Постанова № 21789656, 27.02.2012, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2012
Номер справи
2а-1870/8516/11
Номер документу
21789656
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/8516/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Сумський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Сумський МЦЗ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі по тексту - ОСОБА_1.), в якій просить суд стягнути з відповідача на користь Сумського міського центру зайнятості вартість наданих соціальних полуг в сумі 572,28 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1, звернувся до Сумського МЦЗ 12.08.2011 та спеціалістом центру заповнена персональна картка. 12.08.2011 відповідачу поновлено статус безробітного без права на призначення допомоги по безробіттю. Так, за згодою ОСОБА_1 його прийнято на оплачувані громадські роботи підсобним робітником в КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради. ОСОБА_1 в останнє відвідував центр зайнятості 30.08.2011, однак, на наступне відвідування 13.09.2011 відповідач не зявився, тому він був знятий з обліку як безробітний. Також, відповідач був звільнений з посади підсобного робітника КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради. Зважаючи на те, що відповідач був звільнений він втратив право на отримання послуги щодо фінансування оплачуваних громадських робіт, в яких ОСОБА_1 брав участь як безробітна особа. З огляду на зазначене, ОСОБА_1 зобовязаний повернути позивачеві вартість соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт.

Представником позивача була надана до суду заява про розгляд справи за його відсутності.

Представником відповідача клопотання про розгляд справи за його відсутності суду надано не було.

Відповідач, повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, у звязку з неявкою сторін, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни, які мешкають на території України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі безробіття з незалежних від них обставин.

Згідно ч. 2 ст. 12 ЗУ "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" 2 березня 2000 року N 1533-III (далі по тексту - Закон № 1533), функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 звернувся до Сумського міського центру зайнятості, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка № 185011081200003 (а.с. 5). Відповідач повідомив, що в данний час не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається і пенсію не отримує, що підтверджується заявою (а.с. 6).

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року N 803-XII, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Абзацем 3 частини 2 статті 7 Закону № 1533 встановлено, що видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення" є, зокрема, пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також, відповідно до пункту 5 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 839 від 10.09.2008 (далі по тексту - Положення № 839), особи, зареєстровані як безробітні, залучаються до оплачуваних громадських робіт на строк, що сумарно не перевищує 180 календарних днів у межах календарного року.

Абзацем 2 пункту 15 Положення № 839 визначено, що відповідно до статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" порядок використання коштів Фонду для організації оплачуваних громадських робіт для безробітних (напрями використання, види робіт, здійснення контролю) може визначатися його правлінням виходячи з фінансових можливостей Фонду.

Відповідно до пунтку 17 Положення № 839, для безробітних, які не отримують допомогу по безробіттю, витрати роботодавців на оплату праці, зазначені в абзаці другому пункту 15, за час участі в оплачуваних громадських роботах можуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду.

З огляду на вказані вище норми, з 12.08.2011 відповідачу поновлено статус безробітного без права на призначення допомоги по безробіттю та з 15.08.2011 за згодою відповідача його прийнято на оплачувані громадські роботи підсобним робітником в КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради, що підтверджується корінцем направлення на громадські роботи № 185011011300007 від 14.01.2011 (а.с. 7) та трудовим договором на участь в оплачуваних громадських роботах (а.с. 8).

Відповідно до пункту 19 Положення № 839, Участь особи, визнаної в установленому порядку безробітною, в оплачуваних громадських роботах за направленням центру зайнятості для забезпечення її тимчасової зайнятості до вирішення питання працевлаштування на підходящу роботу не є підставою для позбавлення її статусу безробітного.

Як вбачається з матеріалів справи, фінансування оплачуваних громадських робіт ОСОБА_1 на посаді підсобного робітника в КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради здійснювалось за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Сумського міського центру зайнятості. Зазначене підтверджується договором № 07-11 про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт (а.с. 40-41), який був укладений між Сумським міським центром зайнятості та КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради. Розрахунки проводились у безготівковій формі, про що свідчать платіжні доручення (а.с. 46-48).

Пунктом 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Мінстрів України від 14.02.2007 № 219 (далі по тексту - Порядок № 219) встановлено, що громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта, а особи, зазначені в абзаці другому пункту 3 цього Порядку, - довідки про реєстрацію місця проживання, виданої житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, свідоцтва про народження (для осіб, що не досягли 16-річного віку) і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників.

Відповідно до абз. 3 підпункту 2 пункту 20 Порядку № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку у разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування.

Як зазначив у позовній заяві позивач, востаннє ОСОБА_1 відвідував центр зайнятості 30.08.2011. Оскільки відповідач не зявився до центру зайнятості 13.09.2011, наказом № НТ 111017 був знятий з обліку як безробітний з 31.08.2011 (а.с. 12).

Крім того, відповідно до витягу з наказу від 13.09.2011 № 110 К (а.с. 11), ОСОБА_1 був звільнений з посади підсобного робітника КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради 12.09.2011.

Відповідно до листа КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради № 270 від 19.10.2011 (а.с. 10), сума фактичних витрат на виплату заробітної плати ОСОБА_1 за період з 31.08.2011 по 12.09.2011 складає 572,28 грн., що, також, підтверджується даними фактичних витрат КП "Зелене будівництво" Сумської міської ради (а.с. 42-45).

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону № 1533, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Крім того, відповідачу надсилалась притензія (а.с. 13) з вимогою добровільно сплатити кошти в сумі 572,28 грн.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми відшкодування на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача суду не подано.

За наведених обставин та правових норм, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, п/р 37170001000293 ГУДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013, код 13996509) вартість наданих соціальних послуг в сумі 572,28 грн. (пятсот сімдесят два грн. 28 коп.)

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) В.О. Павлічек

З оригіналом згідно

Суддя В.О. Павлічек