ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 жовтня 2011 р. 11:15 Справа №2а-11269/11/0170/23 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Алексєєвої Т.В.,
при секретарі Лапшині В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аква-Транс ЛТД»
про стягнення заборгованості у сумі 1190,00 грн.
за участю:
позивач не зявився
відповідач не зявився
Обставини справи: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачується заборгованість у сумі 1190,00грн., що виникла внаслідок застосування до нього штрафних санкцій за несвоєчасну подачу податкової звітності.
Позивач у судове засідання не зявився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, про дату, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 та ч.4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Аква-Транс ЛТД» зареєстровано рішенням Виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 05.09.2007 р., ідентифікаційний номер 35296910 (а.с.8).
За даними позивача (довідка від 06.05.2011 р.), відповідач взятий на облік платника податків 05.09.2007 р. (а.с. 7).
01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
У період виникнення спірних правовідносин, був чинний Закон України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251), яким встановлювалися принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників, а також Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі За кон №2181), що був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства» від 03.07.1998р. №727/98 (Далі Указ №727/98) врегульовані правовідносини повязані з застосуванням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємства.
Відповідно до п.2 Указу №727/98 субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійного обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно до абзацу 6 п.2 Указу №727/98 суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Пункт 5 Указу №727/98 передбачає, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплату сум єдиного податку згідно з законодавством України.
Службовими особами позивача була проведена перевірка своєчасності подання звітності, за результатами якої складено Акт №3878/15-1/35296910 від 01.11.10 р. Перевіркою встановлена несвоєчасна подача звітності з єдиного податку за 3 квартал 2010 р.
На підставі Акту перевірки №3878/15-1/35296910 від 01.11.10 було винесено податкове повідомлення-рішення № 0003721501/0 від 10.11.2010 р. про сплату штрафних санкцій з єдиного податку у сумі 170,00 грн. (а.с. 14). Вказане податкове повідомлення-рішення у звязку з неможливістю вручення розташоване на дощці оголошень.
02.03.11 р. службовими особами позивача була проведена перевірка своєчасності подання звітності, за результатами якої складено Акт №317/15-1/35296910 від 02.03.11 р. Перевіркою встановлена несвоєчасна подача розрахунку зі сплати єдиного подтаку за 4 квартал 2010 р.
На підставі Акту перевірки №317/15-1/35296910 від 02.03.11 було винесено податкове повідомлення-рішення №0001061501 від 18.03.2011 р. про сплату штрафних санкцій з єдиного податку у сумі 1020,00 грн. (а.с. 15). Вказане податкове повідомлення-рішення у звязку з неможливістю вручення розташоване на дощці оголошень.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
За таких обставин, сума податкового зобовязання визначена у податкових повідомленнях - рішеннях є узгодженою та складає 1090,00 грн. заборгованості зі сплати штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності за ІІІ-ІV квартал 2010 р.
Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
З матеріалів справи вбачається, що позивач має податковий борг, визначений вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, на загальну суму 1090,00 грн., який до цього часу не сплачений.
Відповідачем, у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості або оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аква-Транс ЛТД» (98604, АР Крим, м. Ялта, вул. Червоноармійська, 29,) заборгованість перед бюджетом у сумі 1090,00 грн., у тому числі:
-170,00 грн. заборгованості з єдиного податку юридичних осіб (код платежу 18050100) у дохід місцевого бюджету м. Ялта на р/р 34211378700039 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь МФО 824026, ЗКПО 34740850;
1020 грн. заборгованості з єдиного податку юридичних осіб (код платежу 18050300) у дохід Державного бюджету України на р/р 31515969700039 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь МФО 824026, ЗКПО 34740850;
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Алексєєва Т.В.