Господарський суд Чернігівської області
____________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62
УХВАЛА
про відмову в прийнятті позовної заяви
"15" лютого 2012 р. № 02-03/5028/177/2012
Суддя Репех В.М., розглянувши матеріали позовної заяви № 22 від 02.02.12
Заступник прокурор м. Чернігова, вул. Шевченка 1,Чернігів,14000
в інтересах держави в особі:
Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, код ЄДРПОУ 34924790, вул.Малясова, 12,Чернігів,14017
та Головного управління Держкомзему в у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 21404776, пр-т Миру, 14, м. Чернігів,14005
Відповідач: Чернігівська міська рада, код ЄДРПОУ 04062015, вул. Магістратська 7, м. Чернігів,14000
Предмет спору: про визнання недійсним рішення
ВСТАНОВИВ:
Підстави відмови в прийнятті заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[-,=,\], де [-,=,\] - відповідні пункти № 1...3 статті 62 ГПК України.
Заступником прокурора міста Чернігова в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Чернігівській області та Головного управління Держкомзему у Чернігівській області подано позов до Чернігівської міської ради про визнання недійсним пункту 12 рішення 43 сесії 5 скликання Чернігівської міської ради «Про надання, вилучення і передачу земельних ділянок юридичним та фізичним особам в межах м. Чернігова, надання згоди на розроблення технічної документації із землеустрою та встановлення прибережної захисної смуги» від 29.10.2009 року, яким затверджено проект землеустрою щодо встановлення розмірів та меж прибережної смуги озера Глушець, розроблений на замовлення товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігів – Петролеум»
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Так, згідно п.6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесені до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого Господарського суду України від 26.12.2011 року № 14 правовідносини в сфері використання і охорони земель, врегульовані розділами VI та VII Земельного кодексу України, можуть мати як приватноправовий, так і публічно-правовий характер (глави 29, 30, 33 названого Кодексу), а тому спори, що виникають з відповідних правовідносин, можуть, у залежності від їх правового характеру та складу учасників, вирішуватися за правилами адміністративного або господарського судочинства.
Господарським судам не підвідомчі справи у спорах, що виникають з публічно-правових відносин, у яких держава та територіальні громади через свої органи беруть участь з метою реалізації владних повноважень, а також справи, пов'язані з оскарженням правових актів, спрямованих на здійснення повноважень управління у земельних відносинах.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви пунктом 12 оспорюваного рішення Чернігівської міської ради від 29 жовтня 2009 року, затверджено проект землеустрою, щодо встановлення розмірів та меж смуги озера Глушець, розроблений на замовлення товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігів – Петролеум»
Відповідно до частини третьої статті 19 ГК України держава здійснює контроль і нагляд за господарською діяльністю у сферах використання і охорони земель, вод і лісів, відтворення водних ресурсів і лісів. Ці відносини пов'язані з здійсненням державної влади і мають публічно-правовий характер.
Законом України «Про землеустрій» від 22.05.2003 року, регулюються правовідносини у сфері землеустрою, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.
Так, відповідно до ст.. 60 Закону України «Про землеустрій» державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється уповноваженими органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Відповідно до п.3 ч. 2 ст. 17 Кодексу Адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Згідно зі ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень є справою адміністративної юрисдикції. В силу ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.
За таких обставин, дана позовна заява має розглядатися за правилами адміністративного судочинства, і не підлягає розгляду в господарському суді.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
В прийнятті позовної заяви відмовити.
Позовні матеріали повернути позивачу.
Додаток на 51 арк.
Суддя Репех В.М.