Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2012 р. № 2а-390/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Іваськевича С.В.,
представника позивача Сергєєвої О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Камянко-Бузькому районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Назарко»про стягнення податкового боргу -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Камянко-Бузькому районі Львівської області (далі - ДПІ у Камянко-Бузькому районі) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з Товариства з обмеженою відповідальністю «Назарко» заборгованості по сплаті єдиного податку з юридичних осіб в сумі 3 230 грн.
Ухвалою суду від 18.01.2012 року відкрито скорочене провадження у справі. У звязку із запереченням відповідачем позовних вимог, справу призначено до судового розгляду. В судовому засіданні 21.02.2012 року відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином. Позиція відповідача викладена у письмовому запереченні позовних вимог від 03.02.2012 року. Відповідач зазначає, що ТзОВ «Назарко»не здійснює господарської діяльності, не подавало податкової звітності, а податковим органом під час проведення перевірки неприйняті заходи по зясуванню фактичних обставин неподання звітності та інших податкових документів товариства.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до довідки з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, виданої Львівським обласним управлінням статистики, Товариство з обмеженою відповідальністю «Назарко»зареєстроване Камянко-Бузькою районною державною адміністрацією як юридична особа 29.09.1992 року.
30.09.1992 року дане підприємство взято на облік платника податків в органах державної податкової служби.
Як вбачається з Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записів про проведення реєстраційних дій щодо ТзОВ «Назарко»не знайдено.
Згідно довідки позивача, за ТзОВ «Назарко» рахується заборгованість по сплаті єдиного податку з юридичних осіб в сумі 3230,00 грн.
Заборгованість перед бюджетом виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобовязання по єдиному податку з юридичних осіб, визначеного податковими повідомленнями-рішеннями №0000881501/0 від 15.07.2011 року в сумі 170грн., № 0000901501/0 від 15.07.2011 року в сумі 1020 грн., № 0001371501/0 від 15.09.2011 року в сумі 1020 грн., № 0001591501/0 від 11.10.2011 року в сумі 1020 грн.
Так, податковим органом проведені камеральні перевірки своєчасності подання податкової звітності за І та ІІ квартали 2011 року, результати яких відображені в Актах № 172/15-0/19140979 від 30.09.2011 року та № 95/15-0/19140979 від 06.07.2011 року. Встановлено, що підприємством не подається податкова звітність за вказаний період.
ДПІ у Камянко-Бузькому районі виставлено відповідачу податкову вимогу №36 від 25.08.2011 року про сплату податкового зобовязання на суму 2210 грн.
Спірні правовідносини регулюються Податковим Кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України (далі ПК України), орган стягнення, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно з п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з п.75.1 ст.75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 75.1.1. п.75.1 ст.75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Як вбачається з п.3 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»№72798 від 03.07.1998 року, діючого на момент виникнення спірних правовідносин, суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва»за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами перевірок, проведеними податковим органом, що відповідачем не подавалась податкова звітність по єдиному податку з юридичних осіб за І та ІІ квартали 2011 року.
Підпунктом 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України визначено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
У звязку з наведеним, податковим органом прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку та строків подачі податкової звітності. Однак, відповідач не вжив жодних заходів для сплати належних податкових зобовязань до бюджету.
Суд не бере до уваги твердження відповідача з приводу того, що підприємство не здійснює господарської діяльності, оскільки згідно ч. 1 ст. 59 Господарського Кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду. Відомості про припинення господарської діяльності юридичної особи ТзОВ «Назарко»не представлені.
Податковим боргом згідно з п.14.1.175 ст. 14 ПК України є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
На даний час суми податкових зобовязань відповідача є узгодженими та у встановлені строки до бюджету ним не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Назарко»(80460, Львівська область, Камянко-Бузький район, с. Ременів, вул. Зарічна, 20) до бюджету заборгованість в сумі 3 230 (три тисячі двісті тридцять) гривень.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 24 лютого 2012 року.
Суддя Сакалош В.М.