ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 січня 2012 р. 10:43 Справа №2а-15091/11/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Кисельовій А.Є., за участю представника позивача Винятинського М.С.,
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Влад-дар"
про стягнення заборгованості в сумі 149082,23 грн.,
Обставини справи: Державна податкова інспекція в м.Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Влад-дар" 149082,23 грн. податкового боргу, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у визначені законом строки узгоджені податкові зобовязання.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.12.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача, присутній у судовому засіданні 17.01.2012 року, позовні вимоги підтримав, надав пояснення по суті спору.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений за адресою реєстрації юридичної особи, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII в редакції на час виникнення спірних правовідносин платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Влад-дар" зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 30.06.2005 р., як юридична особа, ідентифікаційний код 33655707. Відповідач взятий на облік платника податків в ДПІ в м. Сімферополі з 07.07.2005р. за № 1366 та зареєстрований як платник податку на додану вартість.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно із п. 1.11 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000 року №2181, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, податкова декларація, - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР, який діяв на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, податковий період для відповідача дорівнює одному місяцю, тому він зобовязане щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подавати до ДПІ в м. Сімферополь АРК декларації з податку на додану вартість.
Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Судом встановлено, що 17.12.2009р. співробітниками Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АРК проведена документальна невиїзна перевірка ТОВ «Влад - Дар» з питань правових відносин з ТОВ «КЛМ Плюс», ТОВ «Волопаз - 2003», ТОВ «Тверд» за період з 01.01.2006р. по 31.12.2008р.
У ході перевірки встановлені порушення пп.7.2.3, п.7.2, пп.7.4.1, п.7.4, ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03 квітня 1997 року (зі змінами та доповненнями), в результаті чого, донараховано податку на додану вартість у сумі 98 213,00 грн.
За результатами перевірки був складений акт перевірки №1073/23-2 від 17.12.2009р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0016492301/0 від 29.12.2009р. на суму 147 319,50 грн., у тому числі за основним платежем на суму 98 213,00 грн. та за штрафними фінансовими санкціями на суму 49 106,50 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача та отримано ним 19.01.2010р., відповідно до відмітки на поштовому повідомлені. Відповідачем частково сплачено суму заборгованості за основним платежем всього у розмірі 278,27 грн.. Заборгованість, яка до теперешнього часу не погашена та підлягає стягненню складає 147 041,23 грн.
Матеріали справи свідчать,що 19.05.2010р. співробітниками Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АРК проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «Влад - Дар» з питань дотримання своєчасності подання податкової звітності.
Перевіркою встановлені порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. - не подано податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2009р., січень 2010р., лютий 2010р., березень 2010р., (граничний строк подання декларацій 20.01.2010р., 22.02.2010р., 22.03.2010р., 20.04.2010р.; фактично декларації не подані).
За результатами перевірки був складений акт перевірки №6752/15-2 від 19.05.2010р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0007731502/0 від 28.12.2010р. на суму 680,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача та отримано ним 31.05.2010р., відповідно до відмітки на поштовому повідомлення. До теперішнього часу заборгованість є не сплаченою.
Судом встановлено, що 21.12.2010р. співробітниками Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АРК проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «Влад - Дар» з питань дотримання своєчасності подання податкової звітності.
Перевіркою встановлені порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. - не подано податкову декларацію з податку на додану вартість за період з квітня 2010 р. по вересень 2010р. (граничний строк подання декларацій 20.05.2010р., 21.06.2010р., 20.07.2010р., 20.08.2010р., 20.09.2010р.; фактично декларації не подані).
За результатами перевірки був складений акт перевірки №21040/15-2 від 21.12.2010р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0022791502/0 від 29.12.2010р. на суму 1020,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача та отримано ним 31.12.2010р., відповідно до відмітки на поштовому повідомлені. До теперішнього часу заборгованість у розмірі 1020,00 є не погашеною.
21.01.2011р.співробітниками Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АРК проведена камеральна перевірка відповідача з питання не надання податкової декларації з ПДВ за жовтень, листопад та грудень 2010р.
Перевіркою встановлені порушення п.п.49.18.1, ст.4 Податкового кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010р. - не подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень, листопад та грудень 2010р. (фактично декларації не подані).
За результатами перевірки був складений акт перевірки №310/15-2 від 21.01.2011р., на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення №0000631502/0 від 28.01.2011р. на суму 340,00 грн., яке було надіслано на адресу відповідача та отримано ним 31.01.2011р., відповідно до відмітки на поштовому повідомлені та №0000561502/0 від 28.01.2011р. на суму 1,00 грн., надіслано на адресу відповідача та отримано ним 31.01.2011р., відповідно до відмітки на поштовому повідомлені. Матеріалами справи підтверджується, що до теперішнього часу зазначена заборгованість є не сплаченою.
Як вбачається з матеріалів справи, перелічені вище податкові повідомлення-рішення відповідачем оскаржені не були, однак, визначена у них сума податкових зобовязань не сплачена та станом на день розгляду справи становить 149082,23 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинному на момент виникнення спірних правовідносин , було передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У звязку з чим позивачем на адресу ТОВ «Влад - Дар» були направлені перша податкова вимога № 1/353 від 01.02.2010р. (розміщено на дошці оголошень 04.02.2010р.) та друга податкова вимога № 2/778 от 09.03.2010р. (розміщено на дошці оголошень 16.03.2010р.).
Також, суд зазначає, що ДПІ в м. Сімферополь АРК прийнято рішення № 187/24-1 від 22.04.2010 року про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому. Рішення прийнято на підставні п.п 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
Судом встановлено, що заходи примусового характеру не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.
Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.
У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів протиправності прийнятих позивачем податкових повідомлень-рішень та не надано доказів сплати заборгованості у розмірі 149082,23 грн.
Відтак, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні, яке відбулось 17.01.2012 року, оголошено вступну та резолютивну части постанови.
Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанову оформлено та підписано 20.01.2012 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Влад-дар" (ЄДРПОУ 33655707) заборгованість з податку на додану вартість та штрафних (фінансових) санкцій у сумі 149082,23 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків в банках, а саме:
- АТ «УкрСиббанк», МФО 351005, р/р №26051013725900, (укр. грн.); р/р №26006013725900 (укр. грн.); - АТ «Родовід банк», МФО 321712, р/р №26051008000013 (укр. грн.); р/р № 26007008000090, (укр. грн.);
-Центральна філія ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, р/р №2605901180022 (укр. грн.), р/р №2600401180022 (укр. грн.).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.
<Текст >