Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.12 Справа № 28/227пд/2011
Суддя Семендяєва І.В., при секретарі судового засідання Мартинцевій Н.М., розглянувши матеріали за позовом
Прокурора Слов"яносербського району в інтересах держави в особі Фрунзенської селищної ради, с. Фрунзе Луганська область
до фізичної особи підприємця ОСОБА_1, с. Фрунзе Луганської області
про внесення змін до договору оренди землі
за участю представників сторін:
від заявника не прибув (в судовому засіданні 28.02.2012 ОСОБА_2, посвідчення № 72 від 16.03.2011, начальник відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин прокуратури області);
від позивача: ОСОБА_3, довіреність № 2 від 06.01.2012, спеціаліст - землевпорядник;
від відповідача: ОСОБА_4, довіреність № 194 від 11.01.2012, представник фізичної особи підприємця ОСОБА_1.
в с т а н о в и в:
Прокурор Слов"яносербського району в інтересах держави в особі Фрунзенської селищної ради звернувся до господарського суду Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі від 11.04.2005, державна реєстрація 11.04.2005 за № 040542500004, та встановити орендну плату за земельну ділянку у розмірі 10432 грн. 80 коп. на рік або 869 грн. 40 коп. на місяць.
В судовому засіданні 31.01.2012 прокурор та позивач надали заяви від 31.01.2012, в яких просили за позовною заявою прокурора внести зміни до договору оренди землі від 11.04.2005, реєстраційний номер 040542500004, укладеного між Фрунзенською селищною радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, зокрема, виклавши п. 9 в наступній редакції: “Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі 10432, 80 грн. на рік, або 869, 40 грн. на місяць”.
Дані заяви прийняті судом до розгляду.
Відповідач у відзиві на позовну заяву не погодився з позовними вимогами з тих підстав, що у спірних правовідносинах ні договором, ні законом не встановлено обовязку орендаря або орендодавця змінювати умови договору оренди землі щодо розмірів орендної плати у разі зміни граничних розмірів орендної плати, встановлених законом. На думку відповідача, до спірних правовідносин не можна застосовувати положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” та Податкового кодексу України, оскільки правовідносини сторін виникли у 2005 році, а закони відповідно до ст. 58 Конституції України не мають зворотної дії у часі.
У запереченні, яке здано суду 30.01.2012, відповідач просить відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що відповідач згоди на внесення змін до укладеного сторонами договору щодо збільшення розміру орендної плати не надавав. На думку відповідача, посилання у позовній заяві на ст. 275 Податкового кодексу України є безпідставним, оскільки зміни до договору оренди не можуть вноситися за рішенням сільської ради. Крім того, як зазначив відповідач, рішення Фрунзенської селищної ради № 8/105 від 25.05.2011 він оскаржує в судовому порядку, оскільки вважає його незаконним.
У запереченні, яке здано суду 16.02.2012, відповідач повідомив суд, що він з 2011 року сплачує орендну плату у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі, але позивач незаконно, на думку відповідача, вимагає сплачувати відповідача не орендну плату, а земельний податок ставку податку на земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, в той час як існує грошова нормативна оцінка землі станом на 27.01.2011 у розмірі 125202 грн. 59 коп. (додаток № 1 до рішення № 4/24 від 27.01.2011).
В судовому засіданні 28.02.2012 у відповідності до вимог ст. 77 ГПК України оголошено перерву до 05.03.2012. Прокурор до судового засідання 05.03.2012 не прибув, причини неявки суду не повідомив. Враховуючи обізнаність прокурора про час та місце слухання справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності прокурора. Рішення приймається у судовому засіданні 05.03.2012.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, які прибули у судове засідання, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
Відповідно ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших обєктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади безпосередньо або через органи самоврядування, в межах їх повноважень, визначених законом, шляхом прийняття рішень, які є обовязковими до виконання на відповідній території. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.20 Закону України „Про прокуратуру” прокурор або його заступник при виявленні порушень закону має право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Статтею 36-1 Закону України „Про прокуратуру” визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Підставою свого позову прокурор зазначає те, що 11.04.2005 між фізичною особою приватним підприємцем ОСОБА_1 та Фрунзенською селищною радою укладено договір оренди землі за реєстраційним № 040542500004, за умовами якого позивач надає, а відповідач приймає в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування складських приміщень, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (п. 1 договору).
