Постанова № 21567374, 08.04.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.04.2011
Номер справи
2а-15561/10/15/0170
Номер документу
21567374
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 квітня 2011 р. (09:55) Справа №2а-15561/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., при секретарі судового засідання Рульовій О.О.,за участю представника позивача не зявився,

представника відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим

до Товариства з обмеженої відповідальністю «Крона - ЮБК»

про стягнення

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Товариства з обмеженої відповідальністю «Крона - ЮБК» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 1695,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що податковим органом були проведені перевірки своєчасності подання ТОВ «Крона - ЮБК» податкових декларацій з податку на додану вартість, за результатами яких було встановлено неподання податкових декларацій у встановлені законодавством терміни, у звязку з чим у відповідності з п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 1695,00 гривень.

Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позивних вимог.

Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений за адресою реєстрації юридичної особи, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ст. 128 КАС України суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII в редакції на час виникнення спірних правовідносин платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач - ТОВ «Крона - ЮБК» зареєстрований виконавчим комітетом ялтинської міської ради АР Крим 30.05.2007 р., як юридична особа, ідентифікаційний код 35128456. Відповідач зареєстрованій як платник податку на додану вартість.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. 1.11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, податкова декларація, - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР, який діяв на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.

Судом встановлено, податковий період для відповідача дорівнює одному місяцю, тому він зобовязане щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подавати до ДПІ у м. Ялта АРК декларації з податку на додану вартість.

Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством

Судом встановлено, що за результатами невиїзних документальних перевірок своєчасності подання податкової декларації з ПДВ за звітні податкові періоди серпня, вересня 2009 року, жовтня 2009 року, листопада 2009 року, грудня 2009 року, січня 2010 року, лютого 2010 року, березня 2010 року, квітня 2010 року, травня 2010 року складені акти №3222/15-2/35128456 від 01.12.2009р., №17/15-2/35128456 від 12.01.2010р., №101/15-2/35128456 від 27.01.2010р.,№638/15-2/35128456 від 04.03.2010р., №1036/15-2/35128456 від 06.04.2010р., №1354/15-2/35128456 від 29.04.2010р., №2604/15-2/35128456 від 31.05.2010р., №2893/15-2/35128456 від 30.06.2010р., №3091/15-2/35128456 від 27.07.2010р., якими встановлені порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», а саме: ненадання звітності - податкової декларації з ПДВ за звітні податкові періоди серпня, вересня 2009 року, жовтня 2009 року, листопада 2009 року, грудня 2009 року, січня 2010 року, лютого 2010 року, березня 2010 року, квітня 2010 року, травня 2010 року

На підставі зазначених актів перевірки винесені податкове повідомлення-рішення:

№0000041502/0 від 14.01.10р. в сумі 340,0 грн. (отримано відповідачем 16.01.10р. згідно п/п №7538509);

№0000181502/0 від 25.01.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 02.03.10р.)

№0000591502/0 від 05.03.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 07.04.10р.)

№0000891502/0 від 16.04.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 25.06.10р.)

№0001141502/0 від 18.05.10р. в сумі 170,0 грн.

№0001471502/0 від 11.06.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 19.07.10р.)

№0001981502/0 від 07.07.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 11.08.10р.)

№0002651502/0 від 09.08.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 20.09.10р.)

№0003191502/0 від 07.09.10р. в сумі 170,0 грн. (направлено поштою, повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання», розташовано на дошці оголошень від 12.10.10р.)

Зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача. На підставі підпункту 4.9. пункту 4 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 у звязку з поверненням поштових відправлень були прийняти рішення про розміщення податкових повідомлень рішень на дошці податкових оголошень (повідомлень).

Згідно чинного законодавства, а саме підпункту 4.9. пункту 4 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253, день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 28.01.2010 року позивачем була складена перша податкова вимога №1/90 на суму податкового боргу в розмірі 335,00 гривень. Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення. Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.

У звязку з неможливістю вручення податкової вимоги №1/90 був складень акт №490/24-0 від 18.03.2009 року, де зазначено, що у звязку з повернення поштового відправлення з відміткою за закінченням терміну зберігання, податкова вимога розміщення на дошці оголошень 23.03.2010 року.

Судом встановлено, що 27.04.10 року позивачем була складена друга податкова вимога № 2/280, в якій було вказано, що сума податкового боргу з ПДВ складає 675,00 гривень.

У звязку з неможливістю вручення податкової вимоги №2/280 був складень акт №815/24-00 від 29.04.2010 року, де зазначено, що у звязку з повернення поштового відправлення з відміткою за закінченням терміну зберігання, податкова вимога розміщення на дошці оголошень 29.04.2010 року.

Таким чином, суд зазначає, що податкові зобовязання у сумі 1695,00 гривень є узгодженими податковими зобовязаннями відповідно до норм податкового законодавства.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати ним заборгованості в сумі 1695,00 гривень.

Таким чином, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 1695,00 гривень являються обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженої відповідальністю «Крона - ЮБК» (ідентифікаційний номер 35128456) 1695,00 гривень податок на додану вартість на р/р 31110029700039, ГУ ДКУ м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 14010100, ОКПО 34740887, держбюджет м. Ялта.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.

<Текст >