Постанова № 21783090, 21.02.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2012
Номер справи
2а-2556/10/0470
Номер документу
21783090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2010 р. Справа № 2а-2556/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потолової Г.В.

при секретарі Івановій І.О.,

за участю: прокурора Овчар Т.В.

представника позивача не зявився

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Довгинцівського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції м.Кривого Рогу до Товариства з обмеженою відповідальністю «Династія Україна»про стягнення заборгованості зі сплати податку на землю, податку з власників транспортних засобів та комунального податку,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Довгинцівського району м.Кривого Рогу звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Центральної МДПІ м.Кривого Рогу з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Династія Україна»на користь державного бюджету податкового боргу з податку на землю у сумі 7715грн.11коп., з податку з власників транспортних засобів у сумі 6706грн.67коп. та з комунального податку у сумі 246грн.16коп., тобто в податковий боргу загальному розмірі 14667грн. 94коп.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник позивача у судове засіданні не зявився, до матеріалів справи надав клопотання з проханням розглянути справу без його участі, за наявними в справі документами, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити повністю.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце проведення повідомлений належно. До справи надав заперечення проти позовних вимог, згідно яких податок на землю у сумі 7715грн.11коп. вважає необґрунтованим. Просить відмовити позивачу в задоволенні цієї частини позовних вимог.

Суд, розглянувши подані документи, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Династія Україна»зареєстроване Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпроптеровської області 24.09.2003р., а також відповідач перебуває на обліку в державній податковій інспекції і є платником податків.

Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.

Станом на час розгляду справи ТОВ "Династія України" має податковий борг у загальній сумі 14667грн.94коп.

Так, відповідачем до податкового органу поданий податковий розрахунок земельного податку від 21.01.2009 р. №811, в якому самостійно визначена сума податкового зобов'язання на загальну суму 24013грн.28коп., з помісячною сплатою по 2001грн.11коп.

Проте, орендна плата відповідачем сплачувалася несвоєчасно та не в повному обсязі, у звязку з чим, у останнього виникла заборгованість у розмірі 7715грн.11коп.

Також, згідно розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №810 від 22.01.2010р. відповідачем самостійно зазначені транспортні засоби, а саме: ГАЗ 3307, обєм двигуна 4250см3 (у кількості 59); ЗИЛ 5301, обєм двигуна 3950см3 (у кількості 1); ВАЗ 21099, обєм двигуна 1499см3 (у кількості 1); мерседес Бенц 814D, обєм двигуна 4250см3 (у кількості 1), які підлягають оподаткуванню, тому відповідач має сплачувати податок, ставка якого на рік складає: (з 100 см3 обєму циліндрів двигуна) 15грн.00коп. з 100 см3.

Податковий борг ТОВ «Династія України»виник в результаті несплати податку у строки та в повному обсязі, встановлені Законом України «Про порядок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», що підтверджено матеріалами справи.

Отже, податковий борг з власників транспортних засобів та інших самохідних машин становить у загальному розмірі 6706грн.67коп.

Крім того, відповідачем до податкового органу подано податковий розрахунок комунального податку №56044 від 15.10.2009р., в якому ТОВ «Династія України»самостійно зазначено ставку комунального податку та нараховано податок за березень 2009 року у сумі 1309грн.00коп. Проте, в результаті неповної сплати податкових зобовязань, виникла заборгованість з комунального податку у сумі 246грн.16коп.

Таким чином, на момент звернення позивача до суду загальна сума узгодженого податкового боргу ТОВ «Династія України»склала 14667грн.94коп., який відповідач у встановлений термін та в повному обсязі не сплатив.

Не погоджуючись з нарахованим податком на землю, відповідач до справи надав заперечення, в обґрунтування яких зазначив, що позивачем не надано жодного документу в підтвердження того, що ТОВ «Династія України»є субєктом плати за землю (власником, користувачем чи орендарем), за користування якою було нараховано зазначений податок.

Проте такі твердження відповідача спростовуються матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.67 Конституції України передбачено обовязок кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, передбачених законом.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортного засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону є обєктами оподаткування.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

У відповідності до п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Статтею 13 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування»до загальнодержавних податків та зборів відноситься також і плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Згідно п.п. 2.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»податкові органи є контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно аб.1 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпункт 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вказує, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платниками перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

У відповідності п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу України" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і цільовими фондами за рахунок їхнього майна.

Пунктом 11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки з податків, інших платежів, штрафів та інших санкцій з громадян за рішенням суду.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Довгинцівського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції м.Кривого Рогу до Товариства з обмеженою відповідальністю «Династія Україна»про стягнення заборгованості зі сплати податку на землю, податку з власників транспортних засобів та комунального податку задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Династія Україна»(50086, м.Кривий Ріг, вул.Телевізійна, 5Д, код ЄДРПОУ 32633389; р/р 26001041006101 в АТ «Сведбанк», м.Київ, МФО 300164, р/р26008001304107 м.Київ МФО 300528, р/р 2600066019793 Київська регіональна філія ВАТ КБ «Хрещатик», м.Київ, МФО 300830; р/р26000230183200 Дніпроптеровська обласна дирекція АППБ «Аваль»м.Дніпропетровськ, МФО 305653; р/р 26007053502303 КФ ВАТ КБ «Приватбанк»м.Кривий Ріг, МФО 305750) на користь держави податковий борг у загальній сумі 14667грн.94коп.(чотирнадцять тисяч шістсот шістдесят сім грн.94коп.) з них:

- податок на землю у сумі 7715грн.11коп. (сім тисяч сімсот п'ятнадцять грн.11коп.) (на р/р33211811700021, одержувач УДКУ у Дніпропетровській області, код 24230992, МФО 805012, код платежу 5013050100);

- податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 6706грн.67коп. (шість тисяч сімсот шість грн.67коп.) (на р/р33211807700024, одержувач УДКУ у Дніпропетровській області, код 24230992, МФО 805012, код платежу 5112020100);

- комунальний податок у сумі 246грн.16коп. (на р/р 33215807700031, код платежу 5116010200, одержувач УДКУ у Дніпропетровській області, код 24230992, МФО 805012).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Текст постанови у повному обсязі виготовлений 05.07.2010 р.

Суддя Г.В. Потолова