Постанова № 21692335, 22.12.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2011
Номер справи
2270/10553/11
Номер документу
21692335
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/10553/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 грудня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.

при секретаріВересняк А.А.

за участі:представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області <3-тя особа >до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Козацька мрія" <3-тя особа >про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

У вересні 2011 року до Хмельницького окружного адміністративного суду звернулось Контрольно-ревізійне управління у Хмельницькій області (далі- КРУ) із позовом до СТзОВ "Козацька Мрія» ( далі Товариство) про стягнення в дохід Державного бюджету коштів, отриманих з порушенням вимог чинного законодавства в сумі 1258515,74 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за результатами проведеної позапланової ревізії, за зверненням УСБУ у Хмельницькій області від 01.04.2010, від 27.04.2010 року та рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 30.03.2010 року, з окремих питань фінансово - господарської діяльності Товариства щодо законності отримання фінансової підтримки через механізм здешевлення довгострокового кредиту отриманого в 2008 році за період з 01.10.2008 по 31.12.2009 року та завершений період 2010 року по кредитному договорі від 13.10.2008 № 010/05-08/208, встановлено порушення вимог пункту 7 "Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 року № 126.

Проведеним контрольним заходом були встановлено порушення фінансово-бюджетної дисципліни.

З отриманих кредитних коштів Товариством, згідно платіжних доручень від 22.10.2008 року №1976 та №1973, було перераховано ТзОВ «Хмельницькмоноліт» за будівельні роботи згідно договору №М 39/10 від 15.10.2008 року кошти в сумі 14416800,00грн., та ЗАТ«Агромаш -_ІФ» за обладнання сільськогосподарського призначення згідно договору АГ 18-10 від 09.10.2008 року кошти в сумі 21625200,00грн.

Таким чином Товариством отриманий довгостроковий кредит в сумі 36042000.00грн. використаний відповідно до умов договору.

Головним управлінням агропромислового розвитку Хмельницької ОДА відповідно до постанови КМ України від 27.08.2008 року №126 , за період з 01.12.2008 року по 01.06.2009 року на розрахунковий рахунок Товариства перераховано кошти в сумі 12585515,74 грн., фінансова підтримка на компенсацію відсоткової ставки за кредитним договором.

Під час перевірки встановлено порушення вимог пункту 7 "Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 року № 126.

Проведеним контрольним заходом були встановлені порушення фінансово-бюджетної дисципліни. Під час проведення ревізії у Товариства відсутні були бухгалтерські документи (накладні, акти прийому-передачі) на приміщення ангарного типу для використання сільськогосподарських тварин в комплексі зі стійловим обладнанням в кількості з-штук загальною вартістю 21625200,00грн. Фактично Товариством не виконано умови кредитного договору від 31.10.2008 року №010/05-08/208 та отримані бюджетні кошти на часткову компенсацію відсотків в сумі 12585515,74 грн., що призвело до їх незаконного отримання.

За результатами перевірки було складено акт про виявлені порушення та 20.04..2011 року на адресу відповідача надіслано вимогу № 17-33/499 про усунення виявлених порушень.

Відповідачу у звязку з виявленими порушеннями пропонувалось:

- повернути кошти в сумі 12585515,74 грн., які були виділені згідно постанови КМ України.

Іформацію про вжиті заходи та виконання цих вимог в термін до 25.05.2011 року відповідачу було запропоновано надіслати на адресу КВР в м. Хмельницькому та Хмельницькому районі разом з копіями завірених первинних, розпорядчих та інших документів.

На час розгляду справи вказана вимога відповідачем не виконана і не оскаржувалась.

