Постанова № 21760478, 09.02.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2012
Номер справи
2а/1270/361/2012
Номер документу
21760478
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/361/2012 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ковальової Т.І.

при секретарі Ворошило О.Є.

за участю:

прокурора заявника - Сайтарли І.М.

від позивача - Бабіна Т.В.

від відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора в м. Первомайську Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області до Комунального підприємства госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість

06 січня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора в м. Первомайську Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області до Комунального підприємства госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що Комунальне підприємство госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» засновано на комунальній власності селищної ради, діє в системі комунальних господарств селища. Зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради 31.05.2007 за № 13881020000000440. Відповідно до довідки Луганського обласного управління статистики від 08.06.2007 року № 41 КП ГЖКП «Прогрес» внесено до Єдиного реєстру підприємств і організацій України код 34724755.

В Державній податковій інспекції м. Первомайська Луганської області КП ГЖКП «Прогрес» взято на облік платником податків 12.06.2007 року №13, зареєстровано платником податку на додану вартість 20.12.2010 року згідно свідоцтва № 100315173 серія НБ № 166210, індивідуальний податковий номер 347247512107.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача за період з 30.08.2011 року по 30.11.2011 року утворився податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 12119,55 грн..

Прокурор заявник в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд стягнути з Комунального підприємства госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» податкову заборгованість в сумі 12119,55 грн. до Державного бюджету України на р\р 31114029700054 отримувач : ГУДКУ у Луганській області, м. Луганськ, МФО 804013, код БК 14010100, ОКПО 24053509.

Представника позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд стягнути з Комунального підприємства госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» податкову заборгованість в сумі 12119,55 грн. до Державного бюджету України на р\р 31114029700054 отримувач : ГУДКУ у Луганській області, м. Луганськ, МФО 804013, код БК 14010100, ОКПО 24053509.

Відповідач належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання не прибув до суду, причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення прокурора заявника, представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» засновано на комунальній власності селищної ради, діє в системі комунальних господарств селища. Зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради 31.05.2007 за № 13881020000000440. Відповідно до довідки Луганського обласного управління статистики від 08.06.2007 року № 41 КП ГЖКП «Прогрес» внесено до Єдиного реєстру підприємств і організацій України код 34724755 (а.с.14 на звороті, 15-17).

В Державній податковій інспекції м. Первомайська Луганської області КП ГЖКП «Прогрес» взято на облік платником податків 12.06.2007 року №13, зареєстровано платником податку на додану вартість 20.12.2010 року згідно свідоцтва № 100315173 серія НБ № 166210, індивідуальний податковий номер 347247512107 (а.с.14).

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача за період з 30.08.2011 року по 30.11.2011 року утворився податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 12119,55 грн. на підставі поданих платником податку декларацій № 9008363204 від 10.10.2011 року на суму 6029,00 грн., термін сплати 30.10.2011 року та № 9010413823 від 08.11.2011 року на суму 5702,00 грн., термін сплати 30.11.2011 року. На підставі ст. 129 Податкового Кодексу України розраховано суму пені, яка складає 388,55 грн. (а.с.9-12,18).

19.07.2011 року в Державному реєстрі обтяжень нерухомого майна зареєстровано податкову заставу на активи платника податків (а.с.13 на звороті).

Таким чином, вищевказані заходи з погашення податкового боргу, які були здійсненні податковою інспекцією, не дали позитивного результату, у зв'язку з чим виникає необхідність застосування погашення суми податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи відповідача.

Згідно пп. 14.1.156 п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.57.2 ст. 57 Податкового кодексу України у разі, коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, повязані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п.п. 250.2. Податкового кодексу України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації: 129.1.1. після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Податкова вимога про стягнення податкового боргу від 01.04.2011 року № 5/1 була отримана відповідачем в особі директора Іванченко 01.04.2011 року, тобто 60 днів з моменту надіслання минуло. Відповідачем вищезазначена вимога не оскаржена, не скасована та є такою, що підлягає виконанню.

Сума податкового боргу відповідачем добровільно не сплачена.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Позовні вимоги Прокурора в м. Первомайську Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області до Комунального підприємства госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства госпрозрахункове житлове комунальне підприємство «Прогрес» податкову заборгованість в сумі 12119,55 грн. (дванадцять тисяч сто девятнадцять гривень пятдесят пять копійок) до Державного бюджету України на р\р 31114029700054, отримувач ГУДКУ у Луганській області, м. Луганськ, МФО 804013, код БК 14010100, ОКПО 24053509.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 13 лютого 2012 року.

СуддяТ.І. Ковальова