ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"22" лютого 2012 р.
Справа № 5013/6/12
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар розглянув у засіданні справу № 5013/6/12
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії;
до відповідача: Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради;
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Світловодське управління Державної казначейської служби України в Кіровоградській області;
про стягнення 2 914 грн. 06 коп.
Представники:
позивача - участі не брав;
відповідача - участі не брав;
третьої особи - участі не брав.
Публічне акціонерне товариство "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії звернулося до господарського суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради 2 914 грн. 06 коп. боргу за жовтень 209 р. - жовтень 2011 р. по невідшкодованих коштах з категорії пільг "Міліціонер на пенсії" (код по ЄДАРПу 75), а також - судовий збір.
Відповідач вимоги заявника не визнав, просить у їх задоволенні відмовити, посилаючись у відзиві на позов на те, що
Конституційний Суд України рішенням від 22.05.08 № 10-рп/2008 визнав неконституційною норму ч. 4 ст. 22 Закону України "Про міліцію" із змінами, внесеними відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" і таке рішення чинне з 22.05.08 по 31.12.08, тоді як протягом 2009, 2010, 2011 років норма ч. 4 ст. 22 вказаного Закону ніким не оспорювалася;
згідно ст. 9 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1996 № 879 "Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати", норми пільгового споживання житлово-комунальних послуг поширюються на всі категорії громадян, які відповідно до законодавства мають право на пільги, в тому числі звільнених зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи;
розрахунки, надані Кременчуцькою філією "Полтаваобленерго" за фактично надані пільги, звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції за 2009, 2010, 2011 роки, проведені без врахування норм користування електроенергією, тому після автоматизованої звірки за допомогою програмного комплексу Міністерства праці та соціальної політики України ЄДАРП прийнято до розрахунку та здійснено відшкодування за надані пільги по факту надання послуги в межах встановлених норм через реєстраційні рахунки , відкриті в Світловодському управлінні Державної казначейської служби України в Кіровоградській області.
При розгляді матеріалів справи господарський суд встановив наступне.
Публічне акціонерне товариство "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії постачає електричну енергію мешканцям Полтавської області та мешканцям с.м.т. Власівка Кіровоградської області. Споживачами електричної енергії є, зокрема, категорії громадян, для яких чинним законодавством України передбачена оплата за спожиті комунальні послуги із 50-відсотковою знижкою.
Відповідно до частини четвертої ст. 22 Закону України "Про міліцію" в редакції з 17.01.12 працівникам міліції та членам їх сімей надається 50-процентна знижка по оплаті жилої площі, комунальних послуг, а також палива в межах норм, встановлених законодавством (вказана частина із змінами, внесеними згідно із Законом № 107-VІ від 28.12.07 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.08). У рішенні Конституційного Суду України від 22.05.08 № 10-рп/2008, визначено, що вказане рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для суддів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнаних неконституційними.
Статтею 24 Закону України "Про міліцію" передбачено, що фінансування витрат пов'язаних з реалізацією вказаних положень здійснюються за рахунок коштів державного бюджетів. Видатки місцевих бюджетів фінансуються за рахунок субвенцій з Державного бюджету України.
Згідно ст. 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" № 835-VI від 26.12.08, ст. 38 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" №2 154-VI від 27.04.10, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, надаються пільги звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони. Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" № 2857-VI від 23.12.10 обсяги між бюджетних трансфертів з Державного бюджету України місцевим бюджетам затверджені Додатками №6 та №7 до цього Закону, та включають в себе надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії.
Пунктом 3 Порядку встановлено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення.
За п. п. 10, 11 "Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.03. № 117, підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці".
Управління праці і соціального захисту населення щомісяця: звіряє інформацію, що міститься в Реєстрі, з інформацією, яка надходить від підприємств та організацій, що надають послуги, і у разі виявлення розбіжностей щодо загальної кількості пільговиків або розміру пільг , що надаються конкретному пільговику, не провадить розрахунків, що стосуються виявлених розбіжностей, до уточнення цієї інформації; після проведення розрахунків з підприємствами та організаціями, що надають послуги, складає: реєстр погашення заборгованості перед підприємствами та організаціями, що надають послуги та реєстр розрахунків; акти звіряння розрахунків за надані пільговикам послуги;
Відповідно до статті 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.00 № 2017-111 державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Починаючи з жовтня 2009 року, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради припинило приймати нараховані суми до відшкодування по категоріям пільг - "Міліціонер на пенсії". Станом на 01.11.11 утворилась заборгованість по відшкодуванню позивачеві пільг за період з жовтня 2009 року по жовтень 2011 року, що підтверджується наданим розрахунком боргу на загальну суму 2 914 грн. 06 коп. з урахуванням актів звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються пільги між КФ ВАТ "Полтаваобленерго" (електроенергія) та головним розпорядником коштів місцевого бюджету управлінням праці та соціального захисту населення м. Світловодська. за період з жовтня 2009 року по жовтень 2011 року, а також довідок про результати перевірки цільового використання бюджетних коштів № 153 від 05.11.09, № 167, від 04.12.09, № 7, від 11.01.10, № 21 від 08.02.10, № 39 від 05.03.10, № 50 від 06.04.10, № 58 від 11.05.10, №75 від 02.06.10, № 101 від 07.07.10, № 121 від 09.08.10, № 135 від 07.09.10, № 149 від 07.10.10, № 164 від 04.11.10, № 178 від 06.12.10, № 5 від 10.01.11, № 17 від 03.02.11, № 25 від 02.03.11, № 43 від 04.04.11, № 68 від 13.05.11, № 79 від 01.06.11, № 96 від 30.06.11, № 114 від 11.08.11, № 121 від 06.09.11, № 144 від 04.10.11, № 161 від 01.11.11.
