Постанова № 21692544, 09.02.2012, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2012
Номер справи
2а/2370/75/2012
Номер документу
21692544
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2012 року Справа № 2а/2370/75/2012

09.02.12

09 год. 52 хв.м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гриньковської Н.Ю.,

при секретарі Ільченко С.М.,

за участю сторін:

представник прокуратури Пампущенко Ю.В.,

представник позивача Гриценкова І.М.,

представник відповідача Занько М.М., Шевченко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовомпрокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Черкаський завод телеграфної апаратури»про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся прокурор м. Черкаси в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в якій просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Черкаський завод телеграфної апаратури»штраф в розмірі 85000 грн.

Свій позов прокурор обґрунтовує тим, що постановою позивача від 25.07.2011 року №126-ЧК на відповідача накладений штраф за невиконання розпорядження ДКЦПФР №51-ЧК щодо усунення порушень законодавства про цінні папери від 06.05.2011 року.

Приймаючи до уваги, що відповідач рішення у 10-денний термін не оскаржив, а штраф у добровільному порядку не сплатив, позивач просить стягнути зазначену суму в судовому порядку.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю, просила його задовольнити.

Представники відповідачів заперечили проти задоволення адміністративного позову, з посиланням на наступні обставини.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 21.08.2004 року порушено провадження у справі про банкрутство відкритого акціонерного товариства «Черкаський завод телеграфної апаратури», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та накладено арешт на все майно боржника. 16.09.2005 року введено процедуру санації. Ухвалою від 11.11.2009 року призначено на посаду керуючого санацією боржника ВАТ «Черкаський завод телеграфної апаратури»арбітражного керуючого Білика О.А. Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 17.01.2012 року призначено на посаду керуючого санацією ВАТ «Черкаський завод телеграфної апаратури»арбітражного керуючого Занько М.М. та продовжено процедуру санації на 3 місяці. При цьому, представники відповідача стверджують, що звільнення в процедурі санації як стадії банкрутства директора ВАТ «Черкаський завод телеграфної апаратури»та призначення директором підприємства Прокопчука О.В. не є за своєю правовою природою та за змістом тією інформацією, що підлягає розкриттю відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Представник відповідача зазначив, що у звязку з неналежним виконанням своїх посадових обовязків попереднім арбітражним керуючим Біликом О.А. розпорядження № 51, а також постанова №126-ЧК від 25.07.2011 року про стягнення санкцій не були оскаржені.

Заслухавши думку прокурора та пояснення представниківсторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР (далі - «Закон № 448/96-ВР»).

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є органом державної влади. Комісія створена для забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо цінних паперів і функціонування фондового ринку в Україні. Черкаське територіальне управління ДКЦПФР є складовою частиною системи Комісії, яка здійснює державне регулювання ринку цінних паперів у Черкаській області.

Уповноваженою особою комісії - начальником Черкаського територіального управління державної комісії з цінних патерів та фондового ринку ОСОБА_7 06.05.2011 року відповідачу надано обовязкове до виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №51-ЧК. Згідно з вказаними розпорядженнями відповідач зобовязаний був у термін до 01.07.2011 року виконати вимоги розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме: розмістити в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікувати в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР та подати до Черкаського територіального управління ДКЦПФР особливу інформацію про зміну складу посадових осіб, які відбулися 20.12.2009 року та 25.12.2009 року.

Згідно до п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року № 97/13364 (далі-Положення) розкриття річної інформації, зокрема, здійснюється шляхом опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.

Станом на 11.07.2011 року відкрите акціонерне товариство «Черкаський завод телеграфної апаратури»не виконало вимоги розпорядження позивача №51-ЧК від 06.05.2011 року про усунення порушень законодавства про цінні папери, чим порушило вимоги п.10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»в частині обовязковості виконання розпоряджень Комісії.

По факту правопорушення уповноваженою особою комісії начальником Черкаського територіального управління державної комісії з цінних патерів та фондового ринку ОСОБА_7 постановою від 11.07.2011 року порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів та викликано представника відповідача для складання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень на 18.07.2011 року.

Представник відповідача 18.07.2011 року для складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів не прибув.

На підставі п.8 розділу IV Правил, акт №131-ЧК про правопорушення на ринку цінних паперів від 18.07.2011 року складено без участі представника відповідача.

Про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів відповідача було повідомлено своєчасно, про що свідчить поштова квитанція по списку №2264 від 19.07.2011 року. Представник відповідача 25.07.2010 року на розгляд справи не прибув.

Відповідно до п. 1 розділу VI Правил та у відповідності до п. 14 ст. 8 та п. 8 ст. 11 Закону України № 448/96 - ВР, була розглянута справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що винесена постанова №126-ЧК від 25.07.2011 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою за невиконання розпорядження уповноваженої особи Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 85000 грн., яка підлягає сплаті до Державного бюджету України.

Постанову №126-ЧК про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.07.2011 року було надіслано відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується поштовою квитанцією по списку від 27.07.2011 року №2338. Представник відповідача в судовому засіданні підтвердив, що вказана постанова була отримана підприємством.

Статтею 8 Закону № 448/96-ВР визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, відповідно до п. 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів застосовуються штрафні санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розділом 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

Резолютивною частиною постанови №126-ЧК від 25.07.2011 року передбачено, що рішення може бути оскаржено в 10-денний термін до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або до окружного адміністративного суду.

Частина 6 статті 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що керуючий санацією зобов'язаний: прийняти в господарське відання майно боржника та організувати проведення його інвентаризації; відкрити спеціальний рахунок для проведення санації та розрахунків з кредиторами; розробити та подати на затвердження комітету кредиторів план санації боржника; організувати ведення бухгалтерського і статистичного обліку та фінансової звітності; здійснювати заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості перед боржником; від імені боржника заявляти позови про стягнення заборгованості з дебіторів боржника, а також з осіб, які несуть з боржником відповідно до закону або договору субсидіарну (додаткову) чи солідарну відповідальність; розглядати вимоги кредиторів щодо зобов'язань боржника, які виникли після порушення справи про банкрутство в процедурі розпорядження майном боржника та санації; заявляти в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог кредиторів, зазначених в абзаці сьомому цієї частини; звітувати перед комітетом кредиторів щодо послідовної реалізації плану санації; повідомляти у десятиденний строк з дня винесення господарським судом відповідної ухвали державний орган з питань банкрутства про своє призначення, затвердження мирової угоди, закінчення виконання плану санації, звільнення від обов'язків; забезпечувати визначення початкової вартості майна шляхом проведення незалежної оцінки в разі відчуження майна у процедурі санації; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Суд зазначає, що неналежне виконання керуючим санацією своїх посадових обовязків не може бути підставою для невиконання не скасованого розпорядження субєкта владних повноважень.

Приймаючи до уваги, що відповідач у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 41, 86, 94, 128, 159, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Черкаський завод телеграфної апаратури»про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Черкаський завод телеграфної апаратури»(18000, м. Черкаси, вул. Одеська, 8) на користь бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 225, ідентифікаційний код - 22803076) штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 85000 (вісімдесят пять тисяч) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Ю. Гриньковська

Постанова виготовлена в повному обсязі 14лютого 2012р.