Єдиний державний реєстр судових рішень донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
15.02.2012 р. справа №22/69б/2011
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гези Т.Д.
суддів: Кододової О.В., Малашкевич С.А.
при секретарі: Бабечко А.Д.
за участю представників
сторін:
від скаржника: не зявився
від кредитора: не зявився
від боржника: ОСОБА_1 довіреність б/н від 29.10.2011 року
розглянувши апеляційну
скаргу Державної акціонерної компанії «Хліб України»,
м.Київ
на ухвалу господарського
суду Луганської області
від 13.12.2011 року (суддя М.Ю. Ковалінас)
по справі №22/69б/2011
за заявою Дочірнього підприємства Державної акціонерної
компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор»,
с.Солідарне, Луганська область
до Дочірнього підприємства Державної акціонерної
компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор»,
с.Солідарне, Луганська область
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Луганської області від 13.12.2011 року у справі №22/69б/20011:
-провадження у справі №22/69б/2011 про банкрутство Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор», с.Солідарне, Луганська область припинено;
-скасовано мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою господарського суду Луганської області від 04.11.2011 року по справі №22/69б/2011.
Державна акціонерна компанія «Хліб України», м.Київ (далі по тексту ДАК «Хліб України») звернулася до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою № 1-2-1892/2-24/1391 від 22.12.2011 року, відповідно до якої просить скасувати ухвалу господарського суду Луганської області від 13.12.2011 року по справі №22/69б/2011 та винести постанову про визнання Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» Солідарненський елеватор»(далі по тексту ДП ДАК «Хліб України»Солідарненський елеватор») банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та передати справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.
Скаржник посилається на те, що внаслідок винесення вказаної ухвали порушуються норми матеріального права, зокрема, ст.117 Конституції України, за змістом якої Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обовязковими до виконання. Тобто, ДАК «Хліб України», м.Київ позбавлена можливості у визначені строки здійснити заходи щодо ліквідації підприємства, передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2010 року №764 «Про заходи з утворення державного підприємства «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Крім того, заявник звертає увагу, що зазначеною постановою Кабінету Міністрів України на ДАК «Хліб України»покладено обовязок здійснити заходи з ліквідації дочірніх підприємств згідно з додатком до вище зазначеної постанови та подати на затвердження Міністерству аграрної політики України їх ліквідаційні баланси.
Крім того, заявник вказує на те, що при винесенні оскаржуваної ухвали господарським судом Луганської області порушено ст.43 Господарського кодексу України щодо всебічного та повного розгляду в судовому засіданні всіх обставин справи.
Право на подання апеляційної скарги, відповідно до ст.91 Господарського процесуального кодексу України скаржник обґрунтовує тим, що розгляд вказаного спору і рішення у даній справі прямо впливає на права, обовязки та інтереси ДАК «Хліб України».
Заявник посилається на те, що відповідно до статуту боржника єдиним його засновником (власником) є ДАК «Хліб України».
В судовому засіданні 15.02.2012 року представником ДП ДАК «Хліб України «Солідарненський елеватор», с.Солідарне надано відзив б/н від 15.02.2012 року на апеляційну скаргу ДАК «Хліб України», м.Київ відповідно до якого просить апеляційну скаргу задовольнити в повному обсязі, ухвалу господарського суду Луганської області від 13.12.2011 року про припинення провадження у справі №22/69б/2011 скасувати та винести постанову про визнання Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор»(далі по тексту ДП ДАК «Хліб України»Солідарненський елеватор») банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та передати справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.
Статтею 99 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі. Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.
Відповідно до ст.106 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.
Представник скаржника у судове засідання апеляційної інстанції 15.02.20012 року не зявився. Відповідно о статті 98 Господарського процесуального кодексу України про час і місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином. Про наявність поважних причин неявки у судове засідання апеляційної інстанції уповноваженого представника скаржник суд не повідомив, своїми правами, передбаченими ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не скористався.
Згідно зі ст.102 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом пятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження.
