Рішення № 21680844, 20.02.2012, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
20.02.2012
Номер справи
5015/7434/11
Номер документу
21680844
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.02.12 Справа № 5015/7434/11

Господарський суд Львівської області у складі судді Козак І.Б.

при секретарі Іваночко В.В.

Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, Львівська область, м. Сколе,

До відповідача: Комунального закладу Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня», Львівська область, м. Сколе,

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Гетьман», м. Львів,

про: визнання недійсним проведеного Комунальним закладом Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня»конкурсу від 09.08.2011 року на право оренди нежитлового приміщення площею 19,4 м. кв., що належить останньому і знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, скасування рішення, прийнятого конкурсною комісією.

За участю представників:

Від позивача: ОСОБА_3 представник,

Від відповідача: ОСОБА_4 представник (довіреність в матеріалах справи).

Від третьої особи: ОСОБА_5 представник (довіреність в матеріалах справи)

Представникам сторін та третьої особи розяснено права та обовязки, передбачені статтею 22 ГПК України, зокрема, підстави відводу судді відповідно до ст. 20 ГПК України. Заяв та клопотань про відвід судді не подано. Представники не наполягають на фіксації судового процесу технічними засобами, про що подали відповідне клопотання.

Суть спору: розглядається справа за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Комунального закладу Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня»за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Гетьман»про визнання недійсним проведеного Комунальним закладом Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня»конкурсу від 09.08.2011 року на право оренди нежитлового приміщення площею 19,4 м. кв., що належить останньому і знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, скасування рішення, прийнятого конкурсною комісією.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 21.12.2011 року порушено провадження у справі та розгляд справи призначено на 17.01.2012 року, про що сторони та третя особа були належним чином повідомлені під розписку: позивач 27.12.2011 року рекомендованою поштою № 82600 0040802 7; відповідач 27.12.2011 року рекомендованою поштою № 82600 0040800 0, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 26.12.2011 року рекомендованою поштою № 79059 0144892 0 (оригінали повідомлень про вручення поштового відправлення в матеріалах справи).

Судове засідання 17.01.2012 року відкладено на 02.02.2012 року з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду по справі.

В судовому засіданні 09.02.2012 року оголошено перерву до 09.02.2012 року.

Судове засідання 09.02.2012 року відкладено на 20.02.2012 року з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду по справі.

В судове засідання 20.02.2012 року представник позивача з'явився, позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених в заяві про зміну підстав позову та поясненнях щодо позову про визнання недійсним конкурсу на право оренди майна, в яких вважає недійсним проведений КЗ СРР «Сколівська центральна районна лікарня»конкурс на право оренди майна, що належить до комунальної власності, у звязку із порушенням відповідачем вимог пунктів 25, 26, 27 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, проти позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та поясненнях щодо позову, де посилається на те, що Порядок проведення конкурсу на право оренди державного майна не поширює свою дію на обєкти права комунальної власності.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача в судове засідання зявився, проти позовних вимог заперечив з підстав, викладених у поясненнях на позовну заяву, де повністю підтримує позицію, викладену позивачем в поясненнях щодо позову, вважає, що конкурс проведено з дотриманням вимог чинного законодавства України.

Спір розглядається у відповідності до поданої 17.01.2012 року позивачем Заяви про зміну підстав позову (вх. № 1001/12).

В ході судового розгляду встановлено:

Позивач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є субєктом підприємницької діяльності без створення юридичної особи, їй присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1, знаходиться за адресою: 82600, АДРЕСА_1, що підтверджується Випискою з ЄДРПОУ серії ААБ № 491330,

Відповідач: Комунальний заклад Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня»є юридичною особою, йому присвоєно код ЄДРПОУ 01997372, знаходиться за адресою: 82600, Львівська область, Сколівський район, м. Сколе, вул. Стрийська, буд. 29, що підтверджується Витягом з ЄДРПОУ серії АД № 334771, Витягом з ЄДРПОУ серії АД № 334843, Довідкою Головного управління статистики у Сколівському районі Львівської області з ЄДРПОУ серії АБ № 259438 та Свідоцтвом про реєстрацію юридичної особи серії А01 № 639071 (докази в матеріалах справи).

