Постанова № 21672763, 22.02.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.02.2011
Номер справи
2а-15098/10/15/0170
Номер документу
21672763
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 лютого 2011 р. Справа №2а-15098/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульової О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ялтабудінвест"

про стягнення

Суть спору: Державна податкова інспекція АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ялтабудінвест" (далі відповідач) заборгованості в сумі 45419,68 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки та сума штрафних санкцій у розмірі 45419,68 грн.

Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю та підтримання позивних вимог.

Відповідач у судове засідання не зявився, про день, час і місце судового засідання повідомлений належним чином відповідно до вимог КАС України за адресою реєстрації юридичної особи, заперечення на позов, будь які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрований у якості платника податків у Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим та є платником орендної плати за землі державної і комунальної власності.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю на час виникнення спірних правовідносин були передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок та орендну плату.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який діяв на час виникнення правовідносин, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно пунктів 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі наданої відповідачем до ДПІ в м Ялта АР Крим податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік № 68264 від 13.09.10 р. відповідач самостійно визначив податкові зобовязання у сумі 81440,40 грн., в тому числі: за січень грудень по 6786,70 гривень. Судом встановлено, що відповідачем частково сплачена заборгованість з орендної плати за 2010 рік на суму 10000,00 гривень. Залишок заборгованості складає 54293,60 (6786,70 х 8). За несвоєчасну сплату податкового зобовязання нарахована пеня у розмірі 956,08 гривень.

Судом встановлено, що за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податкового зобовязання по орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ТОВ "Ялтабудінвест" ДПІ в м. Ялта АР Крим складено акт № 3608/15-3/33006617 від 21.09.2010 р., за висновками якого встановлено порушення відповідачем ст. 14 Закону України "Про плату за землю" № 2535-ХП від 03.07.92 р. (із змінами та доповненнями) несвоєчасне подання податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

На підставі вказаного Акту та у відповідності з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, ДПІ в м. Ялта винесено податкове повідомлення-рішення № 0006301503 від 23.09.10 р. на суму 170 грн., яке отримано відповідачем 09.03.2010 р., про що свідчить підись на корінці рішення. Доказів оскарження зазначеного податкового-повідомлення рішення відповідачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку суду не надано, тому податкові зобовязання, визначені податковим повідомленням рішенням № 0006301503 від 23.09.10 р. на суму 170 грн. відповідно до вимог Закону №2181 вважаються узгодженими.

Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення заборгованості ДПІ в м. Ялта відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-111 (зі змінами і доповненнями) відповідачу виставлена перша податкова вимога від 03.07.2009 року № 1/4791 на суму 5711,54 грн., яка не буда отримана останнім, у звязку з незнаходження відповідача за юридичною адресою.

На підставі зазначеного вище та підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, підпункту 4.9. пункту 4 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 було прийнято рішення про розміщення першої податкової вимоги на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 28.07.2009 р.

Згідно чинного на тій час законодавства, а саме підпункту 4.9. пункту 4 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253, день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Оскільки в такому випадку юридично день розміщення вважається днем вручення, то підлягає застосуванню підпункт 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III , який наголошує, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Оскільки податкове зобовязання було визначено на підставі пункту 4.2. Закону N 2181-III, суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.

Друга податкова вимога від 20.08.2009 року № 2/5839 була виставлена на суму 12211,98 грн. та відповідно до вимог податкового законодавства розміщена на дошці оголошення 11.09.2009 року.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом складає 45419,68 грн.

Відповідач згідно зі ст. 71 КАСУ не надав доказів сплати заборгованості.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати відповідачем у передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» строки узгодженої суми податкового боргу є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Приймаючи до уваги, що зазначена сума заборгованості відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з ТОВ "Ялтабудінвест", тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ялтабудінвест" (ідентифікаційний код 33006617) суму заборгованості в розмірі 45419,68 грн. з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Ялта на р/р № 33217812700039, код платежу 13050200, ОКПО 34740850, Управління державного казначейства в АРК, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Тоскіна Г.Л.