Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/6424/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.
при секретаріВересняк А.А.
за участі:представника позивача: Яцуляк Т.Т. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Кам'янець-Подільського районного центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття <3-тя особа >до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Земля" <3-тя особа >стягнення пені, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Земля" про стягнення пені в сумі 6 268,32 грн. відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
В обґрунтування посилаються на те, що ст.17 цього Закону роботодавці зобовязані сплачувати страхові внески один раз в місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці, однак відповідач не сплачував страхові внески. Відповідно до ст.38 вказаного Закону у разі несвоєчасної сплати страхових внесків або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих страхових внесків, штраф та пеню.
В судове засідання представник позивача з'явилась, адміністративний позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання нез”явився, хоча про дату, час, місце судового засідання повідомлений належним чином. Від відповідача не поступило повідомлення про причини неявки та не надійшло заяви про розгляд справи у його відсутності.
Представник позивача в судовому засіданні заявив клопотання справу розглянути у відсутності представника відповідача.
Судом явка відповідача в судове засідання не визнавалася обовязковою. За таких обставин, з врахуванням думки позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з підстав наведених нижче.
Згідно розрахунку про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у відповідача виникла заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 27 922,56 грн., у тому числі недоїмка - 21 654,24 грн., пеня- 6 268,32 грн.
Перевіркою встановлено, що станом на 01.01.2011 року заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду складає 27 922,56 грн., але з врахуванням постанови Господарського суду Хмельницької області по справі № 6/2088-А від 24.05.2007 року задоволено позов Кам"янець-Подільського районного центру зайнятості про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Земля" заборгованості ( недоїмки) по страхових внесках в сумі 22 120,41 грн., тому сума заборгованості стосується пені - 6 268,32 грн.
Згідно ч.5 п.7 Прикінцевих положень Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видамизагальообовязкового державного соціального страхування сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до -1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Згідно Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та п. 1 ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від них обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач, як роботодавець, являється платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно п. 3 ст. 17 цього Закону роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах: банків, коштів на оплату праці, а згідно п. 2 ст. 35 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний своєчасно та повністю,, сплачувати в установленому порядку страхові внески, розмір яких передбачений Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”.
Згідно п.1 ст.38 Закону у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Згідно ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи ведуть реєстр платників страхових внесків, проводять збір страхових внесків, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхування на випадок безробіття, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються, зокрема на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Відповідно до абз. 11 ч. 2 ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення", державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
В силу ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративногопозову.
Внаслідок невиконання вищезазначених норм чинного законодавства відповідач наростив заборгованість по пені в сумі 6 268,32 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, на спростування яких відповідачем не подано жодних доказів. Тому позовні вимоги відповідають визнаються обґрунтованими, відповідають чинному законодавству, а відтак підлягають задоволенню.
Керуючись, Законом України " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Законом України " Про зайнятість населення", ст.ст.7, 9, 71, 86, 99, 122, 158-163, 170, 186, 254 - 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Земля" ( що знаходиться за адресою: с. Чабанівка, Кам"янець-Пдільького району Хмельницької області 32383, код ЄДРПОУ 03785705) на користь Кам'янець-Подільського районного центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна,89 м. Кам"янець-Подільський, Хмельницька область, 32300, Код ЄДРПОУ 22986912) пеню в сумі 6 268,32 грн, станом на 01.01.2011 р.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 30 червня 2011 року
Постанова не набрала законної сили <Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/Г.В. Лабань
"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань