Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/19089/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 00 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Полякової К.В.
при секретарі Карлюк М.О.
За участю сторін від:
позивача ОСОБА_1 (дов. № 946/08 від 13.01.2012 р.),
відповідача ОСОБА_2 (дов. № 25-1/08-11 від 01.08.2011 р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Публічного акціонерного товариства «Технологічне і спеціальне обладнання» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у сумі 107871,13 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач - Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Технологічне і спеціальне обладнання» (далі по тексту відповідач) про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у сумі 107871,13 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (надалі Закон № 1058-IV) та п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, передбачено порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у наступних розмірах:
- для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України - 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році.
- для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції, - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
На виконання вищезазначених вимог Закону № 1058-IV, відповідачу з боку Управління надіслані розрахунки з відшкодування Управлінню сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з серпня по вересень 2011 за списком № 1 на суму 78228,79 грн. та за списком № 2 на суму 29642,34 грн. Проте, суми, що підлягають сплаті зазначені в розрахунках, на рахунок Управління не надійшли.
На підставі викладеного, позивач просив суд, стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 1 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 78228,79 грн.; за списком № 2 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 29642,34 грн., що разом складає 107871,13 грн. (а.с. 2-3 Т.1).
Відповідачем надано заперечення на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначено, що розрахунки сум заборгованості, які маються в матеріалах справи, здійснені позивачем в односторонньому порядку без погодження з відповідачем, тому відсутнє яке-небудь документальне підтвердження кількісного складу і заявлених до відшкодування сум. Крім того, відповідно до п. 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третьогопідпункту 1 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Тобто, правильність співвідношення в пропорції стажу роботи на різних підприємствах також є значною умовою, яка впливає на правильність та обґрунтованість розрахунку сум. Просив у задоволенні позову відмовити (а.с. 39-40 Т.1).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, пояснивши, що питання про відшкодування відповідачем витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в тому числі по особам, які працювали в «Опитному заводі НІІПТмаш» за іншими періодами, неодноразово були предметом розгляду в інших адміністративних справах. При цьому, відповідач не заперечував щодо своєї правоприємності відносно підприємства «Опитний завод НІІПТмаш». Навпаки, до Пенсійного фонду відповідачем надаються довідки по особам, що працювали в підприємстві «Опитний завод НІІПТмаш», які підписані керівництвом та скріплені печатками підприємством відповідача - ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання». В іншому надав аналогічні пояснення тим, що викладені в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, з підстав, зазначених у запереченнях, пояснивши, що ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» не є правонаступником «Опитного заводу НІІПТмаш», тому витрати на виплату і доставку пільгових пенсій по працівникам, які працювали в «Опитному заводі НІІПТмаш» не повинні відшкодовуватися відповідачем. Проте, доказами на підтвердження вищенаведеного він не володіє. Крім того, пояснив, що довідки про наявний пільговий стаж по працівникам, які працювали в «Опитному заводі НІІПТмаш», надавав співробітник ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання», якого на теперішній час звільнено. Докази щодо фальсифікації наданих довідок у нього відсутні. Просив у задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідача – Публічне акціонерне товариство «Технологічне і спеціальне обладнання», зареєстровано рішенням виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області від 27.01.1997 року за адресою: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Орджонікідзе, буд. 10В, як юридичну особу (а.с. 41 Т.1).
Публічне акціонерне товариство «Технологічне і спеціальне обладнання» включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, про що присвоєно код ЄДРПОУ 05744426 (а.с. 42 Т.1).
Відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (а.с. 7 Т.1), відповідно до п. 2.1.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі – Інструкція) є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.
Управлінням за період з серпня по вересень 2011 скеровані на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах за списком № 1 і № 2.
Вказані розрахунки отримані ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання», але суми, зазначені в них, не відшкодовані у встановленому Законом порядку.