У судовому засіданні представники позивача позов підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просили суд задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти заявлених позовних вимог. У своїх поясненнях зазначає, що відповідачем не було порушено вимог Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 року №126. Позапланова ревізія проведена в порядку інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами. Затвердженим постановою 20.04.2006 року №550 КМУ, за зверненням правоохоронного органу УСБУ у Хмельницькій області в рамках кримінальної справи. Та на підставі постанови суду. П.48 вказаного Порядку визначено, що у разі проведення ревізії на підставі правоохоронних органів, матеріали таких ревізій передаються у передбачені п.46 строки до правоохоронних органів. Про результати розгляду матеріалів ревізії (крім проведених за порушеними кримінальними справами) правоохоронні органи повідомляють контролюючому органу протягом 10 робочих днів після прийняття відповідного рішення. В разі закриття кримінальної справи в межах якої проведено позапланову ревізію, контролюючому органу не передбачено право та порядку звернення з відповідною вимогою до Товариства. Відповідно до постанови від 02.12.2011 року закрито кримінальну справу №628 порушену за фактом незаконного заволодіння службовими особами Товариства «Козацька мрія» та ТОВ «Поділля Агрогруп» бюджетними коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем, та службового підроблення, у звязку із відсутністю складу злочині, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2ст.366 КК України. На думку представника відповідача у позивача відсутні правові підстави для звернення до суду із вказаним позовом. У своїх поясненнях не заперечив та не надав суду письмових підтверджень щодо виконання договорів із контрагентами та вказав, що Товариством не оскаржено вимогу від 20.04.2011 року. Представник відповідач вважає, що позивач у передбачений 10- денний термін не надіслав вимогу, а тому з урахуванням викладеного вище позов не підлягає задоволенню. Крім того відповідач вважає, що Порядок не передбачає умовою надання компенсації фактичне виконання робіт чи фактичне отримання товарів, робіт, послуг. Умовою надання компенсації є здійснення витрат, повязаних з оплатою відсотків за кредитом залученим для будівництва і реконструкції виробничих об”єктів сільськогосподарського призначення, заводів з переробки харчових продуктів, тваринницьких і птахівницьких комплексів та систем зрошення та не наступив час виконання договрів. Такі витрати відповідач здійснив, а тому правомірно отримав компенсацію за залученим кредитом. Вважає, що позивач необґрунтовано прийняв рішення про незаконність отримання компенсації та повернення її до державного бюджету України, оскільки доводи позивача ґрунтуються на припущеннях є передчасними та надуманими. На його думку оскільки останнім при проведені контрольного заходу не встановлено винних осіб виявлених фактів порушення і вимоги яких норм законів чи інших нормативно - правових актів було порушено відповідачем, чим не дотримано вимог Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" та "Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550.

Заслухавши представників сторін, ретельно дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Спірні відносини регулюються приписами постанови КМ України № 126 від 27.02.2008р. “Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу”.

У 2008 році між СТзОВ “Козацька мрія ”(далі - Позичальник) та ТзОВ Комерційний банк “Фінансова Ініціатива”(далі - Банк) укладено кредитний договір від 13.10.2008 року № 010/05-08/208. За умовами даного договору Банк зобов'язується відкрити Позичальнику невідновлювальну кредитну лінію (кредит), а Позичальник зобов'язується погасити заборгованість по кредитній лінії в термін до 10 квітня 2013 року. Відповідно до зазначеного кредитного договору Позичальнику виділено кредит в сумі 36042 000,00 грн., на кредитування витрат, пов'язаних з будівництвом та реконструкцією приміщень, придбанням обладнання і техніки для утримання і обслуговування тварин під 20 % річних. В кредитному договорі не вказано рахунки, як позичкового так і рахунку сплати відсотків Позичальником.

Згідно графіку погашення кредиту, який є невід'ємною частиною зазначеного договору, визначено термін погашення кредиту, а саме: 08.03.2013 року в сумі 18021000,00 грн. та 10.04.2013 року в сумі 18021000,00 грн гривень. Відсотки за користування кредитом нараховуються Банком в останній робочий день кожного місяця, підлягають сплаті протягом 7 календарних днів.

Наведене обєктивно підтверджується копією кредитного договору від 13.10.2008 № 010/05-08/208 , графіком погашення кредиту - зниження ліміту кредитування від 13.10.2008 року.

Під час ревізії встановлено, що в порушення п. 7 “Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів”,за договором, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 №126, за рахунок кредитних коштів не виконано будівельні роботи від 15.10.2008 року № М39/10. Згідно п.1.1 предметом договору є будівельні роботи, які необхідні для встановлення та функціонування приміщень сільськогосподарського призначення. Роботи по даному договору повинні виконуватись у відповідності з проектною документацією та складеним кошторисом, узгоджений обома сторонами, що міститься у додатку №1, який є невід»ємною частиною цього договору, однак додаток №1 відсутній. Пунктом 2.5 цього договору визначено, що проектно-кошторисна документація повинна бути затверджена до 20.12.2008 року, яка на період проведення ревізії у Товаристві відсутня. Загальна вартість договору становить 14416800,00грн. Крім того згідно додатку №2 до договору на виконання будівельних робіт від 15.10.2008 року №М39/10 зазначено графік виконання робіт, які повинні розпочатися 03.06.2009 року та завершитись 25.08.2010 року. Однак в ході проведення ревізії посадовими особами Товариства не були надані документи, які свідчили про виконання умов договору №М39/10 від 15.10.2008 року відповідно до вказаного додатку №2 .

