Постанова № 21791112, 26.07.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2011
Номер справи
2а/0570/8293/2011
Номер документу
21791112
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2011 р. справа № 2а/0570/8293/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 16год. 00хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шинкарьової І.В.

при секретарі

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом по штрафним (фінансовим) санкціям.

Позивач просить суд стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у розмірі 5992,50грн., а саме:

-штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, регулювання готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 4992,50грн. на користь Державного бюджету на р/р №31119104700052 у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686694, код платежу 21080900;

-адміністративні штрафи та інші санкції в розмірі 1000,00грн. на користь Державного бюджету на р/р №31117106700052 у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686694, код платежу 21081111.

Оскільки правовідносини виникли на протязі 2010 року, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно правові акти України, які діяли в той період.

Відповідно до п.1, п.12, п.13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Відповідно до ч.1 ст.17 зазначеного Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст.21 зазначеного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.22 зазначеного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

За порушення Постанови Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 року №1186 «Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» у частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, абзацом 11 статті 17 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена фінансова санкція у розмірі 1000,00грн.

ОСОБА_1 зареєстрована фізичною особою підприємцем Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.9). ФО-П ОСОБА_1 перебуває на обліку в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя з 02.01.2001 року за №1, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків від 17.12.2007 року №2035/10/29-114-10 (а.с.10).

23.02.2010 року Жовтневою МДПІ м. Маріуполя проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки № 0110/05/81/23/НОМЕР_1 (а.с.12).

На підставі вказаного акту перевірки Жовтневою МДПІ м. Маріуполя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000842343 від 25.02.2010 року та нараховані штрафні санкції у розмірі 1999,50грн. Рішення податкового органу отримано відповідачем особисто, про що є відмітка на корінці рішення (а.с.14). Розрахунок штрафної санкції: 5х11,50грн.=57,50грн., 2х849,75грн.=1699,50грн. і (60-11,50)х5=242,50грн. Всього сума штрафу 1999,50грн.

Також на підставі цього акту перевірки податковим органом прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 25.02.2010 року №0000852343 за порушення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін. Згідно з абз.11 ст.17 закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовані до відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1000,00грн. Зазначене рішення отримано ФО-П ОСОБА_1 особисто, про що є відмітка на рішенні податкового органу (а.с.15).

04.10.2010 року Жовтневою МДПІ м. Маріуполя проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки № 0621/05/81/23/НОМЕР_1 (а.с.16).

На підставі вказаного акту перевірки Жовтневою МДПІ м. Маріуполя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004542343 від 08.10.2010 року та нараховані штрафні санкції у розмірі 2993,00грн. Рішення податкового органу отримано відповідачем особисто, про що є відмітка на корінці рішення (а.с.18). Розрахунок штрафної санкції: 2х648,00грн.=1296,00грн. і (348,40-9,00)х5=1697,00грн. Всього сума штрафу 2993,00грн.

Згідно ч.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами ДПС України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Також, згідно з ч.4 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішення про стягнення штрафів, передбачених ч.2 ст.17 вказаного закону, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Згідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» штрафи, зазначені у ст.17 спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Частиною 5 статті 17 цього закону передбачено, що у разі невиконання субєктом господарювання рішення вказаних органів сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

На даний час відповідачем суми заборгованості за штрафними санкціями не сплачена, це підтверджено довідкою про суми податкового боргу (а.с.4) та зворотнім боком облікової картки по штрафним санкціям та іншим санкціям (а.с.5-8).

Керуючись п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

П.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України передбачає визначення терміну, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;

Згідно з п.15.1 ст.15 кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно цього п.38.1 ст.38 цього кодексу виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-41, 45-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом по штрафним (фінансовим) санкціям у розмірі 5992,50грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у розмірі 5992,50грн., а саме:

-штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, регулювання готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 4992,50грн. на користь Державного бюджету на р/р №31119104700052 у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686694, код платежу 21080900;

-адміністративні штрафи та інші санкції в розмірі 1000,00грн. на користь Державного бюджету на р/р №31117106700052 у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686694, код платежу 21081111.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

У день набрання судового рішення законної сили направити його державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення.

Суддя Шинкарьова І.В.