Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 січня 2012 року Справа № 2а/1270/656/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Качуріної Л.С.,
за участю
секретаря судового засідання: Горобець В.О.
в присутності сторін:
від позивача:ОСОБА_1, довіреність від 03.01.2012 № 01/9/10
від відповідача:ОСОБА_2, довіреність від 11.08.2011 року № 80
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
17 січня 2012 року Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Антрацит», в якому просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 617197,57 грн.
В обґрунтування вимог позивач посилається на наступне.
Державне підприємство “Антрацит” зареєстровано виконкомом Антрацитівської міської ради Луганської області 30.04.2003р, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №04051885Ю0010158.
ДП “Антрацит”, код за ЄДРПОУ 32226065, є юридичною особою державним підприємством, що підтверджується довідкою управління статистики в Антрацитівському районі № 100 від 23.01.2006р.
Зазначене підприємство взято на податковий облік в органах державної податкової служби 21.05.2003р. за № 03/05/11 та перебуває на обліку у СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганськ, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 10.03.2011р. № 40/29-011 та є платником окремих видів податків Антрацитівської ОДПІ.
Згідно з п.16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України та законами з питань митної справи.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних фінансових санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання є податковим боргом.
Станом на 12.01.2012 року податкова заборгованість Державного підприємства «Антрацит» складає 617 197,57 грн., у тому числі: податкова заборгованість зі сплати податку на землю у розмірі 293612,16 грн., податкова заборгованість зі сплати екологічного податку у розмірі 38030,63 грн., податкова заборгованість з плати за користування надрами у розмірі 285554,78 грн.
Податкова заборгованість зі сплати податку на землю включає:
суму податкового боргу по м. Антрацит за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 167603,59 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002271530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Єсаулівській с./р. Антрацитівського району за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 4145,95 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002281530 від 13.12.2011 р. та № 0002291530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Нижнєнагольчанській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 9995,74 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0002301530 від 13.12.2011 р. та № 0002311530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Краснолуцькій с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 659,51 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002321530 від 13.12.2011 р. та № 0002331530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Червонополянській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 50,71 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002341530 від 13.12.2011 р. та № 0002351530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Рафайлівській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 53923,30 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002561530 від 13.12.2011 р. та № 0002571530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Дубівській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 3651,40 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002491530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Верхнєнагольчанській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 38,48 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002501530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Кріпенській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 53543,48 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002511530 від 13.12.2011 р. та № 0002551530 від 13.12.2011 р.
Податкова заборгованість зі сплати екологічного податку включає суму
податкового боргу по Кріпенській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 38030,63 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0003171530 від 22.12.2011 р.
Податкова заборгованість з плати за користування надрами включає суму
податкового боргу по м. Антрацит за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 285554,78 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0003191530 від 22.12.2011 р.
Відповідно до п. п. 6.2.3, п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-III з метою погашення податкового боргу Антрацитівською ОДПІ 05.10.2001р. направлено до ДП «Антрацит» першу податкову вимогу № 1/36, яку отримав головний бухгалтер підприємства Бакай.
Друга податкова вимога № 2/194 була направлена до платника податків 08.11.2001р. та отримана того ж дня головним бухгалтером ДП «Антрацит».
Позивач просить стягнути з відповідача податковий борг за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках на загальну суму 617197,57 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, також не заперечував проти розстрочення виконання судового рішення.
Представник відповідача надав суду відзив на адміністративний позов, в якому визнав позовні вимоги в повному обсязі, просив розстрочити виконання судового рішення на 60 календарних місяців, починаючи з 01.01.2012 по 31.12.2016 включно (з січня 2012 року по грудень 2012 року по 1000,00 грн. - щомісячно, з 01 січня 2013 року по листопад 2016 року помісячно по 12608, 28 грн., а в грудні 2016 року 12608,41 грн.), посилаючись, що підприємство знаходиться у складному фінансовому стані, коштів вистачає виключно на виплату заробітної плати працівникам. Розстрочення виконання судового рішення необхідне з метою недопущення банкрутства підприємства.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом установлено, що відповідач ДП «Антрацит», зареєстрований у якості юридичної особи виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради 30.04.2003, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ № 04051885Ю0010158 (а. с. 12).
Відповідач є платником податків та перебуває на податковому обліку в СДПІ у м. Луганську згідно з довідкою від 21.05.2003 № 03/05-11 (а. с. 10).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобовязання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
П. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 06.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181), який діяв до 01.01.2011, є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Цим Законом визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до п. п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з п. п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П. п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Судом установлено, що станом на 12.01.2012 року податкова заборгованість Державного підприємства «Антрацит» складає 617 197,57 грн., у тому числі: податкова заборгованість зі сплати податку на землю у розмірі 293612,16 грн., податкова заборгованість зі сплати екологічного податку у розмірі 38030,63 грн., податкова заборгованість з плати за користування надрами у розмірі 285554,78 грн.