Між сторонами відсутні розбіжності щодо встановлених під час розгляду обставин справи.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
З системного аналізу вищезазначених норм законодавства вбачається, що Територіальні органи Пенсійного фонду України в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, тому управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області звернулось до суду з позовом про стягнення з відповідача сум вказаної заборгованості.
Пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (надалі Закон № 1058-IV) (в редакції, чинній у період, за який стягуються позивачем витрати на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам відповідача) встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі по тексту Закон № 1788-XII). У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Отже, із набранням чинності з 1 січня 2004 року Законом України № 1058-IV порядок компенсації фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій не змінився.
До набрання чинності Законом України № 1058-IV обов`язок щодо відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України № 1788-XII було передбачено Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР.
Відповідно до абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону України № 400/97-ВР, для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, встановлюються ставки збору у розмірі 100 відсотків від об’єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Згідно зі статтею 1 Закону України № 1058-IV, страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Тобто, грошові кошти, які сплачуються суб’єктами господарювання на відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «а» та «б-«з»» статті 13 Закону України № 1788-XII, є страховими внесками, у розумінні Закону України № 1058- IV.
Абзацом 4 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV, встановлено, що підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (надалі - Інструкція).
Відповідно до п. 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах:
- для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України - 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році.
Вищенаведена позиція відображена в постанові Верховного Суду України від 10.10.2011 року по справі № 21-62а11.
Згідно ч.2 ст. 161 КАС України, при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.
З огляду на викладене, відповідач повинен відшкодовувати витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 1, понесених Управлінням.
Судом встановлено, що на підприємстві відповідача, працювали особи, зайняті повний робочий день на роботах, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ (далі Закон № 1788-ХІІ), та яким призначено пенсію на пільгових умовах за списком № 1 (а.с. 63-229 Т.1).
Управлінням скеровані на адресу відповідача рекомендованою поштою з повідомленням про вручення розрахунки, складені за формою додатка 7, затвердженого пунктом 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за N 64/8663), (надалі - Інструкція N 21-1), яка є нормативно-правовим актом в розумінні статті 117 Конституції України (а.с. 13-14,16-17 Т.1).
Згідно даних розрахунків, заборгованість ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» перед Управлінням по відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з серпня по вересень 2011 складає 78228,79 грн.
Вказані розрахунки отримані ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» 10.08.2011 та 06.09.2011, що підтверджується відповідними повідомленнями про вручення (а.с. 22, 23 Т.1).
Проте, на час звернення до суду, фактичні витрати на виплату і доставку пенсій по особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1, понесені позивачем, відповідачем не відшкодовані в установленому Законом порядку та розмірі.
Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, також визначено порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме:
Відповідно до п. 6.1 Інструкції, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції. відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій, що передбачено п. 6.4 Інструкції.
Таким чином, відповідач повинен відшкодовувати позивачу фактичні витрати з виплати та доставки пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Судом встановлено, що на підприємстві відповідача, також працювали особи, зайняті повний робочий день на роботах, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ (далі Закон № 1788-ХІІ), та яким призначено пенсію на пільгових умовах за списком № 1 (а.с. 1-106 Т.2).
Управлінням рекомендованою поштою з повідомленням про вручення направлені на адресу відповідача розрахунки, складені за формою додатка 6, затвердженого пунктом 6.4 Інструкції (а.с. 19,21 Т.1) та отримані відповідачем (а.с. 22, 23 Т.1).
Згідно даних розрахунків, заборгованість ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» перед Управління по відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з серпня по вересень 2011 складає 29642,34 грн.
Проте, на час звернення до суду, фактичні витрати на виплату і доставку пенсій по особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 2, понесені позивачем, відповідачем не відшкодовані в установленому Законом порядку та розмірі.
