КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А про залишення позовної заяви без руху
22 лютого 2012 року Справа № 2а-867/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши
позовну заявуОСОБА_1
до
третя особа:
про Державної митної служби України
Білоцерківська об`єднана державна податкова інспекція Київської області,
визнання неправомірними дій та скасування повідомлень –рішень,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної митної служби України, третя особа: Білоцерківська об`єднана державна податкова інспекція Київської області, про визнання дій Львівської митниці неправомірними та скасування повідомлень –рішень від 06.07.2011 № 64, № 65 та № 66.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В силу положень частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім`я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною третьою вказаної статті передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 цього Кодексу встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою вказаної статті передбачено, що за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2012 року затверджено Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»від 22.12.2011 № 4282-VI.
Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб’єктів права, що пов’язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.
Рішення суб`єкта владних повноважень, яким визначено грошове зобов`язання платника податків, суму адміністративно –господарських, штрафних санкцій тощо, породжує підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи, а відтак, вимога про визнання протиправним та/або скасування такого рішення носить майновий характер.
Аналогічна правова позиція викладена у листі - роз`ясненні Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 № 165/11/13-12.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує повідомлення - рішення Львівської митниці від 06.07.2011 № 64, № 65 та № 66, якими позивачу визначено суму грошового зобов`язання за платежами: ввізне мито у розмірі 20082 грн. 77 коп., з яких: 16066 грн. 21 коп. - за основним платежем; 4016 грн. 56 коп. - за штрафними санкціями; антидемпінгове мито у розмірі 33605 грн. 16 коп., з яких: 26844 грн. 13 коп. - за основним платежем; 6721 грн. 03 коп. - за штрафними санкціями; податок на додану вартість у розмірі 10737 грн. 59 коп., з яких: 8590 грн. 07 коп. - за основним платежем; 2147 грн. 52 коп. - за штрафними санкціями.
Разом з тим, позивачем до позовної заяви долучено квитанцію від 13.02.2012 про сплату судового збору, розмір якого не відповідає вимогам, передбаченим статтею 4 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 № 3674-VI.
Крім того, зазначені у вказаній квитанції платіжні реквізити для сплати судового збору не відповідають реквізитам, визначеним Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області.
Суд звертає увагу позивача на те, що Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити для перерахування судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду: рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030001 –«Судовий збір (Державна податкова адміністрація України, 050)», символ звітності: 206, отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018.
У рядку «призначення платежу»платіжного документу платник судового збору повинен вказати слова «судовий збір», код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304) та пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Судом також встановлено, що в якості відповідача ОСОБА_1 у позовній заяві визначено Державну митну службу України, в той час як позовні вимоги заявлено до Львівської митниці.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 9 березня 2012 року шляхом: подання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору за належними реквізитами та у розмірі, визначеному статтею 4 Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 № 3674-VI; уточнення позовних вимог чи відповідачів у справі, з урахування приписів частин першої та третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та наведених вище висновків суду.
Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у строк до 09 березня 2012 року усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний спосіб.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.В. Харченко