У п. 2 договору сторони передбачили, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,7245 га, у тому числі для обслуговування складських приміщень.
Згідно п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 125202 грн. 59 коп.
За умовами п .9 договору орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 2504 грн. 05 коп. на рік або 208 грн. 67 коп. на місяць.
Строк дії договору сторони передбачили у п.8, де зазначено, що договір укладено на 49 років.
Додатковою угодою від 08.02.2011, державна реєстрація 06.04.2011 № 041104500233, укладеною на підставі рішення Фрунзенської селищної ради № 4/24 від 27.01.2011 (а.с. 14 на звороті), сторони визначили розмір орендної плати у сумі 4875 грн. 47 коп. на рік або 406 грн. 29 коп. на місяць (додаток № 1 до рішення № 4/24 від 27.01.2011, а.с. 24).
П. 1 ст. 275 Податкового кодексу України визначені розміри ставки податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
З метою приведення договору оренди у відповідність до вимог Податкового кодексу України Фрунзенська селищна рада 17.03.2011 прийняла рішення № 5/42 «Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік».
Даним рішенням розмір орендної плати для земель комерційного призначення затверджено у розмірі 4 грн. 32 коп. за 1 кв.м. згідно положень ст. 275 Податкового кодексу України.
25.05.2011 Фрунзенською селищною радою прийнято рішення № 8/99 «Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення, площа яких становить більше 0,5га». Даним рішенням затверджено розмір орендної плати для земель комерційного призначення, площа яких становить більше 0,5 га у розмірі 1,44 грн. за 1 кв.м. згідно положень ст. 275 Податкового кодексу України.
25.05.2011 Фрунзенською селищною радою прийнято рішення № 8/105 «Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки», згідно якому переглянуто орендну плату за користування земельною ділянкою несільськогосподарського використання, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 0,7245 га, яка надана в оренду відповідачу за спірним договором.
Даним рішенням розмір орендної плати встановлено у сумі 10432 грн. 80 коп. на рік або 869 грн. 40 коп. на місяць та зобовязано відповідача зареєструвати додаткову угоду у двомісячний термін.
Позивач направив відповідачу 01.06.2011 проект додаткової угоди (а.с. 18, 45), яка відповідачем не була підписана, що стало підставою для звернення з даним позовом.
У відповідності до ст. 274.1 Податкового кодексу України ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, повязані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до ст.16 Закону України „Про оренду землі” та ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону (ст.126 Земельного кодексу України).
Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації (ст.125 Земельного кодексу України).
Відповідно до ч. 8 ст. 93 Земельного кодексу України відносини, повязані з орендою землі, регулюються законом.
Статтею 13 Закону України "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Істотними умовами договору оренди землі, відповідно до ст. 15 Закону України "Про оренду землі" є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови, зокрема якісний стан земельних угідь, порядок виконання зобов'язань сторін, порядок страхування об'єкта оренди, порядок відшкодування витрат на здійснення заходів щодо охорони і поліпшення об'єкта оренди, проведення меліоративних робіт, а також обставини, що можуть вплинути на зміну або припинення дії договору оренди, тощо.
Загальні підстави внесення змін до договору визначені у Цивільному кодексі України, ст. 651 якого визначено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
У відповідності до п. 5 договору оренди землі від 11.04.2005 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 125202 грн. 59 коп.
Однак, як свідчать письмові пояснення прокурора та позивача, за результатами планової ревізії фінансово-господарської діяльності Фрунзенської селищної ради зясувалось, що при укладенні договору оренди землі від 11.04.2005 сторонами не було враховано, що згідно ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" № 1378-ІУ дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту. Оскільки законодавством не передбачено проведення нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки якщо не проведена нормативна грошова оцінка населеного пункту у цілому, то і орендна плата за нього не може обчислюватись за нормативною грошовою оцінкою.
Нормативна грошова оцінка земель с. Фрунзе Словяносербського району Луганської області не проведена.
У той же час з 01.01.2011 набрав чинності Податковий кодекс України, яким зокрема врегульовано обчислення та сплата орендної плати за землю, а саме:
- ставка податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється на 2011 рік у розмірі 0,48 грн. за м.кв. (ст. 275);
- розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст. 288).