Доводів та доказів щодо відшкодування відповідачем фактичних витрат понесених Управлінням на виплату та доставку пільгових пенсій за серпень-вересень 2011 за списком № 1 у сумі 78228,79 грн. та за списком № 2 у сумі 29642,34 грн., суду не наведено та не надано.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача в частині не визнання позову з тих підстав, що Публічне акціонерне товариство «Технологічне і спеціальне обладнання» не є правонаступником «Опитного заводу НІІПТмаш» з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що в розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а» та «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», надісланих Управлінням на адресу ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» включені особи, які працювали (працюють) у ВАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» та Опитному заводі НІІПТмаш, що вбачається з довідок, які маються в матеріалах справи.
Всі вищезазначені довідки підписані керівництвом Відкритого акціонерного товариства «Технологічне і спеціальне обладнання» та мають відбитки печаток та штампів вказаного підприємства.
З копії довідки про перейменування, виданої відділом кадрів ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання», вбачається, що згідно наказу Мінмашпрому України № 62 від 04.06.1993, Опитний завод НІІПТмаш підпорядковано управлінню Мінмашпрому України як Опитний завод. З 05.06.1995 Опитний завод перетворено у ВАТ «Завод ТІСО» (наказ № 1 від 05.06.1995 р.), а з 23.11.1996 р., ВАТ «Завод ТІСО» реорганізовано у ВАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» (а.с. 152).
Вказана довідка надана начальником та містить печатку ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання», тобто в розумінні ч.1 ст. 70 КАС України, є належним доказом.
17 січня 1997 загальними зборами акціонерів прийнято рішення, згідно якого змінено назву Товариства з Відкритого акціонерного товариства «Завод технологічного і спеціального обладнання» на Відкрите акціонерне товариство «Технологічне і спеціальне обладнання». Останній є правонаступником ВАТ «Завод ТІСО».
27 квітня 2011 відбулися чергові загальні збори акціонерів ВАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» на яких вирішено змінити найменування Товариства з Відкритого акціонерного товариства «Технологічне і спеціальне обладнання» на Публічне акціонерне товариство «Технологічне і спеціальне обладнання» та внесені зміни та Статуту Товариства шляхом затвердження його нової редакції.
З огляду на встановлені під час розгляду обставини справи, Публічне акціонерне товариство «Технологічне і спеціальне обладнання» є правонаступником усіх прав та обов`язків «Опитного заводу НІІПТмаш».
Пунктом 6.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.
Таким чином, позивач правомірно звернувся до суду з даним адміністративним позовом до відповідача - ПАТ «Технологічне і спеціальне обладнання» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1 та списком №2 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 29642,34 гривень.
Крім того, суд зауважує, що позивач протягом 2009-2011 року звертався до суду з аналогічними позовними вимогами, які були задоволені.
Посилання відповідача на п. 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідно до якої правильність співвідношення в пропорції стажу роботи на різних підприємствах також є значною умовою, яка впливає на правильність та обґрунтованість розрахунку сум, не заслуговують на увагу суду з тих підстав, що недійсність розрахунків, направлених відповідачу щодо відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 1 та списком № 2, стосовно осіб, включених в них та визначених відповідачу сум не встановлена.
З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 79228,79 гривень та за Списком № 2 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 29642,34 гривень, що разом складає 107871,13 грн.
Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів за приписами п.15 ст.106 Закону № 1058-IV не застосовується.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Публічного акціонерного товариства «Технологічне і спеціальне обладнання» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у сумі 107871,13 грн. – задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Технологічне і спеціальне обладнання» (84313, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Орджонікідзе, буд. 10В, ЄДРПОУ 05744426) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 78228 (сімдесят вісім тисяч двісті двадцять вісім) гривень 79 копійок та за Списком № 2 за період з серпня по вересень 2011 року у сумі 29642 (двадцять дев`ять тисяч шістсот сорок дві) гривні 34 копійки, що разом складає 107871 (сто сім тисяч вісімсот сімдесят одна) гривень 13 копійок на користь управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ 23346787).
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України проголошено її вступну та резолютивну частини 09 лютого 2012 року.
Повний текст постанови виготовлено 10 лютого 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Полякова К.В.