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Гетьман»є юридичною особою, йому присвоєно код ЄДРПОУ 22366581, знаходиться за адресою: 79059, Львівська область, м. Львів, вул. Миколайчука, буд. 22, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 760009, Довідкою Головного управління статистики у Львівській області з ЄДРПОУ серії АА № 056034, Статутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гетьман»(нова редакція), Затвердженим протоколом зборів учасників товариства від 24.04.2003 року № 38, про що 16.05.2003 року зроблено запис в ЄДРПОУ № 13245 та Випискою з ЄДРПОУ серії ААБ № 742227 (докази в матеріалах справи).

У господарських судах мають вирішуватися усі спори, що виникають з господарських договорів між суб'єктами господарювання і органами державної влади і місцевого самоврядування, включаючи угоди, які укладаються шляхом проведення конкурсу, біржових торгів, аукціонів тощо. До таких договорів відносяться, зокрема, угоди: про відчуження об'єктів приватизації (крім приватизації державного житлового фонду); передачу державного або комунального майна в оренду; закупівлю товарів (робіт, послуг) для державних потреб (Рекомендації Вищого господарського суду України від 27.06.2007 року № 04-5/120 «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам»).

Згідно статті 7 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»ініціатива з оренди майна може надходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, також пропозиція може надходити від орендодавців, вказаних в статті 5 цього Закону. Орендодавець може оголосити конкурс на право оренди майна у порядку, встановленому частиною 7 статті 9 цього Закону.

Відповідно до частини шостої статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»порядок проведення конкурсу для об'єктів що перебувають у комунальній власності визначається органами місцевого самоврядування.

Рішенням дванадцятої сесії пятого демократичного скликання Сколівської районної ради Львівської області від 19.06.2007 року № 166 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності»вирішено Затвердити Порядок проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності, доручено головному лікарю ЦРЛ п. І. Щадею та керівнику відділу культури Сколівської районної державної адміністрації п. М. Ферцаку забезпечити контроль за виконанням вищевказаного Порядку. Контроль за виконанням Рішення дванадцятої сесії пятого демократичного скликання Сколівської районної ради Львівської області від 19.06.2007 року № 166 покладено на заступника Голови Сколівської районної ради Львівської області п. І. Ільницького та постійну депутатську комісію з питань торгівлі та розвитку підприємництва (голова Я. Іванцюра).

Розділом 1 Порядку проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності, затвердженого Рішенням дванадцятої сесії пятого демократичного скликання Сколівської районної ради Львівської області від 19.06.2007 року № 166 (надалі - порядок) визначено загальні положення. Так, вказаний порядок розроблено у відповідності до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» з метою визначення порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна. Конкурс на право оренди обєкта полягає у визначенні орендаря, який запропонував найбільшу орендну плату при забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

Згідно пункту 4 порядку конкурс оголошується з ініціативи орендодавця за наявності заяв про оренду від двох або більше фізичних чи юридичних осіб (за умови відсутності серед поданих заяв заяви про оренду від господарського товариства, створеного членами трудового колективу підприємства, організації, їх структурного підрозділу в разі оренди цілісного майнового комплексу, від бюджетної установи, організації в разі оренди нерухомого майна).

Пунктом 6 порядку встановлено, що оголошення про конкурс публікується в газеті «Бойківська думка»не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати проведення конкурсу і повинно містити, зокрема, інформацію про обєкт, умови конкурсу, дату, час і місце проведення конкурсу, кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу (заяв про оренду і пропозицій до договору оренди, що відповідають вимогам конкурсу).

У відповідності до пункту 8 порядку основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обовязковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

В розділі 4 порядку викладені положення щодо конкурсної комісії.

Так, згідно пункту 10 порядку до складу конкурсної комісії входить керівник підприємства, головний бухгалтер підприємства, представник органу місцевого самоврядування, представник рай-фін управління, головний спеціаліст з питань юридичного забезпечення районної ради. Комісія утворюється в кількості п'яти осіб. Склад комісії затверджується наказом орендодавця (пункт 11 порядку).

Основними завданнями комісії, згідно з пунктом 12 порядку, є: визначення умов та порядку проведення конкурсу; розгляд пропозицій учасників конкурсу; визначення переможця конкурсу, складання протоколів та подання їх на затвердження орендодавцю.

Згідно пункту 14 порядку керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова комісії, який призначається з числа представників орендодавця. Голова комісії в межах своєї компетенції скликає засідання комісії, головує на її засіданнях і організовує підготовку матеріалів на розгляд комісії.

Пунктом 16 порядку встановлено, що засідання комісії є правомочним за умови участі в них: при чисельності комісії - 5 чоловік, - не менше 3 чоловік.

Розділом 5 порядку передбачено процедуру проведення конкурсу.

Так, у відповідності до пункту 17 порядку конкурс проводиться в один етап, на якому визначається переможець згідно з умовами конкурсу та зобовязаннями учасника конкурсу.

Згідно пунктів 18-20 порядку конкурс проводиться за наявності пропозицій від двох чи більше фізичних чи юридичних осіб. У разі надходження однієї пропозиції конкурс не проводиться і комісія приймає протокольне рішення про укладення договору оренди відповідно до вимог законодавства з єдиним заявником. Пропозиції надаються в конвертах з написом «На конкурс», запечатаних печаткою учасника конкурсу. До дати проведення конкурсу конверти з пропозиціями зберігаються в голови конкурсної комісії. Конверти розпечатуються на засіданні конкурсної комісії у присутності конкурсантів, які письмово підтверджують, що конверти були неушкоджені.

Комісія визначає переможця більшістю голосів присутніх членів комісії на засіданні.

Згідно пункту 21 порядку після закінчення конкурсної комісії складається протокол, у якому зазначаються: відомості про учасників; пропозиції і зобовязання учасників; обґрунтування рішення про визначення переможця. Протокол підписується всіма членами конкурсної комісії і залишається в орендодавця.

Відповідно до пункту 22 порядку протокол про результати конкурсу затверджує орендодавець, який повідомляє про результати конкурсу всіх учасників та публікує їх в газеті «Бойківська думка».

Пунктом 24 порядку встановлено, що за результатами конкурсу із переможцем конкурсу орендодавець укладає договір оренди. До умов договору оренди включаються орендна плата в розмірі, запропонованому переможцем конкурсу, та інші пропозиції переможця конкурсу.

В судовому засіданні 20.02.2012 року оглянуто оригінал Рішення дванадцятої сесії пятого демократичного скликання Сколівської районної ради від 19.06.2007 року № 166 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності»та Порядок проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності.

Наказом від 25.07.2011 року № 117 «Про результати вивчення попиту на обєкт оренди нежитлового приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2»створено комісію для проведення конкурсу та затверджено її склад.

Так, згідно вищенаведеного наказу, до складу конкурсної комісії входять ОСОБА_6 голова конкурсної комісії, ОСОБА_7 заступник голови конкурсної комісії, ОСОБА_8 член конкурсної комісії, ОСОБА_9 член конкурсної комісії, ОСОБА_4 секретар конкурсної комісії.

Супровідним листом від 17.02.2012 року, вх. № 3375/12, відповідач надав суду Довідки від 14.02.2012 року № 01-08/230, від 14.02.2012 року № 01-08/231 та від 14.02.2012 року № 01-08/232, з яких вбачається, що голова конкурсної комісії ОСОБА_6 працює на посаді Головного лікаря Сколівської ЦРЛ на підставі наказу від 31.01.1987 року № 13; члени конкурсної комісії ОСОБА_7 на посаді головного бухгалтера Сколівської ЦРЛ на підставі наказу від 09.10.1989 року № 147 та ОСОБА_4 на посаді юристконсульта Сколівської ЦРЛ на підставі наказу від 16.05.2011 року № 39-к (докази в матеріалах справи).