Відповідно до вищевказаних документів позивачем поданий до суду розрахунок, згідно якого за жовтень 2009 року до відшкодування було пред'явлено 214 грн. 80 коп. (що підтверджується актом звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надіються пільги станом на 01.11.09), з яких відповідачем прийнято до відшкодування 128 грн. 19 коп., тобто сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування по категорії пільг - "Міліціонер на пенсії" (код по ЄДАРПу № 75) становить 86 грн. 61 коп., за листопад 2009 року пред'явлено - 216 грн. 38 коп. (згідно відповідного акту), відповідач прийняв - 130 грн. 26 коп., тобто сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування - 86 грн. 12 коп.; за грудень 2009 року пред'явлено - 247 грн. 70 коп., відшкодовано - 131 грн. 73 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 115 грн. 97 коп.; за січень 2010 пред'явлено 260 грн. 24 коп., відповідачем прийнято - 107 грн. 12 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 153 грн. 12 коп.; за лютий 2010 року пред'явлено - 248 грн. 17 коп., прийнято відповідачем - 110 грн. 65 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 137 грн. 52 коп., за березень 2010 року пред'явлено - 266 грн. 33 коп., прийнято відповідачем до відшкодування 137 грн. 20 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 129 грн. 13 коп., за квітень 2010 року пред'явлено - 252 грн. 55 коп., прийнято до відшкодування 123 грн. 92 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 128 грн. 63 коп., за травень 2010 року пред'явлено 229 грн. 54 коп., прийнято відповідачем 135 грн. 13 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 94 грн. 41 коп., за червень 2010 року пред'явлено - 252 грн. 10 коп., прийнято відповідачем - 147 грн. 95 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 104 грн. 15 коп., за липень 2010 року пред'явлено 236 грн. 61 коп., прийнято відповідачем 125 грн. 02 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 111 грн. 59 коп.; за вересень 2010 року пред'явлено - 229 грн. 29 коп., прийнято відповідачем - 132 грн. 69 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 96 грн. 60 коп.; за жовтень 2010 року пред'явлено 246 грн. 97 коп.. прийнято відповідачем 130 грн. 75 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 116 грн. 22 коп., за листопад 2010 року пред'явлено - 285 грн. 73 коп., прийнято відповідачем - 149 грн. 40 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 136 грн. 33 коп.; за грудень 2010 року пред'явлено - 257 грн. 09 коп., прийнято відповідачем - 142 грн. 22 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 114 грн. 87 коп., за січень 2011 року пред'явлено - 277 грн. 20 коп., прийнято відповідачем - 144 грн. 77 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 132 грн. 43 коп., за лютий 2011 року пред'явлено - 260 грн. 87 коп. відповідач прийняв - 141 грн. 72 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 119 грн. 15 коп.; за березень 2011 року пред'явлено - 245 грн. 23 коп., відповідач прийняв 145 грн. 03 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 100 грн. 20 коп.; за квітень 2011 року пред'явлено 278 грн. 52 коп., прийнято відповідачем 158 грн. 66 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 119 грн. 86 коп.; за травень 2011 року пред'явлено - 274 грн. 12 коп., визнано відповідачем 149 грн. 25 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 124 грн. 87 коп.; за червень 2011 року пред'явлено 353 грн. 95 коп., визнано відповідачем 221 грн. 06 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 132 грн. 89 коп.; за липень 2011 року пред'явлено - 280 грн. 16 коп., визнано відповідачем - 172 грн. 94 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 107 грн. 22 коп.; за серпень 2011 року пред'явлено - 292 грн. 02 коп., прийнято відповідачем - 190 грн. 48 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 101 грн. 54 коп.; за вересень 2011 року пред'явлено - 294 грн. 09 коп., прийнято відповідачем - 151 грн. 08 коп., сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 143 грн. 01 коп.; за жовтень 2011 пред'явлено 293 грн. 80 коп., прийнято відповідачем 187 грн. 79 коп. сума на яку відповідач не прийняв до відшкодування складає 106 грн. 01 коп. у наданому суду контррозрахунку відповідач не визнав частину пред'явлених сум посилаючись на норму споживання у 75 кВт.
З контррозрахунку, складеного відповідачем не вбачається, які суми були сплачені заявникові позову в оскаржуваному періоді та суми, які підлягають відшкодуванню з урахуванням норм законодавства.
Позов публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради визнаний господарським судом поданим обґрунтовано і підлягає задоволенню повністю.
Судовий збір, сплачений позивачем, стягується на його користь з відповідача на підставі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення господарського суду підлягає виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Керуючись ст. ст. 49, 82, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Світловодської міської ради (адреса: 27501, Кіровоградська обл., м. Світловодськ, вул. Леніна, б. 4; і. к. 23091198) на користь публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (адреса: 36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5; і. к. 00131819) 2 914 грн. 06 коп. (на р/р 26038301373 у філії ВАТ "Ощадбанк", МФО 331467, код 25717118) та судовий збір у сумі 1 411 грн. 50 коп. (на р/р 26005054501124 в ПФ ПРУ КБ "Приватбанк" м. Полтава, МФО 331401, код 25717118).
3. Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
4. Належним чином засвідчені примірники рішення направити сторонам, Кременчуцькій філії ПАТ "Полтаваобленерго", Світловодському управлінню Державної казначейської служби України в Кіровоградській області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Дніпропетровським апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга на рішення подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу, протягом десяти днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Н. В. Болгар