Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/17720/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15.00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Аканов О.О.
при секретаріАлексюк Л.Є.
Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови 15 год. 00 хвл.
Донецький окружний адміністративний суд в складі : головуючогосудді Аканова О.О., при секретарі Алексюк Л.Є., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Селидівського міського центру зайнятості до Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» про стягнення з Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» в особі Відокремленого підрозділу «Виробниче управління теплофікації» Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» на користь Селидівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового Державного соціального страхування на випадок безробіття, недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 1939,64 грн. та пені у сумі 224,87 грн., а всього : 2164,51 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Селидівський міський центр зайнятості звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» про стягнення з Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» в особі Відокремленого підрозділу «Виробниче управління теплофікації» Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» на користь Селидівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового Державного соціального страхування на випадок безробіття, недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 1939,64 грн. та пені у сумі 224,87 грн., а всього : 2164,51 грн.
Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що 17 серпня 2011 року, відповідно до Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» від 18.12.2000 року за № 339 (із змінами і доповненнями в редакції), Селидівським міським центром зайнятості проведена перевірка (акт перевірки № 92 від 17 серпня 2011 року), правильності нарахувань, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 23.02.2010 року по 31.12.2010 року.
Позивач зазначає, що в ході перевірки виявлено, що відповідач має недоїмку по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 2439,58 грн., а на час подання позову відповідач частково сплатив недоїмку у розмірі 499,94 грн., а тому недоїмка склала суму у розмірі 1939,64 грн.
Крім того, за неповне і невчасне перерахування страхових внесків відповідно до п. 1 ст. 38 Закону України № 1533-ІІІ від 02.03.2000 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (у редакції до 01.01.2011), відповідачу нарахована пеня у розмірі 224,87 грн.
Селидівський міський центр зайнятості зазначає, що до теперішнього часу грошові кошти, на розрахунковий рахунок Селидівського міського центру зайнятості, не поступали.
Враховуючи той факт, що страхові збори є одним із складових джерел засобів, що дозволяють робити виплати громадянам на випадок безробіття, їх своєчасне відрахування відіграє украй важливу роль.
Просить суд стягнути з Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» на користь Селидівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового Державного соціального страхування на випадок безробіття, недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 1939,64 грн. та пені у сумі 224,87 грн., а всього : 2164,51 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги та надала пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві. Крім того, пояснила, що відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Також зазначила, що відповідно п. 7.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття із набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій (пені та штрафів) центри зайнятості мають право здійснювати перевірки щодо правильності нарахування, своєчасного і повного перерахування та застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Представник відповідача надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача та надіслав до суду заяву про визнання позову в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 8. Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року N 1533-III (в редакції на час виникнення спірних правовідносин, надалі Закон) фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про зайнятість населення", цим Законом та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону на Фонд покладений обовязок забезпечувати збір страхових внесків.
Позивач є юридичною особою та згідно із Положенням виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Центр зайнятості підпорядковується Донецькому обласному центру зайнятості та забезпечує реалізацію державної політики зайнятості населення, працевлаштування, професійну орієнтацію, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, соціальну підтримку тимчасово не працюючих громадян на території міста, а також забезпечує виконання рішень Правління Фонду.
Згідно з п. п. 9.11 п. 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за № 30/5221 (надалі Інструкція), позивач має право звернення до суду з позовом про стягнення суми недоїмки зі страхових внесків та пені.
Державне підприємство «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» є юридичною особою (85400, Донецька область, м. Селидове, вул. К.Маркса, 41 «а»).
В матеріалах справи наявна копія направлення № 92 від 15 серпня 2011 року на перевірку відокремленого підрозділу «Виробниче управління теплофікації» Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» з 16 серпня 2011 року до 17 серпня 2011 року.
Згідно з Актом № 92 від 17 серпня 2011 року про результати проведення планової перевірки відокремленого підрозділу «Виробниче управління теплофікації» Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за період з 23.02.2010 року по 31.12.2010 року, враховується недоїмка зі сплати страхових внесків у розмірі 1939,64 грн. та за несвоєчасну сплату страхових внесків нарахована пеня у розмірі 224,87 грн.
Вказаний Акт перевірки підписаний головним бухгалтером відокремленого підрозділу «Виробниче управління теплофікації» Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» без заперечень та крім того, підписано додаток № 1 до акта від 17.08.2011 № 92 також без заперечень.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Статтею 38 Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.
На виконання вказаної норми Закону директором центру зайнятості 31 серпня 2011 року прийнято рішення № 3 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, а саме : недоїмка 1936,64 грн. та пеня 224,87 грн.
Відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно п. 7.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття із набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій (пені та штрафів) центри зайнятості мають право здійснювати перевірки щодо правильності нарахування, своєчасного і повного перерахування та застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно з п. п. 9.7 п. 9 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку про те, що з відповідача підлягає стягненню недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 1939,64 грн. та пеня у розмірі 224,87 грн., а всього : 2164,51грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву Селидівського міського центру зайнятості до Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» про стягнення з Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» в особі Відокремленого підрозділу «Виробниче управління теплофікації» Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» на користь Селидівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового Державного соціального страхування на випадок безробіття, недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 1939,64 грн. та пені у сумі 224,87 грн., а всього : 2164,51 грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» (85400, Донецька область, м. Селидове, вул. К.Маркса, 41 «а») на користь Селидівського міського центру зайнятості недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 1939,64 грн. (р/р № 37174301900070 УДК у Донецькій області), пеню у розмірі 224,87 грн. (р/р № 37170305900070 в УДК Донецької області ЄДРПОУ 22039540 МФО 834016), а всього : 2164,51 грн.
Постанова прийнята, складена та підписана у нарадчій кімнаті, повний текст постанови проголошений у судовому засіданні 31.10.2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Аканов О.О.