ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
06.03.2012справа № 5011-50/1663-2012 За заявою товариства з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс"
до товариства з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс"(код ЄДРПОУ 13990636)
про банкрутство
Суддя Головатюк Л.Д.
Представники:
Від заявника(боржника)ОСОБА_1(дов. від 02.02.2012)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Заявник (боржник) звернувся до суду з заявою про порушення справи про своє банкрутство, оскільки неспроможний сплатити кредиторську заборгованість в розмірі 119353,94 грн.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 15.02.2012 порушено провадження у справі № 5011-50/1663-2012 та призначено її до розгляду на 06.03.2012.
В судове засідання 06.03.2012 представники заявника з'явилися, дали пояснення по суті справи, подали додаткові докази по справі, просили визнати боржника банкрутом.
З наданих матеріалів у справі вбачається, що боржник припинив свою діяльність та його майна недостатньо для задоволення вимог кредиторів. Припинення своєї діяльності шляхом банкрутства заявник (боржник) обумовлює протоколом загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс" від 28.03.2012 № 4, яким передбачено припинення діяльності товариства з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс"(код ЄДРПОУ 13990636) шляхом його ліквідації та покладено повноваження ліквідатора на ліквідаційну комісію у складі директора Радченко Віталія Федоровича.
Суд враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до абз. 4 ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” субєкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
У разі неспроможності субєкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений банкрутом.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані вернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Чинне законодавство про банкрутство повязує можливість відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 51 Закону з доведенням боржником обставин недостатності майна для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до вимог ч. 4. ст. 105 ЦК України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 60 ГК України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає, ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Як вбачається із матеріалів справи товариство з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс"(код ЄДРПОУ 13990636) виконало вимоги вищезазначених законів і перед зверненням до господарського суду із заявою про своє банкрутство та винесення господарським судом м. Києва у даній справі ухвали про порушення провадження боржник провів оцінку вартості наявного свого майна в порядку ст. 60 ГК України, здійснив ліквідаційною комісією публікацію повідомлення про припинення юридичної особи для виявлення кредиторів в порядку ст. 105 ЦК і в даний час закінчився строк, який передбачений ч. 4 ст. 105 ЦК України (після розміщення комісією з припинення юридичної особи в друкованих засобах інформації повідомлення про припинення юридичної особи, в порядку ч. 4 ст. 105 ЦК України, цей факт стає загальновідомим), повідомив орган державної податкової служби про свою ліквідацію та склав проміжний ліквідаційний баланс, який необхідний для з»ясування питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та наявність якого передбачена ч.1 ст.111 ЦК України.
Сукупність доказів, які містяться в матеріалах даної справи доводять безспірність грошових вимог кредиторів та неспроможність боржника виконати свої зобов'язання перед ними у встановлений Законом строк. Вказані обставини є правовою підставою визнання боржника банкрутом.
У судовому засіданні представники заявника (боржника) запропонували призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Комарова Андрія Ігоревича(ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_1 від 25.06.2010, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_2).
Відповідно до п. 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.
Пунктом 2 статті 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що Комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів), схвалення плану санації боржника. Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника. Керуючим санацією може бути запропоновано особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна, або керівник підприємства, якщо на це є згода комітету кредиторів та (або) інвесторів.
Згідно з ч. 2 ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.
За приписами частини 3 статті 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником -юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
При виборі кандидатури розпорядника майна відповідно до абзацу 5 п. 6.1.2. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.2004 № 04-5/1193 судам слід враховувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про здатність арбітражного керуючого належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.
Отже, відповідно до положень ст.2, п.2 ст. 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", право надавати суду пропозиції щодо кандидатури арбітражною керуючого для призначення розпорядником майна належить державному органу з питань банкрутства та кредиторам боржника (комітету кредиторів). При цьому, вирішення питання про обрання та призначення кандидатури ліквідатора підприємства-банкрута є прерогативою господарського суду. Даної позиції дотримується також Вищий господарський суд України у своїй Постанові від 08.02.2011 по справі № 50/279-б.
Крім того, судом перевірено і встановлено відсутність обставин, передбачених п. 3 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо кандидатури арбітражного керуючого Комарова А.І.
Отже, суд призначає арбітражного керуючого Комарова А.І. ліквідатором боржника.
Оскільки нормами ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, то ліквідаційна процедура щодо боржника, що ліквідується власником, здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону - “Ліквідаційна процедура”. Отже, на ліквідатора покладаються, зокрема, обовязки ліквідатора у справі про банкрутство, що передбачені ст.ст.23, 25, 51 Закону. Відповідно до ч. 3 ст.23 Закону, ліквідатор зобовязаний опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно останнього ліквідаційної процедури.
Також, з положень ч. 3 ст. 51 Закону вбачається, що кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Оцінивши подані документи, заслухавши пояснення боржника, зясувавши актив і пасив товариства з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс"(код ЄДРПОУ 13990636), належно зясувавши коло його кредиторів та обсяг кредиторської заборгованості, суд дійшов до висновку, що в матеріалах справи містяться належні докази щодо заборгованості боржника перед кредиторами та докази, що підтверджують його неспроможність погасити заборгованість.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 23, 24, 25, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальності "Авіо Плюс"(03151, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 54, оф. 4, код ЄДРПОУ 13990636).
2. Припинити процедуру розпорядження майном і відкрити ліквідаційну процедуру.
3. Призначити ліквідатором банкрута Комарова Андрія Ігоревича(ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_1 від 25.06.2010, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_2), якого зобовязати в десятиденний строк повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства та надати цьому органу інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів.
4. З метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь в ліквідації боржника, зобовязати ліквідатора у відповідності до чинного законодавства подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України у пятиденний строк за рахунок банкрута оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури боржника, надати суду докази публікації вищевказаного оголошення протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети). Газетне оголошення має містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
5. Зобовязати ліквідатора письмово повідомити про визнання банкрутом усіх відомих йому кредиторів боржника, у тому числі органи пенсійного фонду, фонду зайнятості, інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообовязкового державного соціального страхування, податків і зборів (обовязкових платежів), тощо.
6.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
7. Зобов»язати відповідних посадових осіб банкрута ( засновників, директора, головного бухгалтера, тощо) протягом п»ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
8. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.
9. Строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута та зобовязання щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) вважати таким, що настав з 06.03.2012.
10. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 06.03.2012.
11. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 06.03.2012.
12. Ліквідатору провести ліквідаційну процедуру і надати суду свій звіт та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 06.03.2013.
До звіту і балансу повинні бути додані:
- показники виявленої ліквідаційної маси ( дані її інвентаризації); - відомості про реалізацію обєктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; - копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; - реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів.
13.Дана постанова може бути оскаржена.
14. Копію постанови направити для виконання та для відома:
- банкруту; - ліквідатору; - Головному управлінню юстиції у м. Києві(провул. Музейний 2-Б, м. Київ, 01001); - ДПІ у Соломянському районі м. Києва; - державному реєстратору Соломянської РДА для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення (п 1 ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
Суддя Л.Д.Головатюк