Крім того між ЗАТ “Агромаш-ІФ” та Товариством укладено договір купівлі- продажу від 09.10.2008 року №АГ 18-10, згідно якого ЗАТ “Агромаш-ІФ” зобовязується передати обладнання сільськогосподарського призначення у власність Товариства «Козацька мрія»( покупець), який зобовязується прийняти та оплатити. Загальна вартість договору 21625200,00грн. Згідно специфікації №1 до договору вартість приміщення ангарного типу для вирощування сільськогосподарських тварин в комплексі зі стійловим обладнанням в кількості 3-х штук в сумі 21625200,00грн. Відповідно п.1.7 монтаж та встановлення даного товару на місці попередньо вказаному покупцем здійснюється продавцем. Вартість монтажу входить в ціну товару. Термін монтажу повинен складати не більше 45 днів з моменту доставки товару. У п.1.8 договору передбачено, що продаж усіх партій товару повинен бути наданий продавцем покупцю не пізніше терміну до 20.12.2008 року. Наведене підтверджується договором з додатками у додатку №15 до акту. На час проведення перевірки та розгляду справи по суті встановлено, що Товариство «Козацька мрія» не отримало від ЗАТ »Агромаш-ІФ» обладнання ( ангар-3 штуки), як це визначено умовами договору, а також відсутні бухгалтерські документи (накладні, акти приймання - передачі) на отримання обладнання.

КРВ у м. Хмельницькому та Хмельницькому районі зверталось із листами до директора та бухгалтера Товариства «Козацька мрія» про надання бухгалтерських документів та довідок, а також актів виконання виконаних робіт ТОВ»Хмельницькмоноліт», однак вказані документи не були надані.

На запит КРУ у м. Хмельницькому та Хмельницькому районі, головним управлінням агпромислового розвитку Хмельницької ОДА надані завірені копії документів та отримання на відшкодування відсоткової ставки в розмірі 12585515,74 грн. Товариством «Козацька мрія» відповідного кредитного договору від 13.10.2008 №010/05-08/208.

У 2008 році товариство «Козацька мрія» відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів» від 27,08.2008 № 126, подало до Головного управління АПР Хмельницької ОДА підтверджуючі документи на відшкодування часткової компенсації відсоткової ставки за залученим довгостроковим кредитом, згідно кредитного договору від 13.10.2008 №01/05-08/208, в розмірі 36042000,00 грн,, який отриманий на будівництво та реконструкцію приміщень. Зокрема:кредитний договір від 13.10.2008 № 010/05-08/208 та графік погашення кредиту; платіжні доручення від 30,10.2008 № 1 на суму 118170,49 грн,, від 28.11.2008 №1грн.,(сплата відсотків за користування кредитом); меморіальний ордер про отримання кредиту; платіжне доручення про перерахування кредитних коштів ЗАТ «Агромаш-ЇФ» від 22д 0,2008 № 1973 на придбання обладнання сільськогосподарського призначання на придбання обладнання сільськогосподарського призначення в сумі 21625200,00 грн., та платіжне доручення від 22,10.2008 №1976 на перерахування кредитних коштів в сумі 4416800 грн. ТОВ «Хмельницькмоноліт» на виконання будівельних робіт; довідки з органів податкової служби та пенсійного фонду про відсутність заборгованості; письмове зобов'язання директора СТОВ «Козацька мрія» Горбанчука О.В,; заявка директора СТОВ «Козацька мрія» Горбанчука О.В. на перерахування коштів на відповідний рахунок . Наведене підтверджується додаток №19 до акту.

Відповідно до реєстрів на право компенсації відсоткової ставки та отриманих довідок ТОВ КБ «Фінансова Ініціатива» фактично сплачених відсотках, Головне управління АПР, за період з 01.12.2008 по 01.06.2009 року перерахувало товариству «Козацька мрія» компенсацію відсоткової ставки за кредитним договором від 13.10.2008 №01/05-08/208 в сумі 1258515,74 грн.

Пунктом 7 Постанови КМУ від 27.02.2008 №126 «Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів» визначено, що компенсація за довгостроковими кредитами надається сільськогосподарським підприємствам за кредитами, залученими для придбання основних засобів, проте, на час проведення ревізії в СТОВ «Козацька мрія», відсутні бухгалтерські документи (накладні, акти прийому-передачі) на приміщення ангарного типу для вирощування сільськогосподарських тварин в комплекті зі стійловим обладнанням в кількості 3-х штук загальною вартістю 21625200,00 грн.

