Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/9127/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2011 рокум. Хмельницький
11 год. 45 хв.
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області <3-тя особа >до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 <3-тя особа >про стягнення 208,62 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 208,62 грн., з яких 69,54 грн. - сума порушення та штраф в сумі 139,08 грн. в дохід державного бюджету, визначених згідно рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 06.06.2011 року №213.
На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданими до неї документами, які отримані нею 20.08.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв"язку і сукупності суддя вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрована як суб"єкт підприємницької діяльності - фізична особа 15.10.1996 року Волочиською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи- підприємця серії В03 №061337.
31.05.2011р. працівниками державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області, на підставі посвідчення від 31.05.2011р. року №0422, відповідно до вимог ст.13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 року №1819 "Питання Державної інспекції з контролю за цінами" та доручення прокуратури Волочиського району від 27.05.2011 року №58-688 вих-11, проведено перевірку господарської одиниці ФОП ОСОБА_1 - магазин "ІНФОРМАЦІЯ_1", який розташований за адресою АДРЕСА_2 щодо дотримання держдисципліни цін на окремі види продовольства відповідно до вимог нормативних актів, прийнятих на виконання постанови КМУ від 25.12.1996 року №1548 та розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 15.08.2008 №431/2008-р. "Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари". За результатами перевірки позивачем складено акт від 31.05.2011р. року №430, відповідно до висновків акту, перевіркою встановлено порушення дотримання вимог розпорядження Хмельницької облдержадміністрації від 15.08.2008 року №431/2008-р. "Про запровадження державного регулювання ціноутворення на окремі продовольчі товари" в частині завищення граничного рівня торговельних надбавок на ковбасні вироби варені, хліб, за період з травня 2010 р. по лютий 2011 р., так, наприклад згідно з прихідною накладною №8-6-14 від 17.02.2011 року від ПП ОСОБА_2 отримано сардельки "особливі свинні" у кількості 4,2 кг. по 35,50 грн./кг. з ПДВ (оптово-відпускна ціна). ФОП ОСОБА_1 була сформована роздрібна ціна на сардельки "особливі свинні" - 42,90 грн./кг., що перевищує граничну торговельну надбавку 15% (35,50 грн. 1 кг. + 15%) = 40,83 грн./кг.. В даному випадку сума отриманої необгрунтовано виручки ФОП ОСОБА_1 склала 8,72 грн. (42,90 грн./кг. - 40,83 грн./кг х 4,2). В результаті встановлених порушень сума необгрунтовано отриманої виручки становить 69,54 грн.. Акт перевірки підписаний відповідачем без зауважень та заперечень.
На підставі акту перевірки від 31.05.2011 р. №430, у відповідності до ст.14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №213 від 06.06.2011р., яким встановлено, що ФОП ОСОБА_1 було порушено вимоги п.1 розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 15.08.08р. №431/2008-р "Про запровадження державного регулювання ціноутворення на окремі продовольчі товари", а саме установлено необгрунтовано отриману виручку в період з 15.02.2011 року по 24.02.2011 року внаслідок завищення граничного рівня торговельної надбавки на ковбаси варені та хліб та вирішено вилучити у дохід державного бюджету 69,54 грн. та стягнути штраф у сумі 139,08 грн..
Дане рішення в добровільному порядку відповідачем не виконано, а направлена позивачем на адресу відповідача претензія від 07.06.2011 р. №1581 з вимогою сплатити суму порушення в розмірі 69,54 грн. та штраф в розмірі 139,08 грн. залишена без задоволення.
Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про ціни та ціноутворення" (далі - Закон) вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. При цьому ст.8 державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксових цін і тарифів, урядом України можуть вводитись інші методи державного регулювання цін і тарифів.
Положеннями ст.4 Закону передбачено, що Кабінет Міністрів України забезпечує в республіці державної політики цін; визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами державного управління, крім сфери телекомунікацій, електроенергетики, централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення; визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).
Відповідно до п.12 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996р. №1548 (із змінами і доповненнями) "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів рад щодо регулювання цін (тарифів) Рада міністрів Автономної Республіки Крим, області, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають право регулювати (встановлюють) граничні торгівельні надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на борошно, хліб і хлібобулочні вироби, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м"ясо птиці, ковбаси варені, молоко, сир, масло тваринне та олію.
Головою Хмельницької облдержадміністрації 15.08.2008р. прийнято розпорядження №431/2008-р "Про запровадження державного регулювання ціноутворення на окремі продовольчі товари", яким визначено граничні торгівельні надбавки на окремі продовольчі товари.
Частиною 2 ст.6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" від 09.04.1999р. №586 встановлено, що розпорядження голів місцевих державних адміністрацій є обов"язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.00р. №1819 урядовим органом державного управління, який діє у системі Мінекономіки і підпорядковується останньому, основними завданнями якого є організація та здійснення контрольно - наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів - є Державна інспекція з контролю за цінами.
Держінспекція у відповідності до п.11. Положення має територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення. За змістом абзацу 3 п.4 Положення Держінспекція відповідно до покладених на неї завдань у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Відповідно до п.5 Положення Держінспекція, зокрема, має право проводити відповідно до законодавства перевірку бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників, що відображаються у розрахункових документах незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням цін (тарифів); знайомитися з установчими документами та свідоцтвом про державну реєстрацію; перевіряти у посадових осіб, відповідальних за формування, встановлення та застосування цін (тарифів), документи, що посвідчують особу; проводити перевірку достовірності даних, наведених у документах з питань порядку формування, встановлення та застосування державних фіксованих та регульованих цін.
Прийняття рішень про застосування економічних або фінансових (штрафних) санкцій за фактами порушення державної дисципліни цін, згідно Інструкції "Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами", затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03.12.2001р. №298/519 (зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 18.12.2001р. №1047/6238) (далі - Інструкція) покладено на Держінспекцію та відповідні державні інспекції з контролю за цінами в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.
Відповідно до Інструкції (п.1.6) необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб"єктами підприємницької діяльності - порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.
У разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
Судом враховується, що відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідачем в добровільному порядку не виконано, у визначеному законом порядку не оскаржувалось та не скасовано, акт перевірки підписано відповідачем без зауважень та заперечень. Доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України , суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 208,62 грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_1) суму порушення 69,54 грн. (шістдесят дев"ять гривень 54 коп.), штраф в сумі 139,08 грн. (сто тридцять дев"ять гривень 08 коп.) в дохід державного бюджету - код 21081100, р/р 31113106700053 в УДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код 23565319, одержувач - УДК у Волочиському районі.
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк