Постанова № 21686467, 16.02.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2012
Номер справи
2а-13676/10/0470
Номер документу
21686467
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2011 р. Справа № 2а-13676/10/0470

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Потолова Г.В. розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НВС Плюс» про звернення стягнення на активи,

ВСТАНОВИВ:

Північна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі Дніпропетровської області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з ТОВ «НВС Плюс»на користь місцевого бюджету суму податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 57730грн.09коп. за рахунок активів підприємства.

Ухвалою суду від 01.11.2010р. відкрито скорочене провадження по даній справі.

Позивач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення 25.01.2011р. ухвали про відкриття скороченого провадження, яка міститься в матеріалах справи.

На адресу відповідача надіслано ухвалу про відкриття скороченого провадження, однак, до справи надійшов конверт-повернення з позначкою, за адресою не знаходиться. Враховуючи, що адреса відповідача зазначена у позовній заяві, співпадає зі зазначеною в довідці з ЄДР, відповідач вважається належним чином повідомлений про розгляд справи у скороченому провадженні, відповідно до ст. 35 КАС України. Заперечення відповідача проти позову до суду не надходили.

Згідно приписів ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається у скороченому провадженні.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності суд вважає необхідним задовольнити даний позов у повному обсязі з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «НВС Плюс»зареєстроване виконавчим комітетом Криворізької міської ради 19.09.2006р.

Згідно довідки про взяття на облік платника податків, позивач 20.09.2006р. зареєстрований як платник податків та знаходиться на обліку у Північній МДПІ у м.Кривому Розі (а.с.13).

Також, за даними Північної МДПІ підприємство відповідача знаходиться на обліку як платник податку по орендній платі за землю.

Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.

Станом на час розгляду спору ТОВ «НВС Плюс»має борг зі сплати застосованих штрафних санкцій у сумі 57730грн.09коп.

Матеріалами справи встановлено, що згідно укладеного з ТОВ «НВС Плюс»договором оренди земельної ділянки передбачено, що орендна плата вноситься орендарем щомісячно.

Так, відповідачем до податкового органу подана податкова декларація орендної плати за земельну ділянку, в якій самостійно визначена сума податкового зобов'язання від 01.02.2010 р. №3572 на загальну суму 168839грн.24коп., з помісячною сплатою по 14069грн.94коп. (а.с.31).

Проте, орендна плата відповідачем сплачувалася несвоєчасно та не в повному обсязі, у звязку з чим, у останнього виникла заборгованість.

Так, на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»фахівцями податкового органу проведено невиїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «НВС Плюс»з питання дотримання граничних термінів сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності за період з 30.11.2009р. по 09.03.2010р.

В ході проведення перевірки встановлено, що підприємство в порушення вимог п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та ст.17 Закону України «Про плату за землю»порушило граничний строк сплати податкового зобовязання по орендній платі за землі державної та комунальної власності.

За результатами перевірки складено акт від 18.03.2010р. №62/153 невиїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НВС Плюс»(а.с.30).

На підставі акту перевірки від 18.03.2010р. №62/153 прийняті податкові повідомлення-рішення від 18.03.2010р., а саме:

- №0000851801/0/6324/10/153, згідно якого штраф складає 50% від узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою і складає 3448грн.15коп.;

- №0000861801/0/6322/10/153, згідно якого штраф складає 20% від узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою і складає 5314грн.42коп.;

- №0000871801/0/6323/10/153, згідно якого штраф складає 10% від узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою і складає 30грн.86коп.;

- №0000951801/0/6326/10/153, згідно якого штраф складає 10% від узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою і складає 1376грн.13коп.

Так, зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 22.03.2010р., що підтверджено підписом директора Мамаєнко В.М. у відповідній графі, та у встановлений термін не оскаржували, тобто, суми штрафних (фінансових) санкцій є узгодженими.

Враховуючи викладене, керівником Північної МДПІ на виконання п.п.6.2.3 "а" ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»06.04.2010р. винесено першу податкову вимогу №1/115 про обов'язок сплатити податковий борг на суму 15520грн.27коп., яку було направлено на адресу відповідача, проте, оскільки посадові особи відповідача не знаходились за місцезнаходженням ТОВ «НВС Плюс», вимогу повернуто до Північної МДПІ з відповідною відміткою, у звязку з чим 10.04.2010р. її розміщено на дошці податкових оголошень.

06.05.2010р. керівником Північної МДПІ винесено другу податкову вимогу №2/140 про обов'язок сплатити податковий борг на загальну суму 29590грн.21коп., яку було направлено на адресу відповідача, проте, оскільки посадові особи відповідача не знаходились за місцезнаходженням ТОВ «НВС Плюс», вимогу повернуто до Північної МДПІ з відповідною відміткою, у звязку з чим 18.05.2010р. її розміщено на дошці податкових оголошень. Доказів про оскарження зазначених вимог в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.

Таким чином, на момент звернення до суду загальна сума узгодженого податкового боргу відповідача склала 57730грн.09коп., яку відповідач у встановлені терміни та в повному обсязі не сплатив.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.

Відповідно до п.1 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року.

Пунктом 2 Кодексу визнано такими, що втратили чинність з 1 січня 2011 року, зокрема Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, при прийнятті рішення судом застосовуються норми законів, що діяли на момент виникнення правовідносин.

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Відповідно до п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на час виникнення правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Статтею 13 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про систему оподаткування»до загальнодержавних податків та зборів відноситься також і плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Відповідно до п.п. 2.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»податкові органи є контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно аб.1 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п.3.1.1 ст.3 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами активи платника можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Будь-які активи платника податків в силу п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»являються джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення.

Згідно з п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

На час розгляду справи загальна сума заборгованості з орендної плати за землю складає 57730грн.09коп., яка у добровільному порядку відповідачем не сплачена, відповідних доказів суду не надано, а тому підлягає примусовому стягненню.

Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НВС Плюс»про звернення стягнення на активи задовольнити повністю.

Стягнути в примусовому порядку зі Товариства з обмеженою відповідальністю «НВС Плюс» (50015, м.Кривий Ріг, вул.Кропивницького, б.12, кв.2, ЄДРПОУ 34545724, р/р026001240465000 в ПАТ «Донгорбанк», МФО 334970) на користь місцевого бюджету (р/р33219812700022, код 13050200, одержувач ВДК у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код ЄДРПОУ 24237505, Банк УДК в Дніпропетровській області, МФО 805012) податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 57730грн.09коп. (пятдесят сім тисяч сімсот тридцять грн.09коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя

Г. В. Потолова