Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 лютого 2012 року 16:35 № 2а-11692/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Білецькій О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 506,71 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості (далі КМЦЗ, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, відповідач) 506,71 грн. суми отриманих коштів допомоги по безробіттю.
Ухвалою суду від 16.08.2011 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду. Судові засіданні судом неодноразово відкладались у звязку із неналежним повідомленням відповідача про час та місце розгляду справи.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 у звязку із поданням неправдивих відомостей не мала права на отримання допомоги по безробіттю.
Відповідач у судове засідання не зявилася, заперечень на позовну заяву до суду не надав, хоча про час і місце судового розгляду повідомлявся судом належним чином про що свідчать витяги з офіційного сайту ДП “Укрпошта” у розділі “Відстеження пересилання поштових відправлень” за відповідними штрих-кодами, які містяться в матеріалах справи.
У звязку з незявленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєструвалася 03.03.2011 р. в Оболонському районному центрі зайнятості КМЦЗ, як така, що шукає роботу, а 10.03.2011 р. звернулася із заявою про надання статусу безробітного у який зазначалось, що вона не є найманим працівником, не укладала договорів цивільно-правового характеру, не отримує пенсій на пільгових умовах і не зареєстрована як фізична особа-підприємець.
Наказом Оболонського районного центру зайнятості № НТ 110310 від 10.03.2011 р. на підставі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідачеві був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, яку він отримував у період з 10.03.2011 р.
Відповідно до Наказу Оболонського РЦЗ № НТ 110310 від 10.03.2011 р. відповідачці припинено виплату допомоги по безробіттю та наказом № НТ 110414 від 14.04.2011 р. знято з обліку на підставі пп.8 п.1 ст.31 Закону України «Про загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття», у звязку із поданням неправдивих відомостей.
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»центри зайнятості проводять розслідування
Страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення згідно Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним від 13 лютого 2009 р. №60/62 (набрав чинності з 23 березня 2009 р.). У вищезгаданому Порядку зазначено, що для проведення перевірки центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та державними реєстраторами шляхом обміну інформацією про отриманні особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно правовими договорами.
Обмін інформацією здійснюється між Державним центром зайнятості, Державної податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та державними реєстраторами з метою перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та визначення розміру матеріального забезпечення.
На виконання ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття»Оболонським районним центром зайнятості та державним реєстратором Оболонського району було проведено розслідування, а саме, звірка даних, що були надані гр. ОСОБА_1 та даних, що містяться в ЄДР. Таким чином було виявлено, що ОСОБА_1 (прізвище до одруження) зареєстрована як фізична особа-підприємець з 12.10.1999 р. при цьому, як встановлено судом відповідач подавала звітність як субєкт підприємницької діяльності протягом 2008, 2009, 2010 років.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які працюють по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні та за кордоном, у фізичних осіб, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, належать до зайнятого населення та не можуть бути визнані безробітними.
Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом № 803 «Про зайнятість населення».
Відповідно до пунктів 1 та 3 статті 18 цього Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, відносяться до зайнятого населення, отже на момент реєстрації в Оболонському РЦЗ ОСОБА_1 відносилась до зайнятого населення і не мала права на отримання статусу безробітного, отримання платних соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення.
Згідно з ч.ч. 2 і 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умовного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Отже протягом періоду перебування на обліку в Оболонському районному центрі зайнятості відповідач отримала допомогу на випадок безробіття на загальну суму 506,17 грн.
ОСОБА_1 27.05.2011 р. було направлено рекомендований лист з повідомленням № 24-1882 від 27.05.2011 р. про необхідність добровільно відшкодувати незаконно отримані кошти протягом 15 календарних днів у розмірі 506,71 грн., який був отриманий відповідачем 01.06.2011 р. про що свідчить поштова відмітка на зворотному поштовому повідомленні, копія якого міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Станом на час розгляду спору відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 254 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_1 (04212, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в ГУ ДКУ м. Києва, МФО 820019, код 03491091) виплаченої допомоги в розмірі 506,71 грн. (пятсот шість грн. 71 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 06.02.2012.