Постанова № 21582892, 19.01.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2012
Номер справи
2а/1770/5633/2011
Номер документу
21582892
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/5633/2011

19 січня 2012 року 09год. 35хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області

доФОП ОСОБА_1

про стягнення суми штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій.

Справа розглянута в порядку скороченого провадження.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 26 грудня 2011 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня одержання ухвали, копії позовної заяви та копій документів для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 18 липня 2011 року відповідно до наказу начальника регіонального управління №262-К від 18.07.2011 року, направлення №189 від 18.07.2011 року, працівники РУ Департаменту САТ ДПА України в Рівненській області провели перевірку господарської одиниці - кафе «Вояж», що розташоване в с. Привільне, вул.. Дубенська,8, Дубенського району, Рівненської області та належить відповідачу.. (а.с. 8,12).

Перевірка проводилась в присутності бармена ОСОБА_2, копії наказу №262-К від 18.07.2011 року, направлення №189 від 18.07.2011 року надані працівниками регіонального управління під розписку.(а.с.8,12 на звороті).

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів визначені Законом України від 19.12.1995 року №481\95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Відповідно до статті 16 Закону України від 19.12.1995 року №481\95 ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

В ході проведення перевірки виявлено факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка.

На підставі проведеної перевірки Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області складено Акт №187/01/НОМЕР_1 про результати фактичної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та\або тютюновими виробами від 19липня 2011 року. (а.с.09-10).

Встановлений факт являється порушенням вимог частини 4 статті 11 Закону України від 19.12.1995 року №481\95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджене постановою КМУ від 27.12.2010 року №1251.

Статтею 11 Закону України від 19.12.1995 року №481\95-ВР визначено що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 19 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджене постановою КМУ від 27.12.2010 року №1251 передбачено наявність наклеєної в установленому законом порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного та легальності ввезення товарів.

Пунктом 20 Положення передбачено, що у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобовязані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, що марка розривалась під час відкупорювання (розкриття) товару. Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють органи державної податкової служби.

Пунктом 21 Положення передбачено, що для прикріплення марок повинен використовуватися клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження і змивання у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.

Таким чином, реалізація та зберігання алкогольних напоїв може здійснюватися лише за наявності на алкогольних напоях марок акцизного збору встановленого зразка, а при розкриванні пляшки алкогольного напою за наявності марки акцизного збору в розірваному вигляді.

Вважаються такими, що не марковані: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та\або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

Пунктом 28 вищезазначеного Положення вказано, що і відповідальність за порушення порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (Замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи згідно із законом.

Пунктом 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених Постановою КМУ від 30.07.1996 року №854 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”визначено, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

З вищенаведеного слідує, що продавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів за недодержання порядку реалізації цих товарів мають нести відповідальність у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Відповідно до абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону передбачено, що уразі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до СГ застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу 10 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.

Так, після ознайомлення з актом перевірки бармен ОСОБА_2 підписала його без зауважень та надала письмове пояснення від 18.07.2011 року, в якому вона підтверджує факт виявленого порушення.

На підставі вище зазначеного акту перевірки від 28.07.2011 року було прийняте рішення №1711270004\32 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.(а.с.7).

Рішення про застосування фінансових санкцій отримане відповідачем 30.07.2011 року, згідно поштового повідомлення (а.с.6).

Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481\95-ВР затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790, у разі невиконання субєктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.

Суд приходить до переконання, що відповідач, станом на дату прийняття рішення, по справі не сплатив суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

Оскільки судом встановлено, а матеріалами справи доведено, що за ФОП ОСОБА_1 рахується заборгованість зі сплати штрафних санкцій у сумі 1700,00 грн., проте станом на дату постановлення рішення у справі відповідачем не виконано свої зобовязання в повному обсязі, а тому підлягає стягненню на користь позивача уся сума належної до сплати відповідачем суми штрафних санкцій.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про про стягнення суми штрафних санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на р\р №31112106700003 ВДК в м. Дубно, код ЗКПО 23304458 УДК в Рівнеській області, МФО 833017, код платежу 21081100 фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобовязаний виконати постанову негайно.

Суддя Борискін С.А.