Протоколом засідання конкурсної комісії Комунального закладу Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня» від 25.07.2011 року № 1 конкурсна комісія у складі ОСОБА_6 (головний лікар КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ»), ОСОБА_7 (головний бухгалтер КЗ СРР «Сколівська ЦРР»), ОСОБА_8 (спеціаліст районної ради, радник з питань управління обєктами комунальної власності територіальних громад) та ОСОБА_4 (юрисконсульт КЗ СРР «Сколівська ЦРР») вирішила, що конкурс на право оренди нежитлового приміщення за адресою АДРЕСА_2 відбудеться 09.08.2011 року о 11год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_2, актовий зал та визначено наступні умови конкурсу: розмір орендної плати,ефективне використання обєкту оренди за цільовим призначенням, дотримання вимог експлуатації обєкта оренди, створення нових робочих місць, вжиття заходів для захисту навколишнього середовища з метою дотримання екологічних норм експлуатації обєкт оренди, дотримання протипожежних норм експлуатації обєкта оренди, проведення об'єкту оренди за власний рахунок.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 висловила пропозицію до укладення договору оренди аптечного кіоску з оплатою від 25 грн. 00 коп. за 1 м. кв. в місяць (докази в матеріалах справи).

Як вбачається із Розписки позивача від 09.08.2011 року, ФОП ОСОБА_1 засвідчила, що конверт з документами, поданий для участі в конкурсі є неушкодженим та не розклеєним.

Протоколом засідання конкурсної комісії Комунального закладу Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня» від 09.08.2011 року № 2 конкурсна комісія у складі ОСОБА_7 (в.о. голови конкурсної комісії), ОСОБА_4 (секретар конкурсної комісії) та ОСОБА_8 (член конкурсної комісії) вирішила, що переможцем конкурсу на право укладення договору оренди нежитлового приміщення площею 19,4 м. кв. за адресою: АДРЕСА_2 під аптечний пункт слід визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Гетьман».

Відповідно до пункту 17 порядку конкурс проводиться в один етап, на якому визначається переможець згідно з умовами конкурсу та зобовязаннями учасника конкурсу.

ФОП ОСОБА_1 висловила пропозицію до укладення договору оренди з оплатою «…від 25 грн. 00 коп. за один метр квадратний…».

Як вбачається із вищевказаного протоколу ТзОВ «Гетьман»запропонувало ціну оренди за один квадратний метр орендованої площі в місяць в розмірі 30 грн. 00 коп., тоді, як пропозицію ФОП ОСОБА_1 конкурсною комісією відхилено у звязку із невідповідністю останньої вимогам пункту 17 Порядку проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності

У заяві про зміну підстав позову, поданій 17.01.2012 року за вх. № 1001/12, позивач просить суд визнати недійсним проведений КЗ Сколівської РР «Сколівська ЦРЛ»09.08.2011 року конкурс на право оренди нежитлового приміщення площею 19,4 м. кв. за адресою: АДРЕСА_2, що належить останньому, скасувавши рішення, прийняте цією комісією, з наступних підстав:

На думку позивача, відповідно до приписів пунктів 25, 26 та 27 діючого на час проведення конкурсу «Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна»(зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 03.11.2004 року за № 1405/10004), після оголошення всіх конкурсних пропозицій орендної плати конкурс проводиться у вигляді торгів «з голосу»головою комісії (у разі його відсутності заступником голови комісії). Початком цього етапу конкурсу вважається момент оголошення головою комісії найвищої орендної плати, запропонованої учасниками в конкурсних протоколах, яка вважається початковою платою торгів. Голова комісії пропонує учасникам вносити пропозиції. Якщо після триразового оголошення розміру орендної плати не буде запропоновано більший розмір орендної плати, голова комісії оголошує про набуття права на оренду учасником, який запропонував найвищу орендну плату. В процесі визначення учасника, який запропонує найвищий розмір орендної плати, учасники конкурсу піднімають картку зі своїм номером, повернутим до голови комісії, називають свою пропозицію та заповнюють і підписують бланк пропозиції, в якому зазначають реєстраційний номер учасника і запропоновану суму. Забезпечення учасника зазначеними бланками покладається на секретаря комісії. Збільшення ціни здійснюється учасниками з кроком, який установлюється конкурсною комісією, але не може бути меншим одного відсотка початкової ціни. Якщо після того, як голова комісії оголосив останню ціну, від учасників торгів не надійдуть пропозиції щодо більш високої ціни, голова комісії оголошує «Вирішено», називає номер учасника, який запропонував найвищу ціну (розмір орендної плати за перший (базовий) місяць оренди), і оголошує його переможцем конкурсу. Інші учасники підписують бланк про відсутність пропозицій.

