Постанова № 21759448, 31.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
31.01.2012
Номер справи
2а-12528/11/0170/11
Номер документу
21759448
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 січня 2012 р.

о 12 годині 57 хвилин Справа №2а-12528/11/0170/11 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленко С.А., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши за участю

представника позивача ОСОБА_1 (довіреність №06/01-125 від 17.01.2012р.)

представника прокуратури Березовиченко Ю.Ю.

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Алушти в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості

до ОСОБА_3

про стягнення суми матеріального забезпечення у сумі 3492,43 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Алуштизвернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості із адміністративним позовом до ОСОБА_3 про стягнення суми матеріального забезпечення одержаного внаслідок зловживання своїми обов'язками у розмірі 3492,43 грн.

Позовні вимоги мотивовані ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідно до якої застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. В порушення зазначеної норми відповідач не повідомив позивача про те, що у період знаходження на обліку у центрі зайнятості він перебував у трудових відносинах із ПП Охоронне агентство «Шелест» та отримував дохід. Відповідач отримував матеріальне забезпечення на випадок безробіття у період отримання доходів від ПП Охоронне агентство «Шелест», чим причинив шкоду позивачу у розмірі необґрунтовано отриманого забезпечення у сумі 3492,43грн.

Представники позивача та прокуратури у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягали з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 14.10.2011р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю незявившегося представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_3 з 17.02.2009 року знаходилась на обліку у Алуштинському міському центрі зайнятості як безробітний, що підтверджується персональною карткою №010602810020200002 (а.с.17).

З 01.05.2010р. по 01.08.2010р. відповідач перебував у трудових відносинах з ПП Охоронне агентство «Шелест» від якого отримував дохід, що підтверджується копією наказів про прийняття та звільнення (а.с.9,10) та копією відомості про виплату заробітної плати (а.с.7).

Про зазначені обставини відповідач позивача не попередив.

Як вбачається із преамбули закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» N 1533-III від 02.03.2000р.(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Згідно п.4,5,6 ст.12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи:

1) здійснюють облік та ведуть реєстр платників страхових внесків;

2) провадять збір страхових внесків;

3) здійснюють оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду в межах затвердженого бюджету;

4) виплачують забезпечення та надають соціальні послуги, передбачені цим Законом, забезпечують здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків;

5) контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.

Відповідно до ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Частиною 3 ст. 36 Закону передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Як вбачається із ч.1,2 ст.22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» право на виплату допомоги по безробіттю мають застраховані та незастраховані особи, які в установленому законом порядку визнані безробітними.

Згідно ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Оскільки відповідач перебував у трудових відносинах, він не був безробітним та не мав отримувати допомогу по безробіттю.

Як вбачається із розрахунку суми надлишково сплаченої допомоги по безробіттю відповідач з 01.05.2010р. по 18.08.2010р. незаконно отримав 3492,43грн. (а.с.14).

Позивачем відповідачу направлено лист №06/05-977 від 20.07.2011р. з вимогою повернути необґрунтовано отриману допомогу по безробіттю в розмірі 3492,43грн., проте сума заборгованості на час розгляду справи відповідачем не сплачена.

Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» N 2464-VI від 08.07.2010р., який набрав чинності з 01.01.2011р. стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, та підлягають задоволенню повністю.

В судовому засіданні, що відбулося 31.01.2012р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України постанову складено 06.02.2012 року.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Алуштинського міського центру зайнятості (р\р 37170001000401 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, код 20708557, МФО 824026) заборгованість у розмірі 3492 (три тисячі чотириста девяносто дві) грн. 43коп.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Москаленко С.А.

<Текст >