрАТ «ДМС-ЕКО» від 28.07.2011 року.

За результатами перевірки складений акт від 22.11.2011 року № 545-ДО про правопорушення на ринку цінних паперів.

Під час перевірки встановлені порушення п. 3 розділу I, п. 10 гл. 2 та п. 1 гл. 3 розділу II «Положення про подання адміністративних даних емітентами з закритим (приватним) розміщенням цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії з цінних паперів та фондового ринку від 01.03.2011 року № 187, а саме, паперова форма відомостей про проведення загальних зборів від 28.07.2011 року надана товариством до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 14.09.2011 року, дані про проведення загальних зборів від 28.07.2011 року надіслані на електрону технологічну адресу територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 14.09.2011 року - з порушенням встановленого пятиденного строку для надання даних про юридичний факт до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, встановлений чинним законодавством..

У звязку з встановленими порушеннями на підставі ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України застосувала до ПрАТ «ДМС-ЕКО» фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 850 грн., про що винесла відповідну постанову від 03.11.2011 року № 545-ДО.

На момент звернення до суду рішення про накладання санкції за порушення на ринку цінних паперів у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржене, сума фінансових санкцій у добровільному порядку не сплачена.

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом, позивач просить стягнути з відповідача зазначену суму штрафу.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи позовної заяви, докази, надані сторонами до матеріалів справи, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні регулює Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статтею 5 якого визначено, що Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Таким чином, позивач у справі орган владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції у сфері державного регулювання ринку цінних паперів.

Пунктом 3 Загальних положень «Положення про подання адміністративних даних емітентами з закритим (приватним) розміщенням цінних паперів» встановлений обовязок емітента подання (надіслання) даних до Комісії у паперовій та електронній формах.

Відповідно до абз. 2 п. 10 ч. 2 розділу II Положення датою вчинення юридичного факту вважається дата прийняття рішення про проведення загальних зборів.

Як встановлено судом, ПрАТ «ДМС-ЕКО» проведені загальні збори 28.07.2011 року.

Згідно п.1 гл. 3 розділу II «Положення про подання адміністративних даних емітентами з закритим (приватним) розміщенням цінних паперів» подання до Комісії даних про юридичний факт має здійснюватись протягом п'яти робочих днів після дати вчинення юридичного факту.

В порушення зазначеної норми Положення, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин, відповідач надав до позивача дані про юридичний факт, від 28.07.2011 року, який відбувся тільки 14.09.2011 року.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів встановлена статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», пунктом 5, 6, 7 частини 1 якої визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або публікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки під час перевірки на ринку цінних паперів встановлений факт порушення, суд вважає, що позивачем правомірно, в межах повноважень та у спосіб, визначений Законом, застосовані до відповідача санкції у зазначених наведеними нормами Закону розмірах.

Абзацем 1 частини 3 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» юридичним особам надане право оскаржити рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу в суді.

Відповідачем не надано суду доказів оскарження рішення позивача у встановленому чинним законодавством порядку.

Відповідно до абз. 2 частини 3 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Оскільки відповідачем суми санкцій у добровільному порядку та у встановлений строк не сплачені, позивач правомірно, в межах повноважень та у спосіб, визначений Законом, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення таких сумм, тому така позовна заява підлягає задоволенню.

Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка є суб'єктом владних повноважень, питання про перерозподіл судових витрат не вирішується.

На підставі викладеного керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок», ст. 2, ст. 7-14, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 - 154, ст. 158 - 163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «ДМС-ЕКО» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 850 грн. - задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «ДМС-ЕКО» (ЄДРПОУ 34828332, юридична адреса: 83049, м. Донецьк, Куйбишевський район, вул. Олімпієва, 222 «в») в доход Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку розрахунковий рахунок 31110106700004 код ЄДРПОУ 34686537 банк УДКУ в Донецькій області МФО 834016 код бюджетної класифікації 21081100 код платежу 101) фінансові санкції в розмірі 850 грн.

Постанова Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У судовому засіданні 28.02.2012 року проголошений повний текст постанови.

Суддя Давиденко Т.В.