Відповідно до статті першої розділу 1 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 13 жовтня 2004 року N 2149 та зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 03.11.2004 року за № 1405/10004 (чинного на момент проведення конкурсу) цей Порядок розроблено відповідно до частини першої статті 7 та частини сьомої статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», з метою визначення порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна у випадках, передбачених чинним законодавством України. Цей Порядок поширюється на такі об'єкти оренди: цілісні майнові комплекси державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухоме майно - будівлі, споруди, приміщення та інше окреме індивідуально визначене майно, що належить до державної власності.

Згідно абзацу першого статті 1 Закону України від 10.04.1992 року № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна»(в чинній на момент проведення конкурсу редакції) цей Закон регулює організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів.

Частиною другою статті 2 вказаного Закону визначено, що державну політику у сфері оренди здійснюють: Кабінет Міністрів України, а також Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо державного майна; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - щодо майна, яке належить Автономній Республіці Крим; органи місцевого самоврядування - щодо майна, яке перебуває в комунальній власності.

Абзацом третім статті 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що орендодавцями є органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності.

Абзацом другим частини сьомої статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»визначено, що порядок проведення конкурсу визначається: Фондом державного майна України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, визначеними Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності.

Як вбачається із матеріалів справи, Комунальний заклад Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня»належить до комунальної власності, тобто до власності територіальних громад Сколівського району Львівської області.

У своїх поясненнях, поданих до суду 02.02.2012 року за вх. № 2146/12, позивач вказує на те, що, згідно пункту 10 порядку до складу конкурсної комісії входить керівник підприємства, головний бухгалтер підприємства, представник органу місцевого самоврядування, представник рай-фін управління, головний спеціаліст з питань юридичного забезпечення районної ради, а додатком № 1 до Наказу від 25.07.2011 року № 117, яким визначено склад конкурсної комісії, не вказано посадове становище членів конкурсної комісії у відповідності до пункту 10 порядку.

Згідно приписів абзацу третього пункту 13 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 року № 906 заступник голови конкурсної комісії виконує обовязки голови комісії у разі його відсутності.

Із поданих позивачем супровідним листом від 17.02.2012 року за вх. № 3375/12 довідок від 14.02.2012 року № 01-08/230, № 01-08/231 та № 01-08/232 вбачається, що ОСОБА_6 працює в Комунальному закладі Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня»на посаді головного лікаря на підставі наказу від 31.01.1987 року № 13, ОСОБА_7 на посаді головного бухгалтера на підставі наказу від 09.10.1989 року № 147, ОСОБА_4 на посаді юрисконсульта на підставі наказу від 16.05.2011 року № 39-К (докази в матеріалах справи).

Отже, відповідно до пункту 16 порядку, конкурсна комісія була правомочною та діяла у відповідності до Порядку проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності, затвердженого Рішенням дванадцятої сесії пятого демократичного скликання Сколівської районної ради від 19.06.2007 року № 166.

Статтею 2 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»(у чинній на момент проведення конкурсу редакції) передбачено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Відповідно до частини першої статті 60 Закону України територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Частиною пятою вищенаведеної статті визначено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Таким чином, суд дійшов до висновків що конкурсна комісія КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ»діяла в межах повноважень та в порядку, визначених Рішенням дванадцятої сесії пятого демократичного скликання Сколівської районної ради Львівської області від 19.06.2007 року № 166 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна районної комунальної власності», та, у правомочному складі (троє з п'яти членів комісії), прийняла правомірне рішення про визнання переможцем конкурсу Товариство з обмеженою відповідальністю «Гетьман».

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до статті 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно вимог статті 43 Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.

Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, оглянувши та дослідивши подані документи та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов не є документально та нормативно обґрунтованим, а тому в його задоволенні слід відмовити в повному обсязі.

Судові витрати покласти на сторони пропорційно задоволених позовних вимог, відповідно до статті 49 ГПК України.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 20, 22, 32 34, 43, 44, 49, 77, 82 85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Суддя Козак І.Б.

20.02.2012 року підписано та проголошено вступну і резолютивну частини рішення.

Мотивувальна частина рішення оформлена та підписана відповідно до статті 84 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено в порядку ст. ст. 91 - 93 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 ГПК України.