Отже, позивач порушив ст. 288.5.1 Податкового кодексу України, ст. ст. 5, 15 Закону України «Про оцінку землі», ст. 7 Закону України «Про плату за землю»(в період його дії), ст. 21 Закону України «Про оренду землі», оскільки селищною радою при розрахунку орендної плати не застосовувались ставки орендної плати для земель комерційного використання, встановлені рішенням сесії № 5/42 від 17.03.2011 «Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік», а була застосована нормативна грошова оцінка окремої земельної ділянки.
Саме тому з метою приведення договору у відповідність до вимог чинного законодавства Фрунзенською селищною радою Словяносербського району Луганської області було прийняте рішення № 5/42 від 17.03.2011 "Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік»", в якому затверджено розмір орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік у розмірі 4 грн. 32 коп. за 1 кв.м. (а.с. 15).
Рішенням восьмої сесії 6 скликання Фрунзенської селищної ради № 8/99 від 25.05.2011 затверджено розмір орендної плати для земель комерційного призначення, площа яких становить більше 0,5 га на території смт. Фрунзе на 2011 рік у розмірі 1,44 грн. за 1 кв.м.
Рішенням восьмої сесії 6 скликання Фрунзенської селищної ради № 8/105 від 25.05.2011 вирішено переглянути орендну плату за користування земельною ділянкою несільськогосподарського використання, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 0,7245 га. Встановлено орендну плату за вищезазначену земельну ділянку у розмірі 10432 грн. 80 коп. на рік або 869 грн. 40 коп. на місяць.
У вказаному рішенні було зазначено про те, що втратило чинність рішення ради № 6/91 від 22.04.2011, яким було встановлено відповідачу орендну плату за спірну земельну ділянку у розмірі 31298 грн. 40 коп. на рік або 2608 грн. 20 коп. на місяць та було запропоновано ПП ОСОБА_1 укласти та зареєструвати додаткову угоду у 2-х місячний термін.
У проекті додаткової угоди від 01.06.2011 про внесення змін до договору, що є предметом спору, орендодавець послався на вказане вище рішення селищної ради.
Розглядаючи справу, господарський суд звернув увагу на те, що рішенням № 8/105 Фрунзенською селищною радою встановлено оренду плату у розмірі 10432 грн. 80 коп. за користування земельною ділянкою площею 0,7245 га, наданою в оренду фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 Як зазначено у п. 2.19 постанови пленуму ВГС України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Рішення Фрунзенської селищної ради № 8/105 від 25.05.2011 на час розгляду справи не скасоване, не визнано недійсним.
При цьому господарським судом приймається до уваги факт існування рішення Фрунзенської селищної ради № 5/42 від 17.03.11 року "Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік" (арк. справи 15), за змістом якого затверджено розмір орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік у розмірі 4,32 грн. за м.кв., який також розраховано за ст. 275 Податкового кодексу України щодо ставки 0,48 грн.
Відповідно до ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Підставами для зміни або розірвання договору є згода сторін, якщо інше не встановлено договором або законом; за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору /ст. 652 ЦК України/.
Як передбачено ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни /тарифи, ставки, тощо/, які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Враховуючи вищевказане, розмір річної орендної плати за відповідну земельну ділянку позивач, як орендодавець, пропонує встановити із застосуванням ставки земельного податку 0,48 на 2011 рік за ст. 275.1 Податкового кодексу України та суми орендної плати для земель комерційного використання 4,32 грн. за м.кв, яку передбачено додатком до рішення Фрунзенської селищної ради № 5/42 від 17.03.2011 "Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік".
Розмір річної орендної плати у гривнях, який пропонується Фрунзенською селищною радою визначається у сумі 10 432 грн. 80 коп. за рішенням останньої № 8/105 від 25.05.2011, яке носить індивідуальний характер.
Пунктом 13 договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом. Додатковою угодою від 08.02.2011 даний пункт доповнений наступною умовою «проведення грошової оцінки земель в межах Фрунзенської селищної ради».
У п. 36 договору сторони передбачили, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розвязується у судовому порядку.
Тому суд дійшов висновку, що прокурором та позивачем доведено обґрунтованість внесення змін до договору оренди землі до п. 9.
