Постанова № 21890827, 07.03.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.03.2012
Номер справи
2а/0470/1772/12
Номер документу
21890827
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 01 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/1772/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБоженко Наталії Василієвни при секретаріКичинській Т.А. за участю: представника відповідача Ярошенко В.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «AVM» ВАТ «Меліоратор» про стягнення податкового боргу в сумі 151593,75 грн., - ВСТАНОВИВ: Орджонікідзевська обєднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «AVM» ВАТ «Меліоратор», в якому просить стягнути грошові кошти в сумі 151593,75 грн. з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків, на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу. Позовна заява обґрунтована тим, що внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань у відповідача виник податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 67375,00 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 84218,75 грн. Представник позивача в судове засідання не зявився, надав клопотання про розгляд справи без його участі, що підтверджується матеріалами справи. Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував. Надав до суду письмові заперечення, які містяться в матеріалах справи, та в судовому засіданні пояснив, що при проведенні документальної перевірки Дочірнього підприємства «AVM» ВАТ «Меліоратор» за період з 01.04.2009 р. по 31.07.2009 р., Орджонікідзевською ОДПІ був нарахований податковий борг у сумі 151593,75 грн.. Борг складається з податку на прибуток, у сумі 67375,00 грн. та фінансової санкції у розмірі 16843,75 грн. та з податку на додану вартість, у сумі 53900,00 грн. та фінансової санкції у розмірі 13475,00 грн.. Податкова адміністрація вимагає сплатити підприємство цей податковий борг, якого фактично за підприємством немає, тому з вимогами Орджонікідзевської ОДНІ не згоден так як на протязі 2008 -2009 років і до теперішнього часу за фінансовими результатами, фінансовий стан підприємства збитковий. У 2008 році збиток по підприємству за рік склав 301,2 тис. грн., а у 2009 році складає 523,4 тис. грн.. Фактично у деклараціях до податкової інспекції повинно було відображено відємне значення - збиток, але податкова адміністрація декларації з відємними значеннями не приймала. Збитки у-підприємства виникли у зв'язку з кризою, що сталася в країні. ДП«AVM» ВАТ «Меліоратор» у 2008 році одержало кредит з банку у доларах за курсом 4.5 грн. за 1 долар, а повертати повинні були вже за курсом 8,0 грн. за 1 долар. По ДП «AVM» ВАТ «Меліоратор», станом на 01.12.2012 р. основних засобів, матеріалів готової продукції немає, активи по балансу 0,00 грн.. Гарантом ДП «АУМ» ВАТ «Меліоратор» виступає підприємство ПП «Я.Вікторія». Майно ПП «Я.Вікторії» описане і знаходиться під арештом. Виконавчою службою проводяться торги.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника відповідача, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Дочірнє підприємство «AVM» ВАТ «Меліоратор» зареєстроване Апостолівською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та знаходиться на обліку в Орджонікідзевській обєднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області, як платник податків.

Станом на 18.01.2012 року за ДП «AVM» ВАТ «Меліоратор» обліковується податковий боргу сумі 151593,75 грн., що складається з податкових повідомлень-рішень №0000152340 від 01.09.2011р. на загальну суму 67375,00 грн. та № 0000142340 від 01.09.2011р. на загальну суму 84218,75 грн.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-6.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 08.08.2011 року Начальником Орджонікідзевської ОДПІ було видано Наказ №444 про проведення позапланової виїзну перевірки ДП «AVM» ВАТ «Меліоратор» (а.с. 13).

На підставі зазначеного Наказу, було видано Направлення на перевірку №56/230, №57/230 від 08.08.2011 року, які були вручені керівнику підприємства Ярошенко В.П. того ж дня(а.с.14).

23.08.2011 року Орджонікідзевською обєднаною державною податковою інспекцією було проведено позапланову виїзну перевірку ДП «AVM» ВАТ «Меліоратор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2009 року по 31.07.2009 року щодо взаємовідносин з ТОВ «КВМШ плюс»(код за ЄДРПОУ 32410750).

За результатами перевірки було складено Акт № 126/23-124/34439970 від 23.08.2011 року (а.с. 15-18), де відображені наступні порушення законодавства:

- порушення пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - до складу валових доходів не віднесено доходи від продажу товарів (металопродукції) на загальну суму 269500,00 грн., у тому числі в другому кварталі 2009 року 269500,00 грн., що призвело до заниження обєкта оподаткування на загальну суму 269500 грн., та заниження податку на прибуток на 67375,00 грн. у тому числі в другому кварталі - на суму 67375,00 грн.;

- порушення пп. 7.2.8 п. 7.2 ст. 7 та пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» - до складу податкових зобовязань за квітень 2009 року не віднесено податок на додану вартість на загальну суму 53900,00 грн. у результаті продажу товарів (металопродукції).

Зазначений Акт перевірки підписаний керівником ДП «AVM» ВАТ «Меліоратор» Ярошенко В.П. (а.с.20 зворот).

Відповідно до пп. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму грошових зобовязань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) відємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток або відємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, суми бюджетного відшкодування та/або відємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток або відємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

П. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

За результатами вищевказаної перевірки Орджонікідзевською ОДПІ було винесено та направлено на адресу відповідача податкові повідомлення-рішення №0000152340 від 01.09.2011 року на загальну суму 67375,00 грн. та №0000142340 від 01.09.2011 року на загальну суму 84218,75 грн. (а.с. 21,22).

Вказані повідомлення-рішення отримане відповідачем 08.11.2011 року та ні в адміністративному, ні в судовому порядку оскаржені не були, що не заперечував представник відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України, податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

П. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 1, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-XII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна; звертаються до суду в інших випадках, передбачених законом.

На підставі п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «AVM» ВАТ «Меліоратор» про стягнення податкового боргу в сумі 151593,75 грн. задовольнити.

Стягнути грошові кошти в сумі 151593 (сто пятдесят одна тисяча пятсот девяносто три) гривні 75 копійок з рахунків платника податків Дочірньє підприємство «AVM» Відкритого акціонерного товариства «Меліоратор» (код 34439970) у банках, обслуговуючих такого платника податків, на користь державного бюджету (одержувач коштів:Управління державної казначейської служби України у м. Орджонікідзе Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 37691430, в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, код банку 805012, р/р 31114029700031 для ПДВ в сумі 67375 (шістдесят сім тисяч триста сімдесят пять) гривень 00 копійок, р/р33217861700031 для податку на прибуток в сумі 84218 (вісімдесят чотири тисячі двісті вісімнадцять) гривень 75 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 07.03.2012р.

Суддя

Н.В. Боженко