ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 лютого 2012 р.
о 12 годині 45 хвилинСправа №2а-15591/10/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Москаленка С.А., при секретарі судового засідання Фурлетовій Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 1995,81грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у строки встановлені законодавством не сплачені штрафні санкції, нараховані рішеннями №000352233 від 19.08.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 110грн., №000353233 від 19.08.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 185,81грн., №000354233 від 19.08.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1700,00грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.01.2011р. зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим у адміністративній справі №2а-15539/10/15/0170.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.12.2011р. провадження у справі поновлено.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином-судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, заперечення на позов не надав, про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 03.12.2010р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю незявившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
01.04.2009р. Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим проведено державну реєстрацію фізичної особи підприємця ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця(а.с.16).
Відповідач знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим.
10.08.2010р. посадовими особами ДПІ в Бахчисарайському районі була здійснена перевірка фізичної особи підприємця ОСОБА_1 за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт №310/01/13/23/2675722491 (а.с.9-10).
Відповідно до висновків акту перевірки №310/01/13/23/2675722491 від 10.08.2010р. відповідачем порушені вимоги:
- п. 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме проведено розрахункову операцію без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
- п. 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме незабезпечення відповідності грошових коштів у місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
- ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23 березня 1996 р. N 98/96-ВР, а саме здійснення господарської діяльності без одержання торгового патенту.
- ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме торгівля алкогольними напоями без ліцензії.
В акті перевірки відповідачем зазначено, що заперечень немає.
За наслідками перевірки та на підставі акту №310/01/13/23/2675722491 від 10.08.2010р. позивачем прийняті рішення:
- №000352233 від 19.08.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 110грн. (а.с.12),
- №000353233 від 19.08.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 185,81грн. (а.с.12),
- №000354233 від 19.08.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1700,00грн. (а.с.11).
Відповідно до ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон №265/95-ВР (в редакції на момент прийняття рішення про застосування фінансових санкцій) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за порушення вищезазначених приписів встановлені ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Статтею 17 Закону передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (ч.1 ст.17 Закону),
- у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (частина 6 ст.17 Закону).
Перевіркою встановлено проведення відповідачем розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 5,00грн., проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином фінансові санкції у сумі 110,00грн. (5грн.х 5)+85грн.) застосовані до відповідача згідно рішення №000352233 від 19.08.2010р. визначені позивачем обґрунтовано та в відповідності до законодавства. Крім того рішення, про застосування зазначених фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось.
Відповідно до п.1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Відповідальність за порушення зазначених вимог встановлена ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
Так, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Відповідно до акту перевірки №310/01/13/23/2675722491 від 10.08.2010р. встановлено здійснення господарської діяльності без одержання торгового патенту у період з 01.07.2010р. до 01.08.2010р. (один місяць та один день).
Таким чином фінансові санкції у сумі 185,81грн. (90грн.х2 + (90грн. :31 день)х2) застосовані до відповідача згідно рішення №000353233від 19.08.2010р. визначені позивачем обґрунтовано та в відповідності до законодавства. Крім того рішення, про застосування зазначених фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось.
Відповідно до абзаців 5, 10 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (в редакції, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень.
Відповідно до акту перевірки №310/01/13/23/2675722491 від 10.08.2010р. встановлено факт реалізації відповідачем алкогольних напоїв без відповідної ліцензії.
Таким чином штрафні санкції у сумі 1700,00грн. застосовані до відповідача рішенням №000354233 від 19.08.2010р. визначені позивачем обґрунтовано та в відповідності до законодавства. Крім того рішення, про застосування зазначених фінансових санкцій відповідачем оскаржене у встановленому порядку.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.06.2011р. у справі №2а-15539/10/15/0170, що залишена без змін Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 15.11.2011р. в адміністративному позові ФОП ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення №000354233 від 19.08.2010р. відмовлено повністю.
Зазначені фінансові санкції в загальній сумі 1995,81грн. (1700грн. + 110грн. + 185,81грн.) у встановлений законодавством термін відповідачем не сплачені
Однією із функцій Державної податкової адміністрації України, згідно ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу», є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів, контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролем за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 1995,81 грн.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, засновані на Законі та підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 07.02.2012р. У повному обсязі відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 13.02.2012р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), з розрахункових рахунків в установах банків, які обслуговують фізичну особу підприємця ОСОБА_1, заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1995 (одна тисяча девятсот девяносто пять) грн. 81 коп. в дохід Державного бюджету (р/р 31218202700048, в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34741000)
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного су
Суддя <підпис >Москаленко С.А.
<Текст >