Єдиний державний реєстр судових рішень Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2012 р. справа № 2a-1870/141/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора, який діє в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський транспортний прокурор, який діє в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області, звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. Свої вимоги позивач мотивує тим, що за порушення відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області прийнято постанову №132148 від 31.10.2011 року про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансової санкції у сумі 1700 грн., які не були сплачені відповідачем в добровільному порядку.
Відповідач, який отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження 07.02.2012року (а.с.12), на вимогу суду письмових заперечень проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову у визначений строк суду не надав.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
Згідно ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для нерегулярних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника є ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, а для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що 02.09.2011 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області проведена перевірка транспортного засобу марки Део Ланос, номерний знак - НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1 щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої був складений акт від 02.09.2011 року №008161 (а.с.4).
З вказаного акту вбачається, що перевіркою виявлено порушення ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
За результатом перевірки, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області, на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, винесена постанова про застосування фінансових санкцій №132148 від 31.10.2011 року (а.с.5), якою до ФОП ОСОБА_1 застосована фінансова санкція у розмірі 1700 грн.
Копію постанови направлено на адресу відповідача рекомендованим листом та отримано ним 10.11.2011року (а.с.6).
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 1700 грн. у встановлений строк відповідачем сплачена не була.
Таким чином, з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 необхідно стягнути до Державного бюджету України фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора, який діє в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 /41000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2/ на користь Державного бюджету України на р/р 31110106700012 УДК, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 23635250, МФО 837013, ГДКУ у Сумській області, фінансову санкцію в сумі 1700 грн. /одна тисяча сімсот грн./.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар