ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2011 р. Справа №2а-14477/11/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульової О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
Суть спору: до Окружного адміністративного Автономної Республіки Крим звернулось з позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 907,79 гривень.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.11.2011 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання 06.12.2011 року не з'явився, скерував на адресу суду клопотання про розгляд справи у відсутності свого представника, на позовних вимогах наполягав з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про день, місце і час розгляду справи був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією, про причини неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивачавідповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - ОСОБА_1, зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Алуштинської міської ради АР Крим 09.12.2002 року, що підтверджується Витягом з ЄДР.
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ялта.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. №1058-IV (далі -Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Пунктом 4 статті 17 Закону встановлено, що страхувальник зобов’язаний представити звітність територіальним органам Пенсійного фонду в терміни, в порядку і формою, встановленим Пенсійним фондом. Згідно з п.п.1 п.1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.04р. № 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004р. за № 1000/9599 (далі –Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно зі затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
У відповідності до п.5 ч.9 ст. 106 Закону за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10% суми стразових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний період, за кожен повний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення –у розмірі 20% вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податків мінімумів доходів громадян.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”№ 2464-VI від 08.07.2010 року (надалі - Закон), яким встановлено новий єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Згідно п. 7 Розділ VIII. “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”№ 2464-VI від 08.07.2010 року вказано, що «На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхуванні зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом», тобто ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІУ від 09.07.2003р.
Судом встановлено, що відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку відомості за 2008 звітний рік.
За ненадання відповідачем відомостей до системи персоніфікованого обліку, у відповідності зі ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.03 р. позивачем прийнято рішення №1083 від 28.05.09р. про застосування фінансових санкцій в сумі 170,00 грн., яке отримано відповідачем 05.11.10р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
З матеріалів справи вбачається, що за ненадання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, якій працював з найманими працівниками, відомостей до системи персоніфікованого обліку за 2008 рік, у відповідності зі ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.03 р. позивачем прийнято рішення №1084 від 28.05.09р. про застосування фінансових санкцій в сумі 737,79 грн., яке отримано відповідачем 05.11.10р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Судом встановлено, що заборгованість зі сплати фінансових санкцій у загальній сумі 907,79 гривень відповідачем у 10-денний строк, передбачений п.9 статті 106 Закону № 1058- IV на день розгляду справи не погашена, що підтверджується карткою особового рахунку відповідача.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті фінансових санкції в сумі 907,79 гривень.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим (ЄДРПОУ 22300300) заборгованість у розмірі 907,79 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.