ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"16" лютого 2012 р.р. № 2а-1406/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши матеріали позовної заяви Корпорації «Корпорація будівельних підприємств «Львівінвестбуд»про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000202321, № 0000212321 від 20.01.2012 р., -
в с т а н о в и в:
Корпорація «Корпорація будівельних підприємств «Львівінвестбуд» звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000132320/613/10/23 від 11.01.2012 р.
Перевіривши матеріали позовної заяви, вважаю, що таку слід залишити без руху з огляду на таке.
Чинним Кодексом адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява повинна подаватись до адміністративного суду із додержанням вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, а саме:
У відповідності до норми ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) імя (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності клопотання про звільнення від слати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпечення правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів, про виклик свідків, тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається зі змісту даного адміністративного позову в такому зазначаються найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява та найменування позивача, поштова адреса, проте, відсутні імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (п.4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Крім того, перевіривши матеріали позовної заяви, встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано копії позовної заяви та всіх документів що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та документ про сплату судового збору, або документ, який би підтверджував факт звільнення позивача від сплати судового збору. Даний факт підтверджується Актом Львівського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року.
У відповідності до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу Адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті субєктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної особи чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішення про визнання грошових зобовязань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача субєкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Обєкти справляння та розміри ставок державного мита, а також пільги щодо його сплати на сьогодні визначено Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 06.10.2011 року №3828-VI).
Згідно ст.4 вищезазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
У відповідності до припису норми ст.13 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня - установлена в розмірі 1073,00 грн.
З огляду на викладене вище, суд приходить до переконання про доцільність залишення позовної заяви без руху, для усунення позивачем вимог ст.106 КАС України шляхом сплати судового збору в повному обсязі.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
залишити позовну заяву Корпорації «Корпорація будівельних підприємств «Львівінвестбуд»про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000202321, № 0000212321 від 20.01.2012 р. - без руху.
Позивачу усунути недоліки шляхом подачі до суду:
- позовної заяви з додержанням вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України;
- копії позовної заяви та всіх документів що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів;
- документ, який би підтверджував факт звільнення позивача від сплати судового збору, або документ про сплату судового збору за наступними реквізитами:
Одержувач: УДКСУ у Залізничному районі м.Львова
ЄДРПОУ: 38007594
Банк одержувача: ГУ ДКУ у Львівській області
МФО: 825014
Р/р: 31217206784003
Код платежу за бюджетною класифікацією: КБК 22030001
Недоліки усунути в строк до 12.03.12 року.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 05 березня 2012 року, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або
без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мричко Н.І.
З оригіналом згідно
Суддя Мричко Н.І.