Постанова № 21572104, 03.02.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2012
Номер справи
2а/0470/17321/11
Номер документу
21572104
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/17321/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройініціатива»про стягнення коштів з розрахункових рахунків платника, -

в с т а н о в и в :

12 грудня 2011 року Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 781 грн. 44 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань з вказаного податку. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

В судове засідання сторони не зявились.

Від представника позивача за довіреністю ОСОБА_1 надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, та про підтримання позовних вимог в повному обсязі(а.с. 25).

Судом на адресу державної реєстрації відповідача направлялася судова повістка, проте, поштове відправлення повернулося до суду з довідкою Державного підприємства «Укрпошта»про відсутність адресата за зазначеною адресою. Враховуючи, що про зміну місцезнаходження відповідач контролюючі органи не повідомив, відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не вніс, та у відповідності до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає його належним чином повідомленим про розгляд справи.

За таких обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Враховуючи, що спірні правовідносини виникли до набрання законної сили Податковим кодексом України, суд розглядає справу з урахуванням норм законодавства, яке діяло на час їх існування.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

24.05.2005 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців включено відомості про Товариство з обмеженою відповідальністю «Стройініціатива». Відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська як платник окремих податків, в тому числі податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с. 9).

Відповідно до ст. ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. №1251-ХІІ, п.п. 4.1.1, 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон України №2181), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Згідно п. 10 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів належить до загальнодержавних податків.

Статтею 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ передбачено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зокрема, є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 2 зазначеного Закону, легкові, вантажні автомобілі та автомобілі спеціального призначення є обєктом оподаткування податком з власників транспортних засобів.

Порядок і строки сплати зазначеного податку юридичними особами визначені статтями 5-6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

Так, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Обчислення податку з власників транспортних засобів провадиться виходячи з обєму циліндрів та потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, за ставками, зазначеними у ст. 3 вищезазначеного закону. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобовязані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

17.02.2009 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Стройініціатива»подало до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (вх. № 7763), в якому самостійно визначило податкові зобовязання з вказаного податку на 2009 рік в сумі 1887 грн., по 471 грн. 75 коп. щокварталу (а.с. 18).

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України №2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Абзацем 1 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181, визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України №2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Стройініціатива»не сплатило податкові зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ІІІ, IV квартали 2009 року згідно розрахунку № 7763 від 17.02.2009 р., внаслідок чого у нього утворився податковий борг з вказаного податку на суму 943 грн. 50 коп. Зазначений податковий борг було зменшено за рахунок наявної переплати по особовому рахунку платника в сумі 162 грн. 06 коп.

Отже, заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройініціатива»по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 781 грн. 44 коп. (а.с. 10).

15.10.2009 р., у відповідності до абз. «а» п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, податковим органом винесено першу податкову вимогу № 1/2056 на суму 309 грн. 69 коп., яку, згідно підпису у відповідній графі вимоги, отримано уповноваженою особою відповідача (а.с. 15).

16.11.2009 р., у відповідності до абз. «б» п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, податковим органом винесено другу податкову вимогу № 2/2203 на суму 309 грн. 69 коп., яку, згідно підпису у відповідній графі вимоги, отримано уповноваженою особою відповідача (а.с. 14).

У відповідності до п. 6.2.5 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, у разі несплати податкових вимог, інші вимоги не формуються і не надсилаються.

Враховуючи, що ст. 59 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 р., передбачено вручення боржнику тільки однієї податкової вимоги, не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобовязання, інші податкові вимоги податковим органом не формувались та не надсилались.

17.12.2009 р. заступником начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Поміновою О.А. прийнято рішення № 001589 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с. 16).

Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ч. 6 ст. 128, ст. ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська - задовольнити.

Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройініціатива» (код ЄДРПОУ 30242373) у банках, обслуговуючих платника податків, на користь державного бюджету (р/р 33219807700004 в УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, МФО 805012, код бюджетної класифікації 12020100) податковий борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 781 грн. 44 коп. (сімсот вісімдесят одна гривня сорок чотири копійки).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяВ.В.Чорна