Враховуючи вищенаведене та те, що апеляційна інстанція у відповідно до ст.101 Господарського процесуального кодексу України, переглядає справу за наявними в ній доказами та не звязана доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду в повному обсязі, судова колегія вважає можливим розглянути апеляційну скаргу ДАК «Хліб України», м.Київ за відсутністю представника скаржника.
Відповідно до ст.81-1 Господарського процесуального кодексу України, здійснено запис судового засідання за допомогою засобів технічної фіксації та складено протокол.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ДП ДАК «Хліб України «Солідарненський елеватор», с.Солідарне та дослідивши правильність застосування норм матеріального та процесуального права судом першої інстанції, судова колегія апеляційної інстанції встановила:
04.11.2011 року господарським судом Луганської області порушено провадження у справі №22/69б/2011 про банкрутство боржника Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор», с.Солідарне Білокуракинського району Луганської області, в особі ліквідаційної комісії, за його заявою в порядку ст.51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з підстав недостатності вартості майна боржника, у відношенні якого учасником прийнято рішення про ліквідацію для задоволення вимог всіх кредиторів, а також введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
На виконання ухвали від 04.11.2011 року по справі № 22/69б/2011 до господарського суду Луганської області надійшов лист від 30.11.2011 року №10-17-16242 Фонду державного майна України, м.Київ. Відповідно до якого Фондом державного майна України, м.Київ повідомлялось, що до Переліку обєктів права державної власності, які не підлягають приватизації включено - 00957293 Солідарненський елеватор, 349000, с.Солідарне.
Ухвалою від 13.12.2011 року господарським судом Луганської області на підставі п.1 ст.80 ГПК України провадженням у справі №22/69б/2011 припинено.
Мотивуючи прийняту ухвалу, господарський суд Луганської області посилається на те, що згідно з додатком №1 до Закону України «Про перелік обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації»до зазначених підприємств з органом управління Міністерством аграрної політики України відноситься боржник у справі 00957293 Солідарненський елеватор, 349000, с.Солідарне.
Апеляційна інстанція погоджується з висновком суд першої інстанції, що до боржника - Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор», с.Солідарне Білокуракинського району Луганської області неможливе застосування ліквідаційної процедури, до моменту виключення цього підприємства у встановленому порядку з Переліку обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
Так, згідно зі ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Одночасно, відповідно до діючого законодавства, обґрунтованим визнається рішення, в якому повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
За змістом ч.5 ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб підприємств, що є обєктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації та ліквідації після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких обєктів.
Додатком №1 до Закону України «Про перелік обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації»від 07.07.1999 року №847-XIV встановлено Перелік обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації, до якого включено Солідарненський елеватор, 349000, с.Солідарне та кодом ЄДРПОУ 00957293.
З матеріалів справи вбачається, що боржник - Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Хліб України»Солідарненський елеватор», с.Солідарне, ідентифікаційний код 00957293, має такий самий ідентифікаційний код та адресу, які зазначені у Переліку обєктів державної власності, що не підлягають приватизації, а саме Солідарненський елеватор, с.Солідарне та ідентифікаційний код 00957293.
Відповідно до ч.3 ст.214 Господарського кодексу України до державних підприємств, які відповідно до закону не підлягають приватизації, процедури щодо неплатоспроможності боржників застосовуються в частині санації чи ліквідації лише після виключення їх у встановленому порядку з переліку обєктів, що не підлягають приватизації.
Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведені обставини справи, судова колегія апеляційної інстанції, вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими, ухвалу господарського суду Луганської області від 13.12.2011 року по справі №22/69б/2011 такою, що відповідає нормам матеріального та процесуального права, а апеляційна скарга № 1-2-1892/2-24/1391 від 22.12.2011 року Державної акціонерної компанії «Хліб України», м.Київ такою, що підлягає залишенню без задоволення.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 99, 101, 104, 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу № 1-2-1892/2-24/1391 від 22.12.2011 року Державної акціонерної компанії «Хліб України», м.Київ залишити без задоволення.
Ухвалу господарського суду Луганської області від 13.12.2011 року по справі №22/69б/2011 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом 20 днів.
Головуючий: Т.Д. Геза
Судді: О.В. Кододова
С.А. Малашкевич