ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 листопада 2011 р. (15:55) Справа №2а-10027/11/0170/23 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Алексєєвої Т.В.,
при секретарі Лапшині В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до Військової частини А-4420
про стягнення заборгованості у сумі 1078,65 грн.
за участю:
позивач не зявився
відповідач не зявився
Обставини справи: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем у встановленому законом порядку не сплачуються узгоджені суми пені зі збору за забруднення навколишнього природнього середовища.
Позивач у судове засідання не зявився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, про дату, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 та ч.4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Військова частина А-4420 зареєстрована 05.03.2001 р., ідентифікаційний номер 24291812 (а.с.5).
01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
У період виникнення спірних правовідносин, був чинний Закон України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251), яким встановлювалися принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників, а також Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі За кон №2181), що був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідача були донараховані зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природнього середовища відповідно до податкових повідомлень-рішень№00006511503/0 від 25.03.08 р. та №0000651503/0 від 25.03.2008 р.
Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
За несвоєчасну сплату самостійно узгоджених зобовязань з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідачу була нарахована пеня, згідно із розрахунком у розмірі 1078,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що позивач узгодив відповідним чином податковий борг зі сплати пені, на загальну суму 1078,00 грн.,(а.с. 9,10).
Також, Матеріали справи свідчать, що позивач звернувся до суду з позовом 10.08.11 р.
Відповідно до положень частин 1,2 ст. 99 КАС України (в редакції із змінами, внесеними згідно із Законом N 2453-VI від 07.07.2010, що набрав чинності з моменту опублікування 30.07.10р), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України (в редакції із змінами, внесеними згідно із Законом N 2453-VI від 07.07.2010, що набрав чинності з моменту опублікування 30.07.10 р.), встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно положень п.п. 15.2.1. п. 15.2. ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі Закон №2181) (якій був чинним на момент виникнення податкових зобовязань відповідача) у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.
Частинами 2,3 ст. 103 КАС України встановлено, що строк, що визначається роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року цього строку.
Строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивача стягує податкову заборгованість, яка виникла на підставі податкових повідомлень-рішень №00006511503/0 від 25.03.08 р. та №0000651503/0 від 25.03.2008 р.
Отже, строк стягнення податкової заборгованості, яка виникла на підставі вказаних податкових повідомлень-рішень, сплив у березні 2011 р.
Відтак, у суду не має підстав, стягувати пені по заборгованості, строк сплати для якої сплив.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позивачем пропущений строк на звернення до суду з адміністративним позовом, що був встановлений КАС України.
Позивач не звертався до суду з заявою про поновлення строку на звернення до суду з адміністративним позовом, а також не надав доказів поважності пропуску такого строку.
Відповідачем, у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів узгодження податкового боргу зі сплати пені.
За таких обставин, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.У задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Алексєєва Т.В.