Із матеріалів справи слідує, що директору Товариства Луцишину В.М., під розписку, вручено лист від 16.04,2010 № 96 з вимогою провести інвентаризацію фактичної наявності приміщення ангарного типу вартістю 21625200,00 грн., та виведені результати інвентаризації надати до 22.04.2010 року в КРВ у м. Хмельницькому та Хмельницькому районі. Однак, станом на 06.05.2010 року матеріали інвентаризації до ревізії не надано.

У зв'язку з відсутністю у товариства «Козацька мрія» бухгалтерських документів (накладні, акти прийому-передачі) на отримання приміщення ангарного типу та не підтвердженням його фактичної наявності, відповідачем фактично не виконано умови кредитного договору від 31.10.2008 № 010/05-08/208 та отримано бюджетні кошти на часткову компенсацію відсотків в сумі 1258515,74 грн., що призвело до непродуктивних витрат на суму 1258515,74грн. Контрольно-ревізійним відділом у м. Хмельницькому та Хмельницькому районі направлено проект листа на проведення зустрічної звірки (від 13.04.2010 №17-19/444), в Хмельницькій області з метою підтвердження взаєморозрахунків СТОВ «Козацька мрія» із ЗАТ «Агромаш- ІФ», згідно укладеного договору купівлі - продажу від 09.10.2008 № АГ 18-10 сільськогосподарського обладнання загальною вартістю 21625200,00 грн.

Контрольно-ревізійним управлінням в Івано-Франківській області надіслано лист (від 21.04.2010 №>09-08-18/2206), із додатком акта від 20.04.2010 року про неможливість проведення зустрічної звірки з питань використання коштів ЗАТ«Агромаш-ІФ» перерахованих СТОВ «Козацька мрія» за період з 01.10.2008 по 01.04.2010 року, так як відповідно до наказу «Про зупинку виробництва» від 12.04.2010 №25 ОД, директора ЗАТ«Агромаш-ІФ» Щекочихіна Г.В., зупинена виробнича діяльність підприємства з 13.04,2010 по 30.06.2010 року, в зв'язку з важким фінансовим станом підприємства.

Наведене підтверджується відповіддю на лист, актом про неможливість проведення перевірки та наказом.

Проведеною зустрічною звіркою щодо достовірності проведення взаєморозрахунків ТОВ «Хмельницьккомерцбуд» із Товариством «Козацька мрія», за період з 01.10.2008 - 31.12.2009 року та завершений період 2010 року встановлено, що ТОВ «Хмельницькмоноліт» (в особі директора Телішевського О.Ф.) «Комісіонер» та Товариство «Козацька мрія» (в особі директора Горбанчука О.В.) «Комітент» укладено договір комісії від 15.10.2008 № М 39/10, що за умовами договору Комітент доручає, а Комісіонер бере на себе зобов'язання від свого імені та за рахунок Комітента виступити Замовником по розробці проектно - кошторисної, дозвільної та іншої необхідної документації для встановлення та функціонування приміщень сільськогосподарського призначення.

Крім того між Товариством «Козацька мрія» (в особі директора Горбанчука О.В.) та ТОВ «Хмельницькмоноліт» (в особі директора Телішевського О.Ф.) укладено договір від 15.10.2008 № М 39/10, згідно якого, ТОВ «Хмельницькмоноліт» (Генпідрядник) зобов'язується виконати будівельні роботи, які необхідні для встановлення та функціонування приміщень сільськогосподарського призначення СТОВ «Козацька мрія» (Замовник), на загальну суму 14416800,00 грн. Оплата за договором проводиться на умовах 100% попередньої оплати. Зазначений договір вступає в дію з дня його підписання представниками обох сторін і діє до 31.12.2009 року.

Згідно банківської виписки ТОВ КБ «Фінансова ініціатива» від 22.10.2008 року товариством «Козацька мрія» перераховано кошти в сумі 14416800,00 грн., на розрахунковий рахунок 260020101479 ТОВ «Хмельницькмоноліт» (оплата за будівельні роботи згідно договору комісії М 39/10 від 15,10.2008р),

Товариство «Козацька мрія» та ТОВ «Хмельницькмоноліт» складено договірну ціну на будівництво тваринницьких приміщень для утримання великої рогатої худоби на загальну суму 14416800,00 грн. (в поточних цінах станом на 10.10.2008р.), який підписано директорами товариств.