Суд звертає увагу сторін на необхідність застосування при розгляді даної справи господарським судом на підставі ст. 11128 ГПК України рішення Верховного Суду України у подібних правовідносинах у справі № 41/81пд від 04.07.2011, у якій наголошується, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Заперечення відповідача за відзивом судом відхиляються з огляду на те, що:
- по-перше, як було зазначено вище, рішення № 8/105 від 25.05.2011 "Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки" є чинним; у разі його скасування відповідач вправі звернутися до суду із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами;
- по-друге, за предметом спору орендна плата визначена за Податковим кодексом України без застосування нормативної грошової оцінки землі.
Отже, визначення орендної плати при укладанні договору з застосуванням нормативної грошової оцінки (п. 12 договору) було проведено з порушенням вимог чинного законодавства.
Судом не прийняті до уваги доводи відповідача про те, що, оскільки правовідносини сторін виникли в 2005 році, то до них не можна застосовувати положення Податкового кодексу України, так як згідно ст. 58 Конституції України закони не мають зворотної дії у часі. Договір, до якого вносяться зміни, є діючим, бо укладений на 49 років. Отже, на даний час умови договору повинні відповідати чинному законодавству України та прийнятому відповідно до нього рішення позивача № 8/105 від 25.05.2011. Доказів скасування цього рішення або існування порушеної справи в будь-якому суді з даного приводу на час винесення рішення у даній справі відповідач не надав.
Як зазначено вище, при укладанні спірного договору оренди землі виявлені порушення ст. 288.5.1 Податкового кодексу України, ст. ст. 5, 15 Закону України «Про оцінку землі», ст. 7 Закону України «Про плату за землю», ст. 21 Закону України «Про оренду землі», оскільки селищною радою при розрахунку орендної плати не застосовувались ставки орендної плати для земель комерційного використання, встановлені рішенням сесії № 5/42 від 17.03.2011 «Про затвердження розміру орендної плати для земель комерційного призначення на території смт. Фрунзе на 2011 рік», а була застосована нормативна грошова оцінка окремої земельної ділянки.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України господарський суд не застосовує акти державних та інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.
При таких обставинах суд вважає за необхідне відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 83 ГПК України визнати недійсним п. 5 договору оренди землі від 11.04.2005, яким визначена нормативна грошова оцінка земельної ділянки у сумі 125202 грн. 59 коп.
За вказаних обставин вимоги прокурора підлягають повному задоволенню з віднесенням судового збору на відповідача у відповідності до ст. 49 ГПК України у розмірі 941 грн. 00 коп., який стягується на користь державного бюджету України, оскільки прокурор звільнений від сплати судового збору.
У відповідності до ст. 653 ЦК України у разі зміни договору у судовому порядку, зобов'язання змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили.
У судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.44, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1. Позов Прокурора Слов"яносербського району в інтересах держави в особі Фрунзенської селищної ради до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі від 11.04.2005, державна реєстрація 11.04.2005 за № 040542500004, задовольнити повністю.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 11.04.2005, державна реєстрація 11.04.2005 за № 040542500004, який укладений між Фрунзенською селищною радою Словяносербського району Луганської області та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, АДРЕСА_2, ідент. номер НОМЕР_1, виклавши п. 9 договору у новій редакції :
"9. “Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі 10432, 80 грн. на рік, або 869, 40 грн. на місяць”.
3. Визнати недійсним п. 5 договору оренди землі від 11.04.2005, державна реєстрація 11.04.2005 за № 040542500004, укладеного між Фрунзенською селищною радою Словяносербського району Луганської області та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1.
4. Стягнути з фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_1, (ІНФОРМАЦІЯ_1.), АДРЕСА_2, ідент. номер НОМЕР_1, на користь державного бюджету України 941 грн. 00 коп. судового збору на рахунок 31214206783006, отримувач УДКСУ у м. Луганську, код ОКПО 37991503, МФО 804013, банк отримувач ГУДКСУ у Луганській області, по коду класифікації доходів (ККД) 22030001, символ 206, назва "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)", видати наказ Стахановській ОДПІ Луганської області після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата підписання рішення: 12.03.2012.
СуддяІ.В. Семендяєва