Податкова заборгованість зі сплати податку на землю включає:
суму податкового боргу по м. Антрацит за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 167603,59 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002271530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Єсаулівській с./р. Антрацитівського району за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 4145,95 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002281530 від 13.12.2011 р. та № 0002291530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Нижнєнагольчанській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 9995,74 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0002301530 від 13.12.2011 р. та № 0002311530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Краснолуцькій с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 659,51 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002321530 від 13.12.2011 р. та № 0002331530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Червонополянській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 50,71 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002341530 від 13.12.2011 р. та № 0002351530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Рафайлівській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 53923,30 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002561530 від 13.12.2011 р. та № 0002571530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Дубівській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 3651,40 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002491530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Верхнєнагольчанській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 38,48 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002501530 від 13.12.2011 р.;
суму податкового боргу по Кріпенській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 53543,48 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0002511530 від 13.12.2011 р. та № 0002551530 від 13.12.2011 р.
Податкова заборгованість зі сплати екологічного податку включає суму податкового боргу по Кріпенській с./р. за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 38030,63 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0003171530 від 22.12.2011 р.
Податкова заборгованість з плати за користування надрами включає суму податкового боргу по м. Антрацит за штрафною фінансовою санкцією у розмірі 285554,78 грн., яка підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0003191530 від 22.12.2011 р.
На виконання вимог Закону № 2181 з метою погашення податкового боргу позивачем вживалися заходи, передбачені вказаним Законом, а саме: направлено першу податкову вимогу від 05.10.2001 № 1/36, направлено другу податкову вимогу від 08.11.2001 № 2/194 (а. с. 13). Однак, вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу.
Відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав у письмовому зверненні до суду.
Частинами 1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, обставини, на які посилається позивач, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.
Згідно з положеннями ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Зважаючи на важке фінансове становище відповідача, що підтверджується довідками про заборгованість підприємства, та значну суму податкового боргу, суд вважає за можливе розстрочити виконання судового рішення строком на 5 років (60 місяців) зі сплатою щомісячно починаючи з 01.01.2012 по 31.12.2012 року включно по 1000,00 грн., з 01 січня 2013 року по 30 листопада 2016 року включно по 12608, 28 грн., а в грудні 2016 року 12608,41 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 136, 158-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу, задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Антрацит» (код ЄДРПОУ 32226065, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит вул. Ростовська, 38) кошти за податковим боргом в розмірі 617197,57 грн. (шістсот сімнадцять тисяч сто девяносто сім гривень 57 копійок) за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, з яких
заборгованість зі сплати податку на землю перерахувати до Державного бюджету:
- по м. Антрацит у розмірі 167603,59 грн. (сто шістдесят сім тисяч шістсот три гривні 59 копійок), р/р 33212811700010, код платежу 13050100;
- по Єсаулівській с/р у розмірі 4 145,95 грн. (чотири тисячі сто сорок пять гривень 95 копійок), р/р 33210811700089 код платежу 13050108;
- по Нижнєнагольчанській с./р. у розмірі 9 995,74 грн. (девять тисяч девятсот девяносто пять гривень 74 копійок), р/р 33217811700093, код платежу 13050109;
- по Краснолуцькій с./р. у розмірі 659,51 грн. (шістсот пятдесят девять гривень 51 копійка), р/р 33212811700098, код платежу 13050110;
- по Червонополянській с./р. у розмірі - 50,71 грн. (пятдесят гривень 71 копійка), р/р. 33216811700102, код платежу 13050111;
- по Рафайлівській с./р. у розмірі - 53923,00 грн. (пятдесят три тисячі девятсот двадцять три гривні 00 копійок), р/р. 33218811700100, код платежу 13050114;
- по Дубівській с./р. у розмірі 3 651,40 грн. (три тисячі шістсот пятдесят одна гривня 40 копійок), р/р. 33219811700013, код платежу 13050123;
- по Верхнєнагольчанській с./р. у розмірі- 38,48 грн. (тридцять вісім гривень 48 копійок), р/р. 33210811700012, код платежу 13050126;
- по Кріпенській с./р. у розмірі - 53543,48 грн. (пятдесят три тисячі пятсот сорок три гривні 48 копійок), р/р. 32217811700015, код платежу 13050127.
Отримувач: Антрацитівське УД КСУ Луганської області, код отримувача 37983403, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013;
заборгованість зі сплати екологічного податку у розмірі 38030,63 грн. (тридцять вісім тисяч тридцять гривень 63 копійок) перерахувати до бюджету Кріпенської с./р., р./р. 33119362700015, код платежу 19050227, отримувач: Антрацитівське УД КСУ Луганської області, код отримувача 37983403, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013;
заборгованість з плати за користування надрами у розмірі - 285554,78 грн. (двісті вісімдесят пять тисяч пятсот пятдесят чотири гривні 78 копійок) перерахувати до бюджету м. Антрацит с./р., р./р. 33110366700010, код платежу 13030100, отримувач: Антрацитівське УД КСУ Луганської області, код отримувача 37983403, банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013.
Розстрочити Державному підприємству «Антрацит» суму податкового боргу у розмірі 617197,57 грн. (шістсот сімнадцять тисяч сто девяносто сім гривень 57 копійок), шляхом розстрочення терміну виконання на 60 місяців зі сплатою щомісячно починаючи з 01.01.2012 по 31.12.2012 року включно по 1000,00 грн., з 01.01.2013 по 30.11.2016 включно по 12608, 28 грн., а в грудні 2016 року 12608,41 грн.
Зобовязати Антрацитівську обєднану державну податкову інспекцію провести у картці особового рахунку Державного підприємства «Антрацит» розстрочення суми податкового боргу у розмірі 617197,57 грн. (шістсот сімнадцять тисяч сто девяносто сім гривень 57 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяЛ.С. Качуріна