Крім того, 20 листопада 2008 року між вищезазначеними Товариствами укладена угода від 20.11.2008 року до договору № М 39/10 від 15.10.2008 року про зміну первісного зобов'язання новим зобов'язанням. Відповідно зазначеної угоди сторони домовились про припинення первісних зобов'язань згідно договору на виконання будівельних робіт № М 39/10 від 15.10.2008 року. В подальшому домовленість щодо зобов'язань сторін діє відповідно договору комісії № М 39/10 від 15.10.2008 року.

З метою виконання зобов'язань по договору комісії, 01 червні 2009 року між ТОВ «Хмельницьккомерцбуд» (Сторона 2) та Товариством «Козацька мрія» (Сторона 1) укладено угоду до договору комісії № М 39/10 від 15.10.2008 року про заміну первісного зобов'язання новим зобов'язанням, відповідно до якого зміст та умови нового зобов'язання викладені у договорі генпідряду від № 01/06-09 від 01.06.2009 року.

Відповідно укладеного договору генпідряду № 01/06-09 від 01.06.2009 року укладеного між ТОВ «Хмельницьккомерцбуд» (Генпідрядник) та Товариством «Козацька мрія» (Замовник), Генпідрядник бере на себе зобов'язання виконати роботи з будівництва тваринницького приміщення для утримання великої рогатої худоби, відповідно до проектної документації. Загальна вартість договору становить 14 416 800,00 грн. Відповідно до умов Договору він набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за ним.

У зв'язку з тим, що умови по зазначеному договору з боку ТОВ «Хмельницьккомерцбуд» не були своєчасно виконані в повному обсязі, то з метою їх виконання 31 липня 2009 року між ТОВ «Хмельницьккомерцбуд» (Сторона 2), Товариство «Козацька мрія» (Сторона 1) та ТОВ «Моноліттрансбуд» (Сторона 3) укладено договір б/н від 31.06.2009 року про заміну сторони в зобов'язанні до договору генпідряду № 01/06-09 від 01.06.2009 року. За умовами даного договору Сторона 2 передає Стороні 3 зобов'язання з будівництва тваринницького приміщення для утримання великої рогатої худоби. Відповідно до умов Договору, він набирає чинності з моменту підписання і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

З метою виконання своїх зобов'язань перед Товариство «Козацька мрія» ТОВ «Хмельницькмоноліт» (Генпідрядник) в особі директора Кубар Н.А. уклало з ТОВ ІК «Будівельні системи» (Субпідрядник) договір підряду № 17/06-09 від 17.06.2010 року. Відповідно до умов договору Генпідрядник на свій ризик, власними силами та засобами, з використанням власних матеріалів виконати та здати Генпідряднику в установлений Договором строк закінчені роботи з будівництва двох окремих будівель «Корівника безприв'язного утримання на глибокій підстилці», що знаходиться за адресою: СТОВ «Козацька мрія», с. Козачки, Летичівського р-ну., Хмельницької області. Загальна сума Договору складає 2 129 202,00 грн.. Згідно актів приймання виконаних підрядних робіт по формі КБ-2В за липень 2009 року виконані роботи на загальну суму 321488,40 грн., а саме:

- демонтажні роботи металевих конструкцій, корчування дерев, демонтаж бетонної відмістки та інші на суму 62910,00 грн.

-очищення ділянки від сміття, корчування камінних брил, планування ділянки механізованим способом та інше на суму 258578,40 грн.

З метою отримання обладнання для утримання ВРХ 09 жовтня 2008 року між Товариством «Козацька мрія» (Покупець) та ЗАТ «Агромаш-ІФ» (Продавець) укладено договір купівлі-продажу № АГ 18-10. Предметом даного договору є поставка Продавцем Покупцю обладнання сільськогосподарського призначення до 20 грудня 2008 року. Загальна вартість договору становить 21 625 200,00 грн. Оплата товару здійснюється на умовах 100% попередньої оплати. За умовами, Договір набирає чинності з моменту підписання і діє до виконання сторонами своїх зобов'язань.

