Постанова № 21672444, 21.12.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.12.2011
Номер справи
2а-14814/11/0170/15
Номер документу
21672444
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 грудня 2011 р. 11:05 Справа №2а-14814/11/0170/15 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л. , при секретарі судового засідання Єлжовій Н.М., за участі представника прокурора Березовиченко Ю.Ю.,

представника позивача Жегунової К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом заступника прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим

до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод"

про стягнення

Суть спору: заступник прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим(далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод" (далі - відповідач) про стягнення 2486,12 грн.

Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати штрафу та пені відповідно до рішення №60-4/384 від 08.09.2011 року.

Ухвалами суду від 24.11.2011 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні представник прокурора та позивача позов підтримали, надали пояснення по суті справи.

Відповідач повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, явку представника не забезпечив, причин неявки не повідомив, заперечень на адміністративний позов не надав.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Заслухавши представника прокурора та позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 01124997, зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообовязкове соціальне страхування у відділенні Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АР Крим.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначає Закон України від 18.01.2001 року №2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі Закон №2240).

Згідно зі статтею 5 вказаного Закону обовязковість сплати страхових внесків є одним з основних принципів страхування і є джерелом формування коштів загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Статтею 19 цього Закону встановлено, що Фонд проводить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.

Відповідно до ст. 23 Закону №2240 (у редакції, чинній на час виникнення заборгованості) страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, повязаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

Пунктом 2 статті 27 Закону №2240 (у редакції, чинній на час виникнення заборгованості) передбачено обовязок роботодавця як страхувальника нараховувати, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем проведена планова перевірка щодо своєчасності сплати страхових внесків на загальнообовязкове соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, про що складено акт N 06-4/379 від 19 лютого 2007 року, на підставі якого було прийнято рішення N 06-4/251 від 08.06.2011 року про повернення коштів Фонду і застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму 29717,70 грн.

Вказане рішення відповідачем було оскаржено в адміністративному порядку та за результатами розгляду скарги прийнято рішення №68 про результати розгляду скарги від 03.08.2011 року, відповідно до якого в задоволенні скарги відмовлено, рішення N 06-4/251 від 08.06.2011 року залишено без змін.

Зазначене рішення за даними позивача не було виконано добровільно.

08.09.2011 року позивачем винесено рішення № 06-4/384 про застосування фінансових (штрафних) санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідно до якого у звязку з несвоєчасним поверненням страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у сумі 20717, 70 грн. на підставі ч. 1 ст. 30 Закону №2240 до відповідача застосовані фінансові (штрафні) санкції в таких розмірах 414,35 грн. пені, 2071,77 штраф за несвоєчасне повернення страхових коштів. Вказане рішення отримане відповідачем 12.09.2011 року, про що свідчить копія поштового повідомлення. За даними позивача фінансові (штрафні) санкції на загальну суму 2486,12 грн. відповідачем не сплачені.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" Страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п. 4.2. Постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження» від 22.12.2010 року №29 (надалі Інструкція) у разі несвоєчасного виконання страхувальником рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій щодо повернення коштів Фонду та сплати фінансових санкцій або виконання його не в повному обсязі на страхувальників накладається штраф та нараховується пеня відповідно до статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням". Суми цих санкцій сплачуються страхувальниками за рахунок власних коштів.

Розрахунок фінансових санкцій здійснюється після закінчення строку виконання рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій на підставі копій платіжних документів про перерахування зазначених коштів, виписок банку про надходження коштів на рахунки органів Фонду, які є підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду, за формою, наведеною у додатку 4 до цієї Інструкції.

Рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду приймається та надсилається страхувальнику протягом 20 календарних днів з дня закінчення строку, встановленого для виконання рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій.

Відповідно до п. 4.3. Інструкції у рішеннях зазначаються суми коштів Фонду, що підлягають поверненню органу Фонду, суми фінансових санкцій, які належить перерахувати до Фонду та в подальшому відобразити у звіті страхувальника по коштах Фонду, строк для виконання рішення та строк, передбачений законодавством для звернення страхувальника зі скаргою про перегляд цього рішення.

Пунктом 4.5. Інструкції також передбачено, що страхувальник інформує орган Фонду про виконання рішення у визначені рішенням строки.

На момент розгляду спору, відповідачем не надані докази сплати заборгованості, її наявність не оспорюється сторонами у справі.

Відповідно до пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який набрав чинності 01.11.2011 року, на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом

За вказаних обставин, суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими та підтверджуються матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Під час судового засідання, яке відбулось 21.12.2011, були оголошені вступна та резолютивна частини постанови.

Відповідно до ст. 163 КАСУ, постанову складено 23.12.2011.

Керуючись статтями 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод" (ідентифікаційний код 01124997) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим(п/р 37170200900001 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 22325042) заборгованість у розмірі 2486,12 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Тоскіна Г.Л.