ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
17 січня 2012 р. <Текст >Справа №2а-12351/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРИМСЬКИЙ СПАС" <Текст >
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
10.10.11р. до суду надійшов названий адміністративний позов, яким позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по податку на додану вартість сумою 20859,13грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має несплачену заборгованість по зобовязанням зі сплати податку на додану вартість до бюджету. У добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена, а тому позивач вимушений звернутись до суду. За вказаних обставин, позивач просив суд постановити рішення згідно якого: стягнути заборгованість з відповідача в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 12.10.11р. відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом. В ході підготовчого провадження судом зясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, прийнято рішення щодо відсутності необхідності проведення попереднього судового засідання, внаслідок чого закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 08.11.11р.
До канцелярії суду представником позивача подані клопотання про розгляд справи за відсутності повноважного представника, позовні вимоги підтримано у повному обсязі.
Направлені відповідачу ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, повістка про виклик до суду в адміністративній справі повернуто до суду поштовим відділенням звязку з довідкою про причини повернення: "організація не зареєстрована".
Відповідно до п.3 ч.1 ст.128 КАС України, у звязку з неявкою відповідача та ненадходження від нього заяви про можливість розгляд справи без його участі, розгляд справи відкладався до 01.12.11р. та 17.01.11р.
Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження та її вирішення по суті позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, зважаючи на приписи статті 122 КАС України, суд не знаходить перешкод для розгляду справи та вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач, з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу", є державним органом виконавчої влади, та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "КРИМСЬКИЙ СПАС" субєкт господарювання, ідентифікаційний код юридичної особи33434458, зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим з 05.04.05р. за місцезнаходженням:95015, АР Крим, м.Сімферополь, вул.Севастопольська, б.31, (а.с.7-11), платником податків та обовязкових платежів перебуває на податковому обліку у ДПІ в Сімферополі АРКрим, узятий на облік з 14.04.05р. за №738 (а.с.8,9,10).
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, декларації по ПДВ за листопад, грудень 2009р., податкового повідомлення-рішення від 04.12.09р., виявлено порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині несвоєчасної сплати ПДВ (а.с.13-14). Податковим повідомленням-рішенням від 19.03.11р. №0003821502/0 нараховано суму грошового зобовязання по податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) розміром 20200,15грн. (а.с.12), яке отримано повноважним представником відповідача того ж дня. Штрафні санкції погашено відповідачем частково сумою 1489,02грн., з огляду на що розмір заборгованості становить 18711,13грн.
Податковою декларацію з податку на додану вартість від 20.04.10р. №55796 узгоджено з податковим органом податкові зобовязання по податку на додану вартість сумою 1468,00грн. (а.с.16-19).
Актом від 26.08.10р. №11237/15-2/33530565 за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності повернення свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу встановлено порушення абз8 пп.Ґ п.9.8 ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в частині несвоєчасного повернення свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу (а.с.26).
Податковим повідомленням рішення від 27.08.10р. №0013211502/0 до відповідача за порушення абз.7 пп.9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" на підстав акту перевірки від 26.08.10р. №11234/15-2/33434458 застосовано штрафні санкції сумою 170,00грн. (а.с.20,23-24).
Внаслідок несвоєчасності подання (неподання) податкової звітності контролюючому органу, що є порушенням абз. "а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яке встановлено перевіркою та зафіксовано в акті від 17.12.10р. №20607/15-2-33434458, податковим повідомленням-рішенням від 17.12.10р. №0021761502/0 нараховано платнику податків штрафні санкції сумою 510,00грн. (а.с.26,29-30).
Зважаючи на наявність у відповідача податкового боргу (у звязку із несплатою у попередніх податкових періодах самостійно визначених податкових зобовязань, нарахованих штрафних санкцій та пені) позивачем вживалися заходи з метою його погашення, про що свідчать копії податкових вимог від 31.03.10р. №1/1006, а також від 14.05.11р. №2/1525 на суму 20205,27грн. (а.с.37).
Як убачається з матеріалів справи, внаслідок неможливості вручення першу податкову вимогу розміщено на дошці обяв ДПІ в м.Сімферополі АР Крим, що відповідно до положень п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України від 21.12.00р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", дійсного на час виникнення податкової заборгованості, є врученими відповідачу, друга податкова вимога вручена повноваженій особі відповідача, про що свідчить відповідний підпис у корінці вимоги (а.с.36,37).
Загальна сума податкового боргу, яка є непогашеною станом на час розгляду адміністративної справи відповідно до даних облікової картки становить 20859,13грн., з яких, як то встановлено з матеріалів справи, по податку на додану вартість 1468,00грн, за штрафними санкціями 19391,13грн.
Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01.01.2011р., регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Як убачається з матеріалів справи, заборгованість по податковим зобовязанням виникла у період чинності Законів України "Про систему оподаткування", "Про податок на додану вартість", Закону України "Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", положення яких також застосовуються судом при вирішення цієї справи.
Матеріали справи не містять доказів ініціювання відповідачем процедури адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень відповідно до п.п.5.2.2, п.5.2ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у звязку з чим своєчасно несплачені узгоджені податкові зобовязання визнаються відповідно до п.5.4.1 цього Закону податковим боргом.
Відповідно до положень п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом5.2.2 цього пункту.
Згідно п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Добровільно відповідачем до державного бюджету сума податкового зобовязання зі сплати податку на додану вартість, відповідно до податкових вимог не сплачено. Застосовані заходи відповідно до рішення №314/24-1 від 19.07.10р. про стягнення активів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу результатів не надали.
Наявні у матеріалах справи докази, надані позивачем, визначають загальну суму податкового боргу (недоїмки), яка рахується за відповідачем, у розмірі 20859,13грн., з яких 1468,00грн податкові зобовязання зі сплати податку на додану вартість до бюджету, 19391,13грн. штрафні санкцій, про що свідчить облікова картка платника.
Зважаючи на виникнення податкового боргу у період чинності Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а також застосування, в період його чинності, заходів примусового стягнення з відповідача суми заборгованості, суд зважаючи на приписи пп.14.1.175. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.11р., зауважує, що податковий боргце сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, вважає за можливе визнати належними податкові вимоги від 31.03.10р. №1/1006 та від 14.05.11р. №2/1525.
На вимогу норм пунктів 36.1.,36.2.,36.3. статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин оскарження відповідачем податкових вимог від 31.03.10р. №1/1006 та від 14.05.11р. №2/1525, через що наявні матеріали справи свідчать про їх чинність на час розгляду справи.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення коштів у сумі податкового боргу, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до пп.95.1, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За приписами п.95.3 ст.95 ПКУкраїни стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "КРИМСЬКИЙ СПАС", ідентифікаційний код юридичної особи33434458, у банках його обслуговуючих, на користь Державного бюджету м.Сімферополь, заборгованість з податку на додану вартість сумою 20859,13грн., що підлягає зарахуванню на р/р31114029700002 в ГУДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ 34740405, код платежу14010100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя <підпис >О.В. Папуша
<Текст >