Одночасно між вищезазначеними товариствами укладено договір комісії № АГ 18-10 від 09.10.2008 року, відповідно якого ЗАТ «Агромаш-ІФ» (Комісіонер) бере на себе зобов'язання за рахунок Товариства «Козацька мрія» (Комітент) здійснити за винагороду купівлю трьох приміщень аграрного типу для вирощування сільськогосподарських тварин в комплекті зі стійловим обладнанням. Крім того, за умовами даного договору після його підписання, договір купівлі - продажу № АГ 18-10 від 09.10.2008 року вважається таким, що втратив чинність з моменту набрання чинності цим договором. Кошти перераховані за договором купівлі - продажу № АГ 18-10 від 09.10.2008 року зараховуються в рахунок оплати майна за цим договором. Договір набирає чинності від дати підписання його сторонами та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

Таким чином, в порушення п. 7 Постанови КМУ від 27.02.2008 №126 «Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів» СТОВ «Козацька мрія» в порушення чинного законодавства отримано бюджетні кошти на часткову компенсацію відсотків в сумі 1258,5 тис.грн.

20.04.2011 за № 17-33/499 було відповідачу надіслано Вимогу "Про повернення фінансової підтримки" та надано термін для виконання до 25.05.2011 року, яка на день розгляду справи не виконана та не оскаржена, а відтак вона є чинною і підлягає виконанню.

Обгрунтування позиціі відповідачем щодо необхідності відмови у задоволенні заявленого позову з підстав закриття кримінальної справи №628 у звязку із відсутність складу злочинів, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України та пропущення строку направлення вимоги, судом не можуть прийнятті до уваги, оскільки в порушенні кримінальної справи відмовлено щодо службових осіб СТзОВ «Козацька мрія», а предметом позову є фінансові порушення. Щодо пропуску строків прийняття та направлення вимоги про повернення фінансової підтримки, суд оцінює критично, оскільки відповідачем не надано, а позивач стверджує, що про закриття кримінальної справи стало відомо під час розгляду справи по суті, судом не встановлено відомостей про те, коли саме позивач був офіційно поінформований про результати прийнятого рішення по проведеній перевірці. На думку суду слід вважати, що позивачем в передбачений термін прийнято вимогу, виходячи із результатів ревізій окремих питань фінансово- господарської діяльносі Товариства.

Відповідно до п. 46 Постанови КМУ від 20.04,06 №550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування державною контрольно- ревізійною службою", у випадках, коли підконтрольною установою не вжито заходів щодо усунення порушень до закінчення ревізії, об'єкту контролю направляється письмова вимога про усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Відповідно до п. 52 Порядку, органи служби здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного Інформування про вжиті заходи.

Відповідно до п. 10 ст. 10 вищевказаного Закону, органам ДКРС надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження та використання активів.

Таким чином, способом захисту порушеного права держави в контексті наведеного є звернення органу контрольно-ревізійної служби до суду в інтересах держави до особи, яка безпідставно отримала державні активи (кошти).

Відповідно до п. 15 ст. 4 Декрету КМУ від 20.01.1993 року № 7-93 „Про державне мито" фінансові органи - позивачі і відповідачі звільняються від сплати державного мита за позовами до суду і Господарського суду. Згідно з п. 27 ст. 2 Бюджетного кодексу України, до фінансових органів віднесено і органи, які здійснюють контроль за витрачанням бюджетних коштів, і якими, відповідно до ст. 113 Бюджетного кодексу є органи державної контрольно- ревізійної служби.

В силу ст.15 названого Закону відповідач зобовязаний виконати обовязкові вимоги КРУ в Хмельницькій обл., які викладені в листі № 17-33/499 від 20.04.2011року“Про повернення фінансової підтримки ”.

Порядок стягнення коштів передбачений п.8 ст.10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, який надає право позивачу в судовому порядку стягувати в дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Таким чином, в разі невиконання припису позивача вимоги про стягнення мають вирішуватися у судовому порядку в судах адміністративної юстиції.

Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу

Вирішуючи даний спір суд керувався внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні обставин справи.

З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що заявлений позов контрольно-ревізійного управління у Хмельницькій області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю " Козацька мрія " про стягнення до Державного бюджету незаконно отриманих коштів, як фінансової підтримки через механізм здешевлення кредиту в сумі 123585,74 грн., обгрунтований і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-153 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Козацька мрія" (місцезнаходження:31546, вул. Першотравнева, с. Козачки, Летичівського району, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 0386107) до Державного бюджету на реєстраційний рахунок в ГУДКУ в Летичівському районі № 31118115700317. код казначейства 23565124, МФО 815013 кошти у розмірі 1258515, 74 грн.( один мільйон двісті пятьдесят вісім тисяч пятсот пятнадцять гривень. 74 коп).

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 26 грудня 2011 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/Г